7m

7m

hyundai

Türkiye’nin Su Sayaçları Trabzon’da Üretiliyor

Trabzon'da üretilen su sayaçları, Türkiye'nin bu alandaki ihtiyacını büyük ölçüde karşılıyor. Trabzon'un Arsin ilçesinde bulunan Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) faaliyet gösteren firmaların yurt içi ve yurt dışı piyasa payları sürekli artıyor. Arsin OSB'

Trabzon 04.09.2015, 11:34
Türkiye’nin Su Sayaçları Trabzon’da Üretiliyor

Trabzon'da üretilen su sayaçları, Türkiye'nin bu alandaki ihtiyacını büyük ölçüde karşılıyor.

Trabzon'un Arsin ilçesinde bulunan Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) faaliyet gösteren firmaların yurt içi ve yurt dışı piyasa payları sürekli artıyor. Arsin OSB'de üretilen su sayaçları, Türkiye'nin bu alandaki ihtiyacını büyük ölçüde karşılamaya başladı. Bir firmanın Genel Müdürü Emre Keskin, 1989'da çok ortaklı olarak kurulan ve 2012 yılına kadar soba ile soba borusu üreten şirketin zaman içinde hem ortak hem de üretim yapısının değiştiğini belirterek, "Son olarak 44 yıldır su sayaçları üreten firmayı satın aldıklarını ve yüzde yüz yerli üretime geçtiklerini vurguladı. Kesken, yılda tek vardiyada 5 bin su sayacı üreten bir kapasiteye sahip olduklarını belirterek, "Su sayaçları konusunda son yıllarda yaşanan tüm gelişme ve yenilikleri de takip ederek ARGE'lere önem veriyoruz. Elektronik denilen yeni nesil su sayaçlarını da üretmeye başladık. Uluslararası akreditesi bulunan laboratuvar çalışmalarımız var. Tüm bu iyileştirmelerle birlikte dış pazarlara yönelik arayışlarımız da sürüyor. 2016'daki hedeflerimiz bize önümüzdeki süreçte nerelere varabileceğimiz konusunda bilgi verecek" dedi.

Arsin OSB'deki fabrikada yaklaşık 150 kişinin çalıştığını ifade eden Emre Keskin, 2.5 yılda ulaştıkları üretim ve pazar kapasitesinin gelecek için umut verici olduğunu söyledi. Keskin, tamamen yerli malı ile gerçekleştiren üretimde yeni bandın gelecek yıl devreye sokulacağını, ulusal ve uluslararası fuarlara katılarak iç ve dış pazarlarda daha fazla söz sahibi olmaya çalışacaklarını belirtti.

Türkiye’nin Su Sayaçları Trabzon’da Üretiliyor

Türkiye’nin Su Sayaçları Trabzon’da Üretiliyor


Yorumlar (2)
Şenol 7 yıl önce
İyi güzel ama bu başarı personele nasıl yansıyor bu işin şartları zor çalışanların sağlık ve çalışms saatleri yerindemi
MURAT BAŞKAN 7 yıl önce
erdoğduki evimde 7 tane sayaç değişti 2 yılda büyük başarı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@