banner441

Uzak Doğu'dan Trabzon'a turist yağacak

Uzak Doğu ülkelerinden Türkiye'ye gelen seyahat acentesi temsilcileri, Doğu Karadeniz Bölgesi'ni gezip, incelemelerde bulundu. Turizmciler, Rize ve Trabzon'a, gelecek sezon Uzak Doğu'dan yaklaşık 50 bin turist getirmeyi hedeflediklerini söyledi. 

Trabzon 16.09.2019, 13:44
Uzak Doğu'dan Trabzon'a turist yağacak

Uzak Doğu'dan Türkiye'ye en çok turisti getiren tur operatörü temsilcilerine, Karadeniz Bölgesi'ni tanıtım gezisi düzenlendi. Vietnam'ın en büyük 15 seyahat acentesinin üst düzey yöneticilerinin de katıldığı Rize- Trabzon tanıtım gezisi, 8 gün sürdü.  Geziyi düzenleyen Dorak Holding CEO'su Ahmet Serdar Körükçü, 2020 sezonunda Rize ve Trabzon'a 50 bin turist getireceklerini söyledi. Körükçü, "Dorak Holding turizm grubu olarak çoğunluğu Uzak Doğu'dan olmak üzere Türkiye'ye yılda yaklaşık 500 bin turist getiriyoruz. Hedefimiz Rize ve Trabzon'a bu tür tanıtım gezilerini devam ettirip, önümüzdeki sezon, bölgeye yaklaşık 50 bin civarında turist getirmek. Turizm, ülkemizin ekonomisi ve istihdam için çok önemli sektör. Ülke olarak turizmdeki hedefimiz; yılda 75 milyon turist, 75 milyar dolar turizm geliri olmalı. Eşsiz doğal ve tarihi güzellikleri ile ülkemiz bu hedefleri çoktan hak ediyor. Bu hedefler doğrultusunda bizler de önümüzdeki 5 yıl içinde ülkemize getirdiğimiz turist sayısını 2 milyon ziyaretçiye çıkarmayı hedefliyoruz" diye konuştu. 

Uzak Doğu'dan Trabzon'a turist yağacak

Uzak Doğulu seyahat acentesi yöneticilerinin katıldığı Karadeniz tanıtım gezisine eşlik eden Kültür ve Turizm Bakanlığı kokartlı turist rehberi Mehmet Okumuş da bölgede 8 gün süren gezi düzenlediklerini belirterek, "Çok önemli, çok başarılı bir tanıtım gezisi gerçekleştirdik. Uzak Doğulu misafirlerimiz zaten Batı ve Orta Anadolu'yu kapsayan tur programlarımızın mevcut müşterisi durumundalar. Karadeniz'i çok beğendiler. Önümüzdeki yıldan itibaren mevcut tur programlarına Rize ve Karadeniz Bölgesi'ni de dahil edecekler. Önümüzdeki sezondan itibaren Karadeniz'e Uzak Doğulu turist akını başlayacak" dedi.
 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (4)
tsat 5 ay önce
kentsel dönüşümler ,trafik sorunu ve sahil projeleri bitmeden Trabzona turist gelmesi .Kötü imaj ve kötü tanıtım olur.Mümkünse o bölgelerden Turistleri geçirmesinler.kaç yıl oldu bilmiyorum.Bir çömlekçiyi bitiremediler.
Az61 5 ay önce
Gelsiner hoşgeldiler ama bizim millete zor bu iş dünyadai lksıradayız
Turizimci 5 ay önce
İşin içinde Dorak varsa bu iş zor.Girdiği bütün pazarları bozan,uzuz çapulcu müşterileri getiren bir firmadır.
Bir diğer konu bölgemizdeki yatırımcılar.Malesef bizim esnafımız Arap memnuniyeti odaklı çalışıyor.Kafalar değişmeden bizim bölgemize Araptan başka kimse gelmez.Gerçi onlarda Rize Ordu ve Giresun a kaymaya başladı
Takendisi 5 ay önce
1 lira harcamiyorlar.. gerek yok kurukalabalik

Gelişmelerden Haberdar Olun

@