Türkiye’de erken seçim olur mu? Eyüp Aşık Haber61’e açıkladı

Eski Devlet Bakanı Eyüp Aşık erken seçim tartışmalarını Haber61’e değerlendirdi.

Trabzon 29.10.2020, 17:06 30.10.2020, 14:55

Haber61 – Haber Servisi – Eski Devlet Bakanı Eyüp Aşık, son dönemde gündeme gelen ‘erken seçim’ tartışmaları ile ilgili erken seçim işareti veren çok şey olduğunu söyledi.

Haber61 TV’de ekranlara gelen Atakan Kadıoğlu’nun hazırlayıp sunduğu ‘Aleni Sorular’ programının konuğu eski Devlet Bakanı Eyüp Aşık oldu. 

Kadıoğlu’nun Türkiye gündemini meşgul eden erken seçim tartışmaları ile ilgili “Erken Seçim olur mu?" sorusunu yönelttiği Aşık, işaretler olduğunu belirterek, “bazı olaylar erken seçim sinyali veriyor. Ama diğer yandan da niye olsun ki diyorum” dedi.

Aşık, “Erken seçim işareti veren çok şey oldu. Vergi yapılandırması, Ayasofya konusu ve birçok şey gibi. Bunlar erken seçim sinyali veriyor. Ama diğer yandan da niye olsun ki diyorum. Bugün erken seçimde iktidarın bir avantajı yoktur. İki sene sonra olması da zor. Nerdeyse yüzde 100 devalüasyon olmuş. Yüzde 100 devalüasyon bir ülkede iktidar seçim kazanamaz” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de erken seçim olur mu? Eyüp Aşık Haber61’e açıkladı

Trabzonlu Eski Bakan’dan flaş açıklama: “AK Parti’nin elindeki medya AK Parti’ye zarar veriyor”

Yorumlar (11)
analız 1 ay önce
kendileri cok başarılı oldu ya .. sen develiasyonun d sini agzına alma bence.. neler yaptıgınız ortada sus ve oturrr köyünde ..
SALİH 1 ay önce
NERDEN ÇIKTIN ŞİMDİ. SEÇİM OLURSA BEKLENTİN NEDİR.
Davur 1 ay önce
Dolar 8.5 lira olmuş nerden çıktı diyorsunuz? Akp bitmiştir, erken seçim şarttır
Vatandaş 1 ay önce
Aynen kardeşim, bunlar leş kargaları. Türkiye’nin 90 lı yollara dönmesini bekleyen hainler.
Horyanlı kazim 1 ay önce
Senin aklından sorunun var,
Akak61 1 ay önce
Bilmem ne bilmem o bilmem bu
Bilmezsen konuşma.
Erken seçim işaretiymiş.
Cecen61 1 ay önce
Hayırdır hangi dağda kurt öldü, hayallerde güzeldir
Hüseyin 1 ay önce
Erken seçim şart ekonomik kriz çok fazla geçen komşum işsizlikten dolayı intihar etti bende çok zor durumdayım çocuğum ağır zihinsel engelli çocuğumun ilacları özel ve alamıyorum ne yapacağım bilmiyorum
metin 1 ay önce
sade turkiyedemi sorun var dünyayı gormuyor musunuz galiba bireyden haberiniz yok
Muharrem kaya 1 ay önce
Akp mhp yi kullandi simdi de rafa koyma ve kendisine baska bir partner arayışları içinde,tabiki bu isler cok gizli oluyor.bahceli su an düşünüyor ama yarininin ne olacağını bile kestiremiyor,su anda yapacağı en akıllıca hareket cumhur ittifakindan derhal ayrılarak hemen bir erken secime gitmektir.bu hem bahceliyi hem de mhp yi uçurur akp de dip yapar.asil isler böyle olur.ama bu hamleyi yapamazsa gercekten kendisi ve mhp,nin sonu olur,bu yüzden milletin geneli gercekten erken seçim istiyor yoksa bu gidisat hizla turkiyeyi Afrika ülkelerinden daha beter günlere doğru sürüklüyor.
Kocaeli 1 ay önce
Dolar şimdilik önemli değil petrol 40 dolar civarı iken 120 dolardan yani 8/3 = doların gerçek kuru verir, burada euro nun degerlendi alman araçları artışı o biraz zorluyor ,pandemi olmasaydı, dolar 6 yı geçemezdi ,seçimler bize bir şey kazandırmaz ,
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@