banner556

Ücretsiz maske konusunda flaş gelişme! Trabzonlular da oradan alacak!

Sadece İstanbul'da değil Trabzon ve 81 ilde maskeler eczaneler vasıtasıyla dağıtılacak.

Trabzon 09.04.2020, 21:48 09.04.2020, 22:39
Ücretsiz maske konusunda flaş gelişme! Trabzonlular da oradan alacak!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, günde 10 milyon maske dağıtıldığını ve yakın zamanda bu sayının 20 milyon ve üzerine çıkacağını belirterek, "Bir yanlış anlaşılmayı düzelteyim. Sadece İstanbul'da değil tüm Türkiye'de maskeler eczaneler vasıtasıyla paylaşılacak" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'de günde 10 milyon maske üretildiğini ve bu sayının yakın zamanda 20 milyonu geçeceğini belirterek, 81 ilde maske dağıtımının eczaneler vasıtasıyla gerçekleşeceğini ifade etti.

"BU KARAR TÜM TÜRKİYE'Yİ KAPSAYAN BİR KARARDIR"

Bakan Soylu, STAR TV canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu taşıma ve market gibi kalabalık ortamlarda maske takma zorunluluğunun gelmesinin ardından son günlerde sıkça gündeme gelen maske dağıtımıyla ilgili açıklamalarda bulunan Soylu, "Maske dağıtımı uygulaması sadece İstanbul'Da yapılmayacak. Bu karar tüm Türkiye'yi kapsayan bir karardır. Türkiye'de maskeler eczaneler vasıtasıyla paylaşılacak" dedi.

"ŞU ANDA GÜNDE 10 MİLYON MASKE ÜRETİLİYOR"

Şu ana kadar maske üretimi için 235 üretici firma ile Sağlık Bakanlığı arasında sözleşme imzalandığını söyleyen Bakan Soylu, "Ben de Sağlık Bakanımız ile bu olayın her aşamasındayım. Şu anda günde 10 milyon maske dağıtılıyor Türkiye'de 10 milyon maske üretiliyor. Çok yakın zamanda inşallah bu sayı 20 milyon ve üzerine çıkacak. Bugün 10 milyon üretildiğini ve her gün dağıtıldığını söyleyebilirim. Burada Cumhurbaşkanımızın talimatıyla eczanelere de belli bir sistemle bedava maske dağıtılacak. Milyonlarca maske PTT ve marketler başta olmak üzere çeşitli vasıtalarla Türkiye'ye dağıtılacak" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (7)
HakkıkK 10 ay önce
PTT mi? e-devlet mi? Eczaneler mi? Hiç biri mi?
Fatih 10 ay önce
Önce her mahallede olan (Bim, A101, Şok gibi) marketlerde parayla satılacak dendi ( Bakan Ruhsar Pekca)
Sonra e-ptt den sipariş ile kargoyla ücretsiz olacak dediler(cumhurbaşkanı)
Ve en son eczanelerden dağıtılacak dedi(bakan s. soylu)
Yok mu gerçek gazeteci bu durumu açıklayacak.
Ali Papa 10 ay önce
20-65 yaş arası hedef kitle, yaklaşık 50 milyon kişi. Böyle bir organizasyonu eczaneler nasıl yapacak? İstanbulda yapılan ilk açıklamada, her eczanenin 500 adet yani 100 kişilik maske alabileceği açıklandı. Hedef kitlenin yarısı maske almak için eczaneye gitse, 100 er kişilik kapasite ile 250000 eczane lazım. 16 milyonluk İstanbulda 5236 eczane var. Tüm Türkiyede eniyi tahminle 20000 civarında olduğunu düşünüyorum. Eczanelerin yeterli olduğunu düşünsek bile, EVDE KAL TÜRKİYE kuralı, maske almak için milyonlar sokağa çıkarsa bozulmazmı? Tüm bunlarıda düşünüp ona göre bir çözüm, usul v. b. kararlaştırmışlardır herhalde. Allah kolaylık versin.
Can 10 ay önce
Bence tansa kurulsun orda dağıtılsın hahahahaa
Çumra 10 ay önce
Kim ne derse desin eğer koronavirüs gidecekse, evinde fındık kırıp komşusu rahatsız eden, hayvan sevgisi adı altında millete rahatsızlık veren, adamın ayağı kırdığı halde yükseltilen!!!, komşusu arkadaşı güya kendince SORUŞTURAN, sokakta her türlü namussuzluk var ise bu millet düzelmez.
yakun 10 ay önce
Yaptıkları yanlışları zaman zaman eleştiriyorduk ama bundan sonra asla çünkü bunların hepsi geri zekalı ve zavallı, sözde; virüsün yayılmasını önlemek için maske dağıtacak; nerede dağıtacak eczanelerde vay sizin aklınıza; milleti eczanelerin önlerine yığacaksınız; virüsü olan olmayana versin öyle mi? Artık bunlar ne yaparsa doğrudur. Çünkü bunların içinde IQ' 30' un üzerinde olan hiç kimse yoktur. Ayaıptır, ayıp.
ahmet 10 ay önce
Ver aile hekimleri dağıtsın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@