banner491

TTSO'dan çağrı: "Bu alanlara ağırlık verin"

TTSO Başkanı Hacısalihoğlu Turizm yatırımı yapacaklara çağrı yaptı.

TTSO'dan çağrı: "Bu alanlara ağırlık verin"
banner492
banner432

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat Hacısalihoğlu, turistlerin Trabzon’da daha fazla kalmasını sağlayıcı yatırımlara ağırlık verilmesi gerektiğini belirterek, “Turistlerin sosyal yaşam ve eğlence konularındaki talepleri çok fazla. Bu konuda yatırımlar yapılması gerek” dedi.

 
Turizm sezonu öncesinde Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası olarak tanıtım faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Başkan M. Suat Hacısalihoğlu, kentin Nevruz döneminde İranlı turistlerin ağırlıkta olduğu misafirleri ağırladığını belirterek, “Nevruz tatili çok hareketli geçti. Özellikle İran’dan gelen turistler büyük bir turizm hareketi yarattı. Alışverişte Trabzon’un imkânları oldukça iyi. Ama bize gelen talepler doğrultusunda sosyal yaşam ve eğlence yönündeki talepler de çok fazla. Sadece İranlılar değil, Körfez ülkelerinden gelen turistlerin de talepleri bu doğrultuda” dedi.
 
Hacısalihoğlu, “İşadamlarımızın artık bundan sonra sosyal yaşam ve eğlence ile ilgili sektörlerde yatırım yapmalarını bekliyoruz. Turistin daha fazla şehrimizde kalması daha fazla para bırakacağı anlamı taşımaktadır. İşadamlarımızı bu yönde yatırıma davet ediyoruz. Böylece turistler Trabzon’da tarihi ve doğal güzellikleri ziyaret edecek, hem alışveriş yapacak hem de eğlenebilecek. Amacımız turistlerin Trabzon’da daha fazla kalmasını sağlamak” diye konuştu.

TTSO'dan çağrı: "Bu alanlara ağırlık verin"

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Oldu
Oldu - 3 yıl Önce

Gülcemale ne yapılsın diye soruyorsunuz samsun atakum gibi yapın eğlence mekanlarını al mis gibi yatırım. Ama olur mu olmaz ? Niye kadınlı erkekli eğlenirler orda günah. YAllah sana turist o zaman.

banner441

banner472