Uzungöl'deki çevre düzenleme projesi ihaleye çıkıyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, şehrin en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Uzungöl’de gerçekleştireceği çevre düzenleme projesinin 1’inci etabı için 30 Haziran’da ihaleye çıkmaya hazırlanıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, sonbaharda yapımına başlanacak olan projenin tüm detaylarını titizlikle takip ediyor.

Trabzon 14.06.2020, 09:53 14.06.2020, 09:56
Uzungöl'deki çevre düzenleme projesi ihaleye çıkıyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, yılda yaklaşık 3 milyon kişinin ziyaret ettiği Trabzon’un ve Karadeniz Bölgesi’nin gözde turizm merkezlerinden Uzungöl için çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının desteğiyle Uzungöl’de 2 etaptan oluşacak Rehabilitasyon ve İyileştirme Projesi’nin ihale hazırlıklarına devam eden Büyükşehir Belediyesi, yoğun bir çalışma gerçekleştiriyor.
 
PROJE DETAYLARI PAYLAŞILDI  
Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada projenin detayları ile ilgili şu ifadeler kullanıldı:  Çaykara ilçesinde yer alan ve eşsiz güzelliği ile ziyaretçilerini karşılayan Uzungöl’ün çevresinde alana özgü doğal yapı korunarak, tarihi ve yöreye özgün iyileştirmeler yapmak amacıyla rekreasyon alanı Rehabilitasyon ve İyileştirme Projesi çalışmalarına başlanmıştır. Proje kapsamında görsel estetiğe sahip, doğal, çevreye uyumlu, dayanıklı malzemeler kullanılarak, Uzungöl ve çevresindeki günübirlik rekreaktif faaliyetlerin düzenleneceği ortamın sürdürülebilir bir şekilde yeniden oluşturulması amaçlanmaktadır. 

Uzungöl'deki çevre düzenleme projesi ihaleye çıkıyor
 

2’NCİ ETAP PROJE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR 
Uzungöl Rehabilitasyon ve İyileştirme Projesi’nde 2.000 metre uzunluğunda ahşap korkuluk, kaldırım, bazalt bordür ve rulo çim yapımını içeren ilk etap çalışmaları, Trabzon Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu’nun kararı ile onaylanmıştır. 1’inci etap proje ihalesi, 30 Haziran 2020 tarihinde yapılacaktır. 2’nci etap proje çalışmaları ise devam etmektedir.
 
KISA SÜREDE TAMAMLAMAYI HEDEFLİYORUZ
Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Uzungöl, şehrimiz ve bölgemiz için çok önemli bir turizm destinasyonu. Yerli ve yabancı turistlerimizin gözdesi olan Uzungöl’ün hem çevre düzenlemesinin iyileştirilmesi hem de tanıtımı için yoğun çalışma yürütüyoruz. Bölgede kullanımdan dolayı eskiyen tüm alanları güzel bir görünüme kavuşturmak için 30 Haziran’da Uzungöl Rehabilitasyon ve İyileştirme Projesi’nin ihalesini gerçekleştireceğiz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın desteğiyle sonbaharda yapımına başlayacağımız toplam 12 milyon liralık çevre düzenlemesi çalışmasını kısa süre içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. Uzungöl ile ilgili çalışmalarımızda bize her zaman destek olan Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımıza teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (11)
Rıfat 1 yıl önce
Eyvah eyvah, işte şimdi gitti güzelim Uzungöl, Tıpkı Ayasofya gibi, Sümelâ gibi. Yazık olacak ona da. İler ki yıllarda de anlayacağız bu durumu maalesef.
Murat 1 yıl önce
Projeye mrojeye gerek yok. Binaları yıkın ve orayi dogal haliyle birakin. Oranin güzelliği doğalliginda hala anlamadiniz mi.
Uzun 1 yıl önce
Gölün kenarlarına dökülen betonlar derhal sökülmeki,kondu misali binalar yikilmali,yayalarin yollari dogalligiyla genisletilmeli,yöremizin kültürüyle bütünlesen tüm degerler sergilenmeli,hayvanlarinda bugölde hakinin olduğu unutulmamalı......
Trabzon 61 1 yıl önce
O fotoğrafı öyle gösteriyor ndaha kötü çıkacak Akyazı öyle oldu ayasoyfa beton oldu çok kötü oluruz
BenDeniz 1 yıl önce
Satın Araplara gitsin ne uğraşıyorsunuz çevre düzenlemesiymiş. En güzel şehirlerin en güzel turistik yerlerini katarlılara satmadınız mı?
61 1 yıl önce
herkesde bir olumsuz yorum kimse demiyor o mülkü olanlar gelenden giden birse 10 alıyor bunu kimse demiyor gecelik 1000 tl alıyorlar odaya bunu kimse demez bir suya 3 tl alıyorlar bunu kimse demez herkes işine baksın devletim en iyisini bilir sizler sadece ancak izlersiniz
Kral 1 yıl önce
Yerli vatandaşı insan yerine koymayan esnaf hadi simdi bul bakalim arap turist ..en guzel proje ortaki beton yığınlarını yıkmak olur
Sempeet 1 yıl önce
Milyonlar ver, o güzelim doğayı boz sonra milyonlar ver , eski haline getirmek için. Bu ne ya? Bu hatalar nasıl yapılıyor? Bizler bunları görmüyormuyuzmu sanıyorlar?
Bilirkişi 1 yıl önce
Tüyü bakalım hangi iktidar sevici, para yiyici, rant sever şirket dikecek.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@