vardallar

Vizyon proje çöktü - İzolasyoncu kaçtı !

Trabzon'da yapılan projede birçok sorun ortaya çıktı.

Trabzon 04.07.2019, 09:19 04.07.2019, 09:33
Vizyon proje çöktü - İzolasyoncu kaçtı !

Haber61/Haber Servisi - Levent Ustabaşı - Trabzon’da Ortahisar Belediyesi’nin ‘vizyon proje’ ‘Trabzon’un yüz akı’ diye tanıtılan Pelitli Dönüşüm Projesi kapsamında havaalanı karşısına yapılan 21 mağaza TOKİ’nin sorumsuzluğu yüzünden anahtar teslim yapılmadan döküldü.

Hazırlanan ve her birinin değeri 5 milyon lira olan 21 mağazanın satışı bir kaç ay önce tamamlanmıştı. Bu satıştan sonra sıra alıcılara teslime gelince şok yaşandı! Çünkü mağazaların, tavanları dökülüyor, tabandan su fışkırıyor, bir de izolasyonlarını yapan firma kayıplara karıştı.

Vizyon proje çöktü - İzolasyoncu kaçtı !

2 AY SÜRE İSTEDİLER

Vizyon proje çöktü - İzolasyoncu kaçtı !TOKİ’nin inşaatını verdiği firmanın izolasyon işi yapan alt taşeronu, ‘battım, sizden para da istemiyorum beni aramayın’ diyerek kayıplara karıştı.
İnşaatı yürüten taşeron firma ile TOKİ yetkilileri, mağazaları satın alan 21 iş insanına, teslim alırken eksiklerin yer aldığı bir sözleşme imzalattı ve “Bize 2 ay süre verin bunları tamamlayalım” dedi.

30 YILLIK EMEĞİMİ BURAYA GÖMDÜM

Mağazaya 5 milyon lira ödeyenler arasında yer alan Aykut Sağlam, “Vizyon proje dediler. Trabzon’un yüz akı dediler. 30 yıllık emeğimizi buraya verdik. Binaların içine girmeden dökülmeye başladı. Bianaların arka tarafından ve altından su geliyor. Ne yapacağımızı bilemiyoruz” dedi.   

YAMA YAPMAK İSTİYORLAR

Yine mağaza sahiplerinden Efkan Sayitoğlu, “Sözleşme imzaladık. 2 ay süre istediler bekliyoruz” dedi.

Hüseyin Salimoğlu da aynı şekilde şikayet ederken,” Burada yama yapmak istiyorlar. Yeni bir inşaatı tekrar sanki eskimiş gibi yamalamak istiyorlar. Burası yamayla olmaz! Hayal kırıklığı yaşadık” dedi.

Vizyon proje çöktü - İzolasyoncu kaçtı !

Vizyon proje çöktü - İzolasyoncu kaçtı !


 


Yorumlar (8)
Asım 2 yıl önce
Toki bu işleri iyi bilir yani devletini zarara uğratmayı. Ben böyle sahipsiz pahalı belediyeleri iş yapmayan uçak biletinin tavan yaptığı esnafının yabancılara iki katı ile alışveriş yaptırdığı bir şehir görmedim. Ne insafsız yöneticilerimiz esnafımız ve insanımız var!
ahmet 2 yıl önce
trabzonda hangi proje düzgün yapildida bu düzgün olacakti
yakun 2 yıl önce
Yaparsa onlar yapar. Bunda onlar yaptı.
Aks 2 yıl önce
Ağlayanın malı gülene fayda etmez milletin malını bedava al dağda bayırda daire ver sonrada orayı işyeri yap Allah yarına bırakır yanınıza bırakmaz
murat başkan 2 yıl önce
buraya para yatıran herkesi psikolojik olarak inceleyip yeni bir alan yaratılabilir..
mustafa 2 yıl önce
buraya not ediyom. Aynı sorunlar yomra tokideki evlerde mevcut. cünkü binayı gezdiğimde merdiven boşluklarında kabarmalar gördüm.buda binanın bir yerden su aldığının göstergesirdir.Yazık bu insanlara. yazık bu kadar emeklere.İnsan yaparken buraları incelemez mi araştırma yapmaz mı.Çok yazık bu şehrin insanlarına
Adnan 2 yıl önce
Evet yapıyorlar ama nasil 2 tl işi 10 tl yaparlar 8 tl çalarlar sonra 5 tl verip tamir ettirirler kazanan yan tas müteahhitler kaybolan mmilletin paraları bize mustehaktie bunlar seçimde yüzde 66 almadilarmi fazla size hacet yok
antikacı 2 yıl önce
stad ve diş hastanesinde yapılanlar ortadayken ve diğer şehirlerde yapılan projelerden haberimiz bile yokken bu memlekette hala toki diye bir kurum var hayret

Gelişmelerden Haberdar Olun

@