Vali Ustaoğlu'ndan iadei ziyaret - Projeleri tek tek anlattı

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç'i makamında ziyaret eden Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu Genç'in projelerine hayran kaldı. 

Vali Ustaoğlu'ndan iadei ziyaret - Projeleri tek tek anlattı
banner432

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç'e iadei ziyarette bulundu. Vali Ustaoğlu'na ziyaretinden dolayı teşekkür eden Başkan Genç, Ortahisar Belediyesi'nin yapmış olduğu proje ve faaliyetlerle ilgili Vali Ustaoğlu'na detaylı bir sunum yaptı. 

GENÇ, PROJELERİ TEK TEK ANLATTI

Ortahisar Belediyesi'nin Mağmat Boğazı'nda inşa edeceği Tarihi İpekyolu Projesi'ni animasyon eşliğinde anlatan Başkan Genç'e, Vali Ustaoğlu, "İpekyolu Projesi çok büyük, şehre katma değer katacak bir proje... El birliğiyle bu projeyi tamamlamaya odaklanmalıyız." dedi.

Vali Ustaoğlu, inşaatı devam eden Tünel Akvaryum Projesiyle ilgili "Şehre önemli bir vizyon kazandıracak değerli bir projedir." ifadelerini kullandı.  

Vali Ustaoğlu'ndan iadei ziyaret - Projeleri tek tek anlattı

Kemeraltı Sokak Sağlıklaştırma Projesi'ni de çok beğendiğini ifade eden Ustaoğlu, "Tarihi korumak ve yaşatmak bizim en öncelikli görevimiz olmalı. Bu nedenle eski Trabzon çarşılarının tekrar canlandırılması ve o eski kültürün ortaya çıkarılması için bu projenin bitirilmesine gayret etmeliyiz." dedi. 

Ekopark'ı da gezdiğini ve oradaki vatandaşlarla çay içip sohbet ettiğini ifade eden Ustaoğlu, "Ekopark, sahile canlılık kattı. İnsanlar tabiatla iç içe, ailece dinlenme imkanı buluyor. Şehrin sahilinde böyle bir projenin hayata geçmesini çok anlamlı buluyorum." sözlerine yer verdi. 

"BELEDİYE BİNASI BİTMEK ÜZERE" 

Ortahisar'ı daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek için kentsel dönüşüm projeleri başta olmak üzere birçok proje ürettiklerini ifade eden Başkan Genç, "Ortahisar'ımız, Karadeniz'in en kalabalık ilçesi... 333 bin nüfusa çıkan ilçemizi her yönüyle müreffeh bir ilçe haline getirmek için bütün imkânlarımızı zorluyoruz. Şehrimizin çarpık yapılaşma olan birçok yerini yeniden inşa etmememiz lazım. Bu nedenle kentsel dönüşüm projelerine ağırlık vermemiz lazım. Belediyemiz halihazırda birçok projeyi yürütüyor. Pazarkapı'da inşa ettiğimiz belediye hizmet binamızın % 90'ını tamamladık. Önümüzdeki birkaç ay içinde buraya taşınacağız. Pelitli Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapılan ticaret alanları hak sahiplerine teslim edildi. Karadeniz'in ilk Ekopark'ını Beşirli Sahili'nde hayata geçirdik. Ekopark'ımız yaz-kış vatandaşlarımızın rağbet ettiği bir alan haline dönüştü. Mağmat'ta yapacağımız Tarihi İpekyolu Projesi'nin avan çalışmasını tamamladık." diye konuştu.  

Vali Ustaoğlu'ndan iadei ziyaret - Projeleri tek tek anlattı
 

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2018, 14:56

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdar akyol
Serdar akyol - 3 ay Önce

Proje ve Ahmet metin genç.komik bir durum

ercan
ercan - 3 ay Önce

Belediye binası çok kötü görünüyor. Diğer binalar yıkıldı, tarihi dokuya uygun bina olmalıydı. Cam plaza !!! yazık...

Katip ÇOLAK
Katip ÇOLAK - 3 ay Önce

Başarılar dilerim

banner393

banner426

banner463

banner441

banner462