Türk Bayrağı açan Trabzonluya ateş edilmişti! Davada yeni gelişme!

Tunceli Pülümür'de şehit olan Necmettin Yılmaz öğretmenin şehit olduğu noktada Türk Bayrağı asan Trabzonluya Kurşun sıktığı iddiası ile yargılanan sanık Türk Bayrağı Rozeti taktı.

Trabzon 24.10.2019, 12:42
Türk Bayrağı açan Trabzonluya ateş edilmişti! Davada yeni gelişme!

Uluslararası Nakliyeciler Derneği Karadeniz Bölge Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Özer,  Tunceli Pülümür'de şehit olan Necmettin Yılmaz öğretmenin şehit olduğu noktada öğretmenin resmini ve Türk Bayrağını asarken 19 Temmuz 2017'de kurşunların hedefi olmuştu

Kurşun attığı iddia edilen ve silahlı terör örgütüne üye olmaktan yakalanan sanık İ.T.'nin dün Tunceli'de görülen davasına katılan Özer, "Ben bu davaya katılmak için Trabzon'dan geldim. Silahlı terör örgütüne üyelikten yargılanan sanık nbana ateş etmedi  beni tanımaz Bayrağımıza ateş etti Bayrağımızın dalgalanmasını hazmedemeyenler bilmelidirlerki bu vatan topraklarında bu bayrağın dalgalanmasını kimse engelleyemeyecektir. Ben bunu söylemek için Trabzon'dan geldim. Bir şekilde kandırılarak dağa çıkanları kazanmak için bir çok şey yaptım. Bu kişilerin kazandırılmasından yanayım" dedi. 
Trabzon Şehit Aileri Derneği  adına  davaya destek vermek için Tunceli'ye gelen gazeteci yazar Ahmet Külekçi de yaptığı açıklamada Abdullah Özer'in yanında olmaya haklı mücadelesinı desteklemeye devam edeceklerini söyledi.
Öte yandan tutuklu bulunduğu Elazığ Ceza İnfaz Kurumundan SEGBİS aracılığı ile davaya katılan sanık İ.T.'nin ceketine Türk Bayrağı rozeti taktığı dikkatlerden kaçmadı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
sercan 2 yıl önce
işinden başka her işle meşgul
görkem ÇOLAK 2 yıl önce
İki yiğit adam iyi vatan sevdalısı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@