alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Uzungöl'de altyapı yenilendi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, şehirde ilk kez uygulanan CIPP sistemi ile Uzungöl’ün 1500 metrelik kanalizasyon hattını rehabilite etti. Menfezlerin gölle buluştuğu noktalara file yerleştirilerek göl yüzeyinde rüsubat oluşumunun önüne geçildi 

Trabzon 02.07.2021, 10:16
Uzungöl'de altyapı yenilendi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü ülkenin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl’de başlattığı kapsamlı kanalizasyon ve yağmursuyu ayrıştırma çalışmalarını tamamladı. Bazı noktalarda sızıntı ve yeraltı sularının kanalizasyon hattına karıştığının tespit edilmesinin ardından harekete geçen TİSKİ Genel Müdürlüğü, gölün daha sağlıklı hale gelmesi adına Trabzon’da ilk kez uygulanan CIPP sistemini hayata geçirdi. 

Uzungöl'de altyapı yenilendi

KAZI YAPILMADAN KAPLANDI
TİSKİ Genel Müdürlüğü, Uzungöl’de aşırı deforme olmuş, sızdırmazlığını kaybetmiş boru hatlarını kazı yapılmadan ana borunun içinde tek parça boru oluşturma tekniği olan CIPP sistemini 1500 metrelik hatta uygulayarak göle sızan katı atıkları engelledi. Bunun yanı sıra bölgedeki derelerden Uzungöl’e çok fazla evsel atık ve rüsubat karıştığını tespit eden ekipler, menfezlerin gölle buluştuğu noktalara özel fileler yerleştirerek bu atıkların göle karışmasını engelledi. 

Uzungöl'de altyapı yenilendi

ALTYAPI KOMPLE YENİLENDİ
Şehrin ve ülkenin en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Uzungöl’ün altyapısını yenilediklerini belirten Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Kanalizasyon hattına dışarıdan girecek olan yer altı kaynak suları veya içeriden dışarıya sızan kanalizasyon sularını CIPP adı verilen sistem sayesinde kesmiş olduk. Öte yandan menfez ağızlarına yerleştirdiğimiz özel filelerle gölde rüsubat oluşumun da önüne geçtik. Uzungöl’ümüzü eskisinden daha sağlıklı bir altyapıyla buluşturduk” dedi.

Uzungöl'de altyapı yenilendi

Uzungöl'de altyapı yenilendi

Uzungöl'de altyapı yenilendi


Yorumlar (3)
mehmet 5 ay önce
Yanliz reside goruldugu gibi her yer yesillik degil .
Tambir doga katliyami yapilmis UZUN golde.
Göktürk 5 ay önce
Kardeşim ortada göl mü bıraktınız. Turistik bir değeri kalmadı her taraf beton yığını. Kesinlikle gidilip görülmeye değecek biryer değil. Göl çok pis kokuyor yanına yanaşılmıyor. Bu doğal güzelliği mahveden her kim var ise Allah bildiği gibi yapsın...
deniz 5 ay önce
Allah seni bildiği gibi yapsın yalancı. Uzungöl her zamankinden çok daha güzei. Bilmeden gitmeden sallama

Gelişmelerden Haberdar Olun

@