7m


7m

hyundai

Ürdünlü turistler, güllerle karşılandı

Trabzon'a gelen Ürdünlü turistler güllerle karşılandı.

Trabzon 02.06.2021, 16:23
Ürdünlü turistler, güllerle karşılandı

Ürdün'ün başkenti Amman'dan charter uçuşla Trabzon'a gelen turist kafilesi, havalimanında güllerle karşılandı.

Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen Ürdün-Trabzon uçuşları yeniden başladı. Jordan Aviation hava yolu şirketine ait uçak charter uçuşla 147 yolcusu ile Ürdün’ün Başkenti Amman'dan havalanarak saat 13.15'de Trabzon Havalimanına iniş yaptı. TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Volkan Kantarcı turistleri güllerle karşıladı.

‘OLDUKÇA DA MEMNUN AYRILIYORLAR’


Bölgede turizm yatırımcılarının beklentisi olduğunu söyleyen Kantarcı, “Haziran ayı itibari ile haftada bir olan seferler ikiye çıkacaklar. Benzer şekilde diğer Ortadoğu ülkelerinden de direkt uçuşların başlaması ve sayılarının artması bütün bölgemizin ve başta Trabzon olmak üzere  yatırımlar yapmış olan yatırımcıların ciddi bir beklentisi. Haftalık programlar yapıyorlar. Bölgemizdeki başta Sümela Manastırı, Zigana dağı, Karaca Mağarası, Uzungöl, Ayder Yaylası, Fırtına Vadisi ve birçok yaylamızı da ziyaret ediyorlar. Dolu dolu bir hafta geçiriyorlar. Oldukça da memnun ayrılıyorlar. Pandeminin etkisi ile birlikte doğal alanlar, doğal destinasyonlar çok daha fazla ön plana çıkıyor. Sağlıkla ilgili önlemler alınmış durumda” diye konuştu.

‘ÇOK HEYECANLIYIM’

Ürdün’den Trabzon’a gelen Sümeyye Handan ise, “İlk defa Trabzon’a geldim. Trabzon çok güzel bir yer. Uzungöl, yaylaları oldukça güzel. Herkes Trabzon harika bir yer diyor. Çok heyecanlıyım. Bizi çok güzel karşıladılar” dedi.


Yorumlar (8)
Gkansss 1 yıl önce
Vay arap seviciler vay. 20 yıldır gelip giderim bi çiçek vermediniz şu kardeşinize
arci 1 yıl önce
abim sen cok yasa
Arap sevici 1 yıl önce
20 yıldır kaç kez özel şöförlü araba kiraladı bizim kardeşimiz
Hüso 1 yıl önce
Gelinnn babaaaa gül de veririz ne isterseniz veririz yeterki ekonomi canlansın
ZAFER 1 yıl önce
Milliyet önemli değil hiç sevmem böyle yalakalığı... Az ağır olun
Berat 1 yıl önce
Araplar olmasa Trabzonun açlıktan nefesi kokar bakında kaçırmayın veli nimetlerinizi sonra ağlar durursunuz uşaklık yapın araplara yakında neyiniz varsa tamamını satın alıp sizi oradan da atacaklar o günler çok yakın müstehak size o kafalara
salih 1 yıl önce
boş konuşuyorsun..
Millet olmuş kolpaci 1 yıl önce
Bende Paris e mı gitsem.Reis kişi başına düşen paradan biraz versene

Gelişmelerden Haberdar Olun

@