Uzungöl'de bir ilk! Kazı yapılmadan...

Turizm sezonu öncesinde Uzungöl'de kanalizasyon hatları rehabilite ediliyor.

Trabzon 29.04.2021, 15:52 29.04.2021, 15:57
Uzungöl'de bir ilk! Kazı yapılmadan...

Doğu Karadeniz’in ve Türkiye'nin en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Trabzon'un Çaykara ilçesindeki Uzungöl’de bin 400 metrelik kanalizasyon hattı ilk kez uygulanan CIPP sistemi ile rehabilite ediliyor.

Uzungöl Mahallesi’ndeki bazı noktalarda sızıntı ve yeraltı sularının kanalizasyon hattına karıştığının tespit edilmesinin ardından harekete geçen Trabzon Büyükşehir Belediyesi ekipleri, aşırı deforme olmuş, sızdırmazlığını kaybetmiş boru hatlarını kazı yapılmadan ana borunun içinde tek parça boru oluşturma tekniği olan CIPP sistemi sayesinde sızdırmaz hale getiriyor.

Trabzon’da bu sistemi ilk kez kullandıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Göz bebeğimiz Uzungöl için oldukça özel bir çalışmaya imza atıyoruz. Kanalizasyon hattına dışarıdan girecek olan yer altı kaynak suları veya içeriden dışarıya sızan kanalizasyon sularını CIPP adı verilen sistem sayesinde kesmiş oluyoruz. Toplamda 1400 metrelik kanalizasyon hattımızın tamamına bu işlemi uygulayıp, Uzungöl’ümüzü kalıcı bir temizliğe kavuşturacağız. Gerek alt ve üstyapı çalışmalarımız gerekse de diğer yatırımlarımızla Uzungöl’e hak ettiği değeri veriyoruz. Daha önce de 7 bin metre isale ve şebeke hattı, 4 bin metre kanalizasyon hattı, 4 bin metre yağmur suyu hattı ile 200 muayene bacası ve 400 adet de yağmur suyu toplama ızgarasını tamamlamıştık. Bu özel çalışmamız sonrası Uzungöl’ümüzü eskisinden daha sağlıklı bir altyapıyla Pandemi sonrası verimli bir turizm sezonuna hazırlıyoruz” dedi.

Uzungöl'de bir ilk! Kazı yapılmadan...

Uzungöl'de bir ilk! Kazı yapılmadan...

Uzungöl'de bir ilk! Kazı yapılmadan...

Uzungöl'de bir ilk! Kazı yapılmadan...

Uzungöl'de bir ilk! Kazı yapılmadan...Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
Remzi 5 ay önce
Ilk sezonda dolar ve tıkanır böylece hiç sızdırmaz.
Kaptan 5 ay önce
Gölün etrafında gezi amaçlı dolaşacak hafif raylı sistem yapılmalı.
Vatandaş 5 ay önce
Beton göl hiçbir doğallığı kalmayan sıradan bir yer haline geldi çok yakın zamanda müşterilerine para versen gelmezler artık bu zihniyet devam ettikçe
İsimsiz 5 ay önce
Başkan yapıyorsun şeklini köyune :)) uzungolu Paris yapacan kafaya koydun .d köyde işe koymadigin adam kaldı mı :D halduzende imara açtır bari. :D
BOZKURT 5 ay önce
Etrafı betonla çevrelenmiş şehir merkezi gibi bir yeşil turistik mekan..Yahu Çaykara nın tepesine çıkmaya gerek yok.Trabzon da meydan da beton la çevrelenmiş havuz yapmak mümkün.O güzelim yeri her kimler bu hale getirmişse..GÖZÜNE GİRSİN.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@