Trabzon'un köklü fabrikası iflas etti

1974 yılında Almanya'da kurulan, 1987 yılında Trabzon'da süt ürünleri üretmeye başlayan KETAŞ firması iflas etti.

Trabzon'un köklü fabrikası iflas etti
banner432

1974 yılında Almanya'da gurbetçiler tarafından kurulan faaliyetlerine ise 1987 yılında Trabzon'un Vakfıkebir İlçesi'nde başlayan KETAŞ Gıda San. Tic. A.Ş ekonomik sıkıntılar nedeniyle iflas ederek kapattı. 

Vakfıkebir İlçesi’ne bağlı Güney Köyü Mevkii’nde bulunan ve 800 ortaklı KETAŞ Gıda San. Tic. A.Ş.’nin ekonomik sıkıntılardan dolayı iflas ederek kapatması bölgede üzüntüyle karşılandı. 1974 yılında Almanya'da kurulan firma, üretimlerine ise 1987 yılında başlamıştı. Üretim olarak beyaz peynir, kaşar peyniri, tereyağ, yoğurt, lor peyniri olmak üzere bölgenin lokomotif durumunda olan firma 31 Aralık 2018'de kapılarını kapattı. Firma, şimdi ise yeni sahibini beklemeye başladı. 

Ketaş Gıda Sanayisi Muhasebe Yetkilisi Yılmaz Şeref, işletmenin 1974 yılında Almanya'da kurulduğunu belirterek, "İşletme 1974 yılında Almanya'da kuruldu. 1987 yılında Vakfıkebir'de üretim yapmaya başladı. Üretim olarak beyaz peynir, kaşar peyniri, tereyağ, yoğurt, lor peyniri olmak üzere bölgenin lokomotif durumundaydı. 31 Aralık 2018 tarihi itibariyle de fabrika kapatılmış durumdadır. 6 veya 7 ay içerisinde de işletme satılacak" dedi. 

Firmanın 800 ortaklı olduğunu belirten Şeref, "800 ortak, mal değerleri belirlendikten sonra borçlar ve alacaklıların ödemeleri yapılmasının ardından kalan para ortaklar arasında bölüşülecek. 30 tane işçi vardı. Onların da çıkışını verdik" ifadelerini kullandı. 

KETAŞ Gıda San. Tic. A.Ş.'nin kapatılmasının yönetim zaafiyetinden kaynaklandığını belirten Şeref, "Bu işletme iyi yönetilemedi. Gelen kişiler burayı kendi amaçları doğrultusunda kullandılar. İşletmeyi perişan hale getirdiler. Bura Karadeniz Bölgesinin Lokomotif durumundadır. Buranın üretim izin belgeleri ve markası var. Burayı alan kişi bu marka değerini daha yukarıya taşıyabilir. Buranın sahibi olmadığı için bu duruma düştü. Burayı alacak olan kişi eminim buradan kar edecektir. Çünkü süt fabrikaları kar eden firmalardır" şeklinde konuştu. 

Şeref, KETAŞ'ın iflas etmesinin bölge halkını da olumsuz etkileyeceğini sözlerine ekledi. 

Ketaş

Ketaş

Ketaş

Ketaş

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 09:49

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
davut
davut - 6 ay Önce

İşte AKP ekonomisi bu. 2019 yılındaki seçimden sonra 4.5 yıl seçim yok. Uyan halk

Muhammet Altındaş
Muhammet Altındaş - 6 ay Önce

Yazık bir bir kapanıyor fabrikalar zaten çok az olan iş yerleri yüksek vergiler ve birçok etkiler yüzünden kayboluyor trabzonlunun iş yerleri

Aristo
Aristo - 6 ay Önce

Bu firmalar krizden değil mutsuzluktan batıyor valla

ali kabaoğlu
ali kabaoğlu - 6 ay Önce

bukadar güclü ve iyi bir durumda olan ülkede nasıl batar cehape ne yapmaya calışıyor...

Mehmet
Mehmet - 6 ay Önce

AK partili kardeşlerim söylüyorlar ya eski hükümetler ne yaptı işte eski hükümetlerin yaptığı ak parti hükümeti döneminde ya satıldı da yok oldu ya iflas etti de yok oldu bir şekilde yavaş yavaş ülkemiz yok oluyor acaba vicdanımız rahat mı gece yastığa başınızı koyduğunuzda rahat mısınız herkese saygılarımı sunarım

Yasemin
Yasemin - 6 ay Önce

Üzüldüm. Sanayisi olmayan trabzon bir işletme daha kapanıyor. Işçilere zor. O şirketin sahiplerine zor. Dilerim kurtulur bu krizden.

Oguzhan
Oguzhan - 6 ay Önce

Şirket sahiplerine sormak lazım kaç senelerdir çalışıyor o fabrika benim köyümün mevkiinde sabah akşam önünden geçiyorum fabrika ortaklarından kaynaklandı iflas etmesi gelen yedi giden yedi sonunda kapandı fabrika

erdinc
erdinc - 6 ay Önce

Yonetim nasil becerdi bu isi alinan mal belli satilan mal belli pesin alio vade ile mi satiyorlar yoksa...


SIRADAKİ HABER

banner204

banner393