banner539

banner526

banner533

banner513

Uzungöl için ödenek geldi! Birinci etap başlıyor!

Trabzon’un turizm merkezi Uzungöl için 12 milyon liralık projeler başlıyor.

Trabzon 16.04.2020, 14:33 16.04.2020, 16:05

Haber61 - Haber Servisi

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi olağanüstü toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda Uzungöl’ün rehabilitasyonu ile alakalı karar alındı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ilk etap için 2 Milyon Liralık bir ödeneğin geldiği belirtilirken, ikinci etap için 10 Milyon Liralık kaynağın hazır olduğu belirtildi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu yaptığı açıklamada “Çevre ve Şehircilik bakanımız Trabzon’a 2 milyon lira gönderdi. Bu 2 milyon lira ile birinci kısma başlıyoruz Uzungöl’de. Ayrıca 10 milyon Tl’lik ikinci bir proje var. Bunun da 6 Milyon Lirasını iller bankası bize veriyor. 4 Milyon lirasını da kredi olarak alıyoruz. Uzungöl’de 10 sene önce yapılan o düzenlemeleri yenileme ihtiyacı vardı. Buralarda kullanılacak” dedi.

Yorumlar (2)
Cemil 7 ay önce
Kanuni bulvarı ni bitirin önce... Halk bıktı yavaş çalışmadan... Gölçayır bağlantı yolu tünelinde 4 yıldır çalışmayok...
Sultan 7 ay önce
Yatirin paralari fuzuli islere tek derdimiz uzu gol kalmisti Allahtan korkunuz yokmu sizin millet ac ac gariban napacani sasirmis kime ne faydasi var arabin uzungolde harcadigi paranin ordaki isverenlermi bakacak fakir fukaranin cocugunu onlarmi verecek kiralarini.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@