Uzungöl eski günlerini arıyor

Trabzon'un simgelerinden olan Uzungöl, bugünlerde pandemi öncesi günlerini arıyor.

Trabzon 13.06.2021, 10:25
Uzungöl eski günlerini arıyor

Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı doğal güzellikleriyle dünyaca ünlü Uzungöl, pandemi dolayısıyla son yılların en durgun dönemini yaşarken normalleşmeyle birlikte bu sezon daha yoğun geçeceği umut ediliyor.
Bu sezon rezervasyonlara yoğun talebin olduğunu belirten Uzungöl Turizmciler Derneği Başkan Yardımcısı Murat Akyüz, Suudi Arabistan’la Türkiye arasında siyasi krizin çözülmesi durumunda bu ülkeden gelmek isteyen çok sayıda turistin bulunduğunu söyledi.

Uzungöl eski günlerini arıyor

Suudi Arabistan’dan gelecek olanlarla Uzungöl’ün turizm potansiyeli iki katına çıkacağına işaret eden Akyüz, bu ülke insanlarının kendilerini arayarak gelmek istediklerini söyledi. Şu anda Uzungöl’de bir hareketlenmenin olduğunu kaydeden Akyüz, “Suudi Arabistan’dan misafirler gelirse potansiyelimizin iki katı olabileceğini düşünüyorum. Bu sene, geçen senekinin kat kat üzerinde bir yoğunluk olabileceğini en azından yerli misafirlerin yoğun ilgi göstereceğini tahmin ediyoruz. Uzugöl’e Kuveyt, Katar, Bahreyn, Irak özellikle Umman’lı turistler yoğun olarak geliyor. Azerbaycan’la aramızda pasaport olayı kalktığı için bu ülkeden de yoğun talep olabileceğini düşünüyorum. Bunların yanı sıra başka bölge insanlarının yoğunluk oluşturacağını düşünüyorum. Özellikle Suudi Arabistan’dan gelenlerin olacak olması turizm potansiyelimizi kat kat üzerine koyabileceğini düşünüyoruz. Şu an yerli turist daha fazla. Yabancı misafirlerde çok geliyor. Şuan Uzugöl’e yoğun bir talep var. Her otelde en az 4-5 oda yabancı misafirlerimiz var. Rezervasyonlar iyi hatta yoğun bir talep var. Suudi Arabistan’daki misafirler bizi telefonla arıyorlar, çok gelmek istediklerini söylüyorlar. Biz de bu işin aşılmasıyla ilgili çok mücadele ediyoruz. Bir an önce buraya gelmeyi iple çekiyorlar” dedi.

Uzungöl eski günlerini arıyor

İstanbul’dan Uzungöl’ü ziyarete gelen Ertuğrul Akgül, Uzugöl’ü çok beğendiğini ifade ederek, “Uzungöl’e ilk kez geldim çok beğendim harika muazzam. Tabiatta bu kadar canlı, güzel renkleri ilk kez bir arada görüyorum. Dünyanın değişik yerlerine gitmenize gerek yok cennet vatanımızda görülmesi gereken on numaralı yer” diye konuştu.

Uzungöl eski günlerini arıyor

Ankara’dan gelen Hasan Korkmaz ise ”Uzungöl’e ikinci kez geliyorum. Doğa harikası, sessiz bir yer. Korunması, bozulmaması gereken doğayla iç içe olan bir yer” diye konuştu.

Uzungöl eski günlerini arıyorTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (18)
Memleket sevdalısı 2 ay önce
İnşAllah araplar gelmez. 2 sene önce 25 lira çorba fiyatını unutamıyorum. Daha fazla para için şu 3 günlük dünyada Bizi kendi memleketimizden ettiniz. Restoranı geçtik, piknik yapmaya bile bize yer bırakmamışsınız.
oguz 2 ay önce
yazik ya bin liraya alabalik satamiyorlar
Vurgun 2 ay önce
Zamanında vurduklarına saysınlar. Araplar gelecek diye kendi vatandaşlarına yer yok diyorlardı. 1 liralık malı 10 liraya satıyorlardı
trabzonlu 2 ay önce
Uzungöl esnafı bir suya 5 lira istemeye devam etsin de o zaman görürler turist geliyor mu gelmiyor mu? Sosyal medyaya bir baksın oradaki esnaf, Türkiye'de nasıl bir Uzungöl algısı oluşmuş. Millet ilk olarak o yapılaşmayı eleştiryOr daha sonra da oradaki esnafın ne kadar fırsatçı olduğunu eleştiriyor. Bir su 5 tl eder mi? Yüzde kaç kar alıyorsunuz bir sudan?
Abdullah 2 ay önce
Bizde uzungolun eski halini arıyoruz. Hem doğanın hem insanlarının hem de esnafının eski halini . Hiçbirinden eser kalmadi çünkü
mehmet 2 ay önce
açgözlü hırsızlar altın yumurtlayan tavuğu kestiler şimdi çok beklersiniz eski günleri
Yattara 2 ay önce
Para için güzelim yer ne hale geldi.Yaziklar olsun güzel ülkemin güzel yerlerini bitiren zihniyete neymiş para geliyormuş girecegin delikde kaç TL lazım olacak .
Paçanlı 2 ay önce
Doğa bir gün mutlaka....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@