7m


7m

hyundai

Türkiye Emekliler Derneği Trabzon Şubesi’nin korona endişesi

Türkiye Emekliler Derneği Trabzon Şubesi 1 Ekim Yaşlılar günü kutladı ve uyardılar.

Trabzon 01.10.2020, 11:01
Türkiye Emekliler Derneği Trabzon Şubesi’nin korona endişesi

Haber61/Haber Servisi

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Trabzon Şube Başkan Yardımcısı Ümmügül Çalık, 1 Ekim Dünya Yaşlılar günü nedeniyle dikkat çeken bir açıklama yaptı

Açıklamasında,  “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşlı hakları konularında farkındalık yaratmak amacıyla belirlenen 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü Türkiye Emekliler Trabzon Şubesi olarak kutluyoruz.” dedi.

“Yaşlı nüfusumuzun toplam nüfus oranı hızla arttığı ülkemizde, yaşlılarımızın toplumsal yaşama aktif olarak katılabilmeleri, ekonomik haklara sahip olabilmeleri ve sosyal-kültürel aktivitelerini sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmeleri için sağlıklı bir ortama ihtiyaç duyulmaktadır.” diyen 
TÜED Trabzon Şube Başkan Yardımcısı Ümmügül Çalık, korona virüsüyle ilgili endişelerinden bahsetti. 

Şunları aktardı; 

“Yaşlılarımızı ilgilendiren bir diğer önemli konu da koranavirüs salgınıdır. Aylardır dünya gündeminin birinci sırasında yer alan yeni tip koranavirüs (COVİD-19), 11 Mart 2020’den beri ülkemizde de görülmesinden bu yana hem toplum sağlığını hem de sağlık sistemimizi olumsuz yönde etkilemiştir.

Virüsün en çok yaşlı ve sağlıksız bireyleri tehdit ediyor olması da bir diğer önemli sorundur. Bu noktada virüsle mücadele konusunda toplumumuzda %9,1’ini oluşturan yaşlılarımız, hastalıktan en çok etkilenen kesimdir. Bu nedenle COVİD-19’un yarattığı tahribatla mücadele noktasında yaşlılarımın yaşadığı sorunlar iyi analiz edilmeli ve en kısa sürede çözüme kavuşmalıdır.

Nüfusumuzun giderek yaşlanmasından dolayı sağlık, sosyal güvenlik, sosyal çevre, iş olanakları ve sosyal kültürel faaliyetlerine kadar doğrudan ve dolaylı yoldan değişime uğrayan tüm konulardaki çalışmalar hassasiyetle yürütülmeli ve ülkemizdeki yaşlılarımıza maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn edilmelidir.

Türkiye Emeklileri Trabzon Şubesi olarak, başta ülkemizin yaşlılarının olmak üzere dünyadaki tüm yaşlılarımızın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü Kutluyoruz.”


Yorumlar (2)
Erol avcı 2 yıl önce
Emeklileri toki vaatiyle kayít ettiniz. 7 Yil oldu ses seda yok.guncel hic bir gelişme yok maşAllah.
Erol avcı 2 yıl önce
Sayin baskan ve degerli üyeleri.Benim işe ihtiyacim var.2014 dernek uyesiyim.cocuk okutan bilir maasimin buyuk bolumu kretiye kesilmiş.bu konuda yardimci olursaniz memnun olurum iki cocugum unuversite okumus biri bitirti digeri okuyo il disinda bantemi bizleri bitirti o ayri sikindi is yok su an mackadayim..saygilarimla

Gelişmelerden Haberdar Olun

@