7m


7m

hyundai

Türkiye'de ikincisi Trabzon'da açılıyor

Sporda Performans Ölçüm ve Yetenek Seçim Merkezi Trabzon'da açılıyor.

Trabzon 28.01.2022, 11:57
Türkiye'de ikincisi Trabzon'da açılıyor

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu tarafından Türkiye’de 2.’si Trabzon’da hayata geçirilen ‘Sporda Performans Ölçüm ve Yetenek Seçim Merkezi’ açılışa hazır. Büyükşehir’in imza projeleri arasında yer alan merkez, Trabzon’da önemli bir eksikliği giderecek.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun Trabzon’a kazandırdığı ilkler arasında yer alan Sporda Performans Ölçüm ve Yetenek Seçim Merkezi çalışmaları tamamlandı. Türkiye’de 2.’si Trabzon’da hayata geçecek merkez ile sporun her branşında elit sporcuların yetiştirilmesi, spor ve sporcu altyapısının güçlendirilmesi, spora yeni başlayanlar için doğru yönlendirme yapılması, Türk sporcu norm oluşumuna katkı sağlanması, dünya ile kıyaslanabilir sporcu verileri oluşturulması ve uluslararası alanda başarılı sporcular yetiştirilmesi amaçlanıyor.
 
ÖNEMLİ BİR EKSİKLİK GİDERİLECEK
Türkiye’de 2.’si Trabzon’da yapılan Sporda Performans Ölçüm ve Yetenek Seçim Merkezi ile ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Zorluoğlu, “Ankara’dan sonra 2.’sini Trabzon’da hayata geçirmekten gurur duyduğumuz Sporda Performans Ölçüm ve Yetenek Seçim Merkezi yatırımımızda sona geldik. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından finanse edilen merkezimiz açılışa hazır durumda. Her yaştan sporcunun performanslarının ölçülüp kayıt altına alınacağı önemli bir merkez olacak. Merkezimizin tedavi bölümü de olarak ve ortaya çıkan sıkıntıları tedavi edecek uzmanlığa sahip olacak. Burayı sadece bölgenin değil Gürcistan’dan gelen sporcuların da performanslarının ölçüldüğü merkez haline getirmeyi hedefliyoruz. Yine altyapıdan başlayarak bütün kademelerde A takım da dâhil olmak üzere Trabzonspor’a da hizmet verilecek. Çok önem verdiğimiz merkezimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından gerçekleştirilecek toplu açılış töreni ile devreye alınacak. Sporda Performans Ölçüm ve Yetenek Seçim Merkezimiz açıldığında Trabzon’da önemli bir eksikliği gidermiş olacağız” diye konuştu.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@