7m

7m

hyundai

tamfinans

Uzungöl'de yeni proje: İhaleye çıkıyor

Uzungöl'de yapılması planlanan yeni proje ihaleye çıkıyor.

Trabzon 10.08.2017, 16:10 10.08.2017, 16:20
Uzungöl'de yeni proje: İhaleye çıkıyor

Doğu Karadeniz’in ve Türkiye’nin en önemli turizm noktalarından biri olan Uzungöl’e Tabiat Macera Parkı yapılacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve uygulanacak olan Uzungöl Tabiat Macera Parkı’nın yapım ihalesi 6 Eylül’de gerçekleştirilecek. 


Yaklaşık 9200 m2'lik alanda planlanan Macera Parkı; yüksek ip parkuru, alçak ip parkuru, dev salıncak, tırmanma duvarları, surviver parkuru ve paintball alanı olmak üzere altı ana bölümden oluşuyor. Proje kapsamında ayrıca otopark, idari yönetim binası, kamelya, soyunma kabinleri, wc, malzeme teslim noktaları ve depolar olarak yer alıyor.

Konuyla ilgili olarak değerlendirmede bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Tabiat Macera Parkı’nın bölgedeki turizm çeşitliliğini arttıracağına dikkat çekti. Doğayla bütünlük arz eden bir proje hazırladıklarını kaydeden Gümrükçüoğlu, “Yerli ve yabancı turistler ile halkımızın dinlenme, eğlenme ve sportif aktivitelerini gerçekleştirebilmelerine yönelik olarak planladığımız Tabiat Macera Parkı Projesinin en önemli amacı bölgedeki turizm çeşitliliğini arttırmaktır. Bu önemli yatırım bölgedeki konaklama süresini uzatacak, tabiat parkımızın ve şehrimizin marka değerini yükseltecek, bölgeyi macera turizmi konusunda dünya çapında bir merkez haline getirecektir. Doğa sporları konusunda farkındalık oluşturacak, gelecek nesillere doğa sevgisi ve doğa sporlarını aşılayacak olan Macera Parkı istihdama da katkıda bulunacaktır” dedi.

6 Eylül’de gerçekleştirilecek olan uygulama ihalesi neticesinde yapım çalışmalarına başlanacağını vurgulayan Gümrükçüoğlu, “Yapılarda doğal mimariye uygun, çevreyle uyumlu ahşap ile çağdaş malzemeler bir arada kullanılacaktır. Planlama açısından doğanın siluetini bozmadan tek kat çözümlerle üretilmiştir. Doğayla bir bütün içinde tasarım ilkesi izlenmiştir. Şehrimizin marka değerine önemli katkılar sağlayacak olan Uzungöl Tabiat Macera Parkı Trabzon’umuza ve bölgemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Uzungöl'de yeni proje: İhaleye çıkıyor

Uzungöl'de yeni proje: İhaleye çıkıyor

Yorumlar (16)
KANCA 5 yıl önce
MUMKUNSE ELLEMEYİN
ts 5 yıl önce
tabiatın bozulmasına izin ver sonra tabiatın içine tabiat parkı yap...mükemmel proje :)))
. 5 yıl önce
Doğayı bozmadan bu isi becerecek firmaların yapması gerekiyor. Mümkünse yabancılar yapsın
halim 5 yıl önce
BERBAT BIR GORYUNTUSU VAR UZUNGOLUN .
YAZIK .BETONLASMIS VE HIC BIR OZELLIGI YOK .UMARIM YUKARDAKI YEDIGOLLER BOZULMAZ VE KIMSEDE BILMEZ ORADAKI DOGA SAHESERI OLDUGUNU.
Bintuğ 5 yıl önce
Böyle yapacaksanız hiç ellemeyin bu ne ya mimarlar torpilli işden anladığı yok herhalde
61 5 yıl önce
Önce yok et, sonra ihale et!!
Geçmiş olsun 5 yıl önce
Yıllarca alkışlar kimseye laf ettirmezler, sonra birisi çıkar ne yaptık kötü olmuş der bu sefer hepsi başlar yaaa evet çok kötü berbat hemen yıkılsın diye şakşakçılığa.. olan uzungöle tabiata olur.. olsun ne olacak dinleyen mi var..
Hakan 5 yıl önce
Halim aferim adamim InsAllah kimse bilmez diyon dünyaya yayiyon ileri zekali
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@