7m


7m

hyundai

Uzungöl'de yıkımlar sürüyor

Trabzon'un Çaykara ilçesine bağlı önemli turizm merkezlerinden Uzungöl'de 65 kaçak yapının yıkımına devam ediliyor.

Trabzon 23.12.2019, 17:28 23.12.2019, 17:41

Uzungöl'de imara aykırı yapıldığı tespit edilen ve imar barışı kapsamına girmeyen 48 yapının tamamen, 17 yapının ise kat eksiltmesi şeklinde olmak üzere toplam 65 yapının yıkımı, bölgeye giden iş makineleriyle saat 06.00'da başladı.

Uzungöl'de binasına yıkım kararı verilen Sıtkı Göz, yaptığı açıklamada, binaları yaparken devletin elektrik ve suyun bağlanmasına izin verdiğini belirtti.

Göz, binalar için ruhsat ve vergi verdiklerini ifade ederek, "Yıkım için gelen ekiplere ricada bulunduk, süre istedik. Binaları biz yaptık, biz yıkalım' dedik." şeklinde konuştu.

Güvenlik görevlileri, çevrede yoğun güvenlik önlemleri alırken, yıkım alanlarına vatandaşların yaklaşmasına izin verilmiyor.

Görevliler, yıkılan binaların etrafında güvenlik koridoru oluşturdu.

Uzungöl'e ise girişler güvenlik görevlilerinin kontrolünde sağlanıyor.


Yorumlar (5)
Kenan 2 yıl önce
Yıkım kararı alınması çok doğru bir karar. Ancak zamanında bunlara izin verenlerde yargılanmalı görevdeyse görevden alınmalı
glidalı 2 yıl önce
bütün uzungöl yapılarını yıkmadıktan sonra bir anlamı yok
ZayeraliTs 2 yıl önce
On oniki yıl önceki Uzungölü geri istiyoruz üçbeş tane evleri gösteriş için yıksanız ne anlam ifade eder imar izin verenlere cezası uygulanmalı ki bir daha kimse imar izni vermeye cesaret etmesin bu yaylalarımız içinde geçerli
yakun 2 yıl önce
Bakalım, Sadık efendinin Dernekpazarı' nın Barma Yaylasında kaçak villası da yıkılacak mı? Yoksa sadece gariban vatandaşların binaları mı yılıyor. Bir söz vardır: "İnsanın kendine yaptığını bütün dünya toplansa yapamaz." İşte yanlış oy kullanmanın sonuçları.
Camoka 2 yıl önce
Fakir fukara garip Gureba ya olan olur kodamana bir şey olmaz hepsi yıkılsa demek ki orada kodamana yok memleketin civisi cıkmış çakan yok ya zamanında yaptırma yada kimseyi mağdur etme kimse yapmasaydılar ede iyTı yapmasın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@