Üniversiteli öğrencilerden Genç'e ziyaret

Genç, "Eğitimle ilgili talep eden herkese her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.

Trabzon 15.08.2019, 16:52 15.08.2019, 16:56
Üniversiteli öğrencilerden Genç'e ziyaret

Trabzon Ortahisar Belediyesi'nin açtığı üniversiteye hazırlık kurslarından yüksek öğretim programlarına yerleşen öğrenciler, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç'e teşekkür ziyaretinde bulundu.  

Öğrencileri tek tek tebrik eden Başkan Genç, üniversiteye hazırlık süreci ve kazandıkları bölümlerle ilgili öğrencilerle bir süre sohbet etti. Öğrenciler de Genç'e eğitim faaliyetlerine yaptığı desteklerden ötürü teşekkür etti. 

EMEKLERİNİZİN KARŞILIĞINI ALDINIZ

Yüksek öğrenim hayatlarında öğrencilere başarılar dileyen Genç, "Talep eden herkese gerek eğitimle ilgili gerekse üniversiteye hazırlık süreciyle ilgili hangi konuda olursa olsun, her türlü desteği vermeye hazırız. Bu konuda oldukça hassasız. Üniversiteyi kazanan siz değerli öğrencilerimize yüksek öğrenim hayatlarında başarılar diliyorum. Eğitim ve öğretim emek isteyen, çok çalışmayı, çaba sarf etmeyi gerektiren bir alan... Ama bu alanda sarf edilen hiçbir emek de sizlerde örneğini gördüğümüz gibi; karşılıksız kalmıyor. Mutlaka bu çalışmalarınızın ve yoğun gayretlerinizin karşılığında bir netice alıyorsunuz. İşte sizler de bunu gerçekleştirdiniz... Hepinizi tebrik ediyorum, kutluyorum. İnşallah, ilerleyen yıllarda sizleri bu millete hizmet yolunda çok değerli görevlerde ve makamlarda görürüz." ifadelerine yer verdi. 

Üniversiteli öğrencilerden Genç'e ziyaret

EĞİTİM ÇOK ULVİ BİR GÖREV 

Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesine çıkmasında eğitimin çok önemli bir yeri olduğunu kaydeden Başkan Genç, "Eğitim söz konusu olduğunda belediyemizin bütün imkânlarını zorluyoruz. Tabiri caizse, eğitim faaliyetlerini belediyemizin bu konuda doğrudan bir görevi olmamasına rağmen altın kaplama yol yapmaktan daha değerli olarak görüyoruz. Ülkemizi emanet edeceğimiz genç nesillerimizin her alanda donanımlı bireyler olarak yetişmesi, bu vatana, bu millete hayırlı birer evlat olarak hizmet etmesi bütün milletimizin ortak arzusudur. O nedenle eğitim söz konusu olduğunda akan sular durur. Okullarımızdan gelen, boya, badana, sıra, masa, peyzaj, spor alanı ve gereçleri vb. bütün talepleri karşılıyoruz ve bundan sonra da karşılayacağız. Yeter ki, öğrencilerimiz bir noksanlık hissetmeden eğitim olanaklarından verimli bir şekilde istifade etsinler. Bu amaçla açtığımız üniversiteye hazırlık kurslarında her geçen yıl başarı çıtamız daha da yükseliyor. Bu da öğrencilerimizin, ailelerimizin, hocalarımızın gayreti sayesinde oluyor. Ben bir kez daha onlara da teşekkürlerimi iletiyorum. Üniversiteyi kazanan siz değerli öğrencilerimize yüksek öğrenim hayatlarında başarılar diliyorum. Eğitim ve öğretim emek isteyen, çok çalışmayı, çaba sarf etmeyi gerektiren bir alan... Ama bu alanda sarf edilen hiçbir emek de sizlerde örneğini gördüğümüz gibi; karşılıksız kalmıyor. Mutlaka bu çalışmalarınızın ve yoğun gayretlerinizin karşılığında bir netice alıyorsunuz. İşte, sizler de bunu gerçekleştirdiniz... Hepinizi tebrik ediyorum, kutluyorum. İnşallah, ilerleyen yıllarda, sizleri bu millete hizmet yolunda çok değerli görevlerde ve makamlarda görürüz." diye konuştu.  

Üniversiteli öğrencilerden Genç'e ziyaret

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLER DE YERLEŞTİ

Ortahisar Belediyesi'nin 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında “Üniversiteye Hazırlık Yetiştirme ve Destekleme Kursu”nda eğitim gören öğrencilerden % 84,96’sı üniversiteli oldu. Üniversiteye hazırlık kursuna devam eden 638 öğrenciden 542 öğrenci lisans ve ön lisans programlarına yerleşti.  Yabancı öğrenciler için açılan YÖS sınıfında ( Yabancı Öğrenci Sınavı) eğitim alan 8 öğrenci de bir lisans programına yerleşti. Ortahisar Belediyesi'nin  Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği kurslarda 42 öğretmen görev yaptı. 
Öğrencilerin yüksek öğrenim programlarına dağılımı şu şekilde gerçekleşti: Tıp fakültesi (2), diş hekimliği (1), hukuk fakültesi (3), mühendislik (18), mimarlık (7), fen edebiyat ve eğitim fakültesi (67), iktisadi ve idari bilimler fakültesi (30), iletişim fakültesi (6), sağlık bilimleri fakültesi (20), turizm fakültesi (8)...  

Üniversiteli öğrencilerden Genç'e ziyaret

Üniversiteli öğrencilerden Genç'e ziyaret

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@