Vergi borcu olanlara uyarı: Son gün 31 Temmuz

Trabzon Vergi Dairesi Başkanı Yaman: "Özellikle birikmiş borçların ödenmesine büyük kolaylık sağlayan 6736 ve 7020 sayılı kanunlardan yararlanmaya devam edebilmek için 31 Temmuz'a kadar ödeme yapılması gerekiyor"

Trabzon 26.07.2017, 12:00
Vergi borcu olanlara uyarı: Son gün 31 Temmuz

Trabzon Vergi Dairesi Başkanı Ayhan Yaman, özellikle birikmiş borçların ödenmesine büyük kolaylık sağlayan 6736 ve 7020 sayılı kanunlardan yararlanmaya devam edebilmek için 31 Temmuz'a kadar ödeme yapılması gerektiğini bildirdi.

 

Yaman, yaptığı yazılı açıklamada, 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında yapılandırılan borçların, 2017 yılının mart ayından temmuz ayına ertelenen üçüncü taksit ve 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların birinci taksit ödemelerinin devam ettiğini belirtti.

Özellikle birikmiş borçların ödenmesine büyük kolaylık sağlayan 6736 ve 7020 sayılı kanunlardan yararlanmaya devam edebilmek için 31 Temmuz'a kadar ödeme yapılması gerektiğini vurgulayan Yaman, şunları kaydetti: "Ödemeler, www.gib.gov.tr internet sayfamızdan, anlaşmalı bankalardan, vergi dairelerinden yapılabilir. Ayrıca, internet üzerinden yapılacak ödemelerde herhangi bir mağduriyetin oluşmaması için tarayıcıya www.gib.gov.tr adresi yazılarak giriş yapılmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Muhtemel yoğunluk sorunlarıyla karşılaşmamak için ödeme işlemlerinizi son günlere bırakmamanızı önemle hatırlatırız."

 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@