banner526

banner513

Trabzon’un İkinci Tıp Fakültesi Kuruldu

Trabzon’un ikinci Tıp Fakültesi “Trabzon Tıp Fakültesi” kuruldu.

Trabzon 30.06.2020, 09:38
Trabzon’un İkinci Tıp Fakültesi Kuruldu

Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesinde Trabzon’un ikinci Tıp Fakültesi “Trabzon Tıp Fakültesi” kuruldu. Karar bugünkü Resmî Gazetede yayınlandı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdöl, üniversite bünyesinde kurulan yeni Trabzon Tıp Fakültesi’ne ilişkin, "Fakültemiz, geçmiş ile gelecek arasında kurduğumuz bağın genç dimağlara atılan imzası olacaktır. Trabzon’a hayırlı olsun" değerlendirmesinde bulundu.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla bugünkü Resmî Gazete'de yayınlanan kararnameyle kurulması onaylanan Trabzon Tıp Fakültesi’nin Trabzon ve Türkiye için hayırlı olmasını diledi.

Erdöl, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, bu hizmetin Trabzon’a kurulmasında emeği olan YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ve YÖK Genel Kurulu üyelerine teşekkür etti. 

SBÜ'nün ülkede ve gönül coğrafyasında sağlık profesyonelleri yetiştirmek amacıyla 1903'te 2. Abdülhamit Han tarafından kurulan Mekteb-i Tıbbiyye-i Şahane'nin bugünkü imkanlarla daha ileriye taşınmasına yönelik bir uygulama olarak kurulduğunu aktaran Prof. Dr. Erdöl, şunları kaydetti:
 "Sağlık Bilimleri Üniversitesi Trabzon Tıp Fakültemiz göğsümüzü kabartan, ruhumuzu okşayan, geçmiş ile gelecek arasında kurduğumuz bağın müşahhas bir numunesi, genç dimağlara atılan imzası olacaktır. Bu fakültelerimizde eğitim görecek öğrencilerimiz 83 yıl sonra Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın destek ve teveccühleriyle küllerinden doğan üniversitemizde, kuruluş misyonuna uygun olarak eğitim görmenin ömür boyu gururunu yaşayacaklardır. Bu vesileyle sınırlarını kürre-i arz olarak belirlemiş, hizmet alanını insanlığın tamamıyla ifade etmiş, en zor zamanlarda dahi yardım elini ve ilme, insana yardım düsturunu asla mazlum ve ihtiyaç sahibi coğrafyalardan eksik etmemiş 2. Abdülhamit Han'ı açtığı bu kapı ve kapılar için rahmet ve minnet ile yad ederken, bunun bir başlangıç olduğunu ve ecdadımızın ardında attığımız ve dahi atacağımız adımların mütevazı ama elzem bir adımı olarak büyüyerek devam ettirme gayretinde olacağımızın bilinmesini isterim."


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (14)
Guneş 5 gün önce
Ele geciremedim mi hemen alternatif ini kur. Böyle bir düzen olurmu. Allah aşkına.
Doğu karadenizin en büyük tıp fakültesi orta, ona yatırım yapıp geliştireceği ne yenisi kur. Bu nasıl bir mantıktır. Allah sizi ıslah etsin
ersan asan 2 gün önce
Ele geçirme mi? Neden bahsediyorsun sen Allahaşkına ! İkinci bir Tıp Fakültesi kuruldu haberine bula bula bunu mu buldun eleştiri olarak!!
Nuri Paşaoğlu 5 gün önce
Rant olaylarından bıktım,
Var olanları güçlendirin ve geliştirin.
Dünya standartlarını yakalayın.
Mustafa Kemal 5 gün önce
Karadeniz teknik universitesi tıp fakültesine yeteri kadar kaynak aktarmak yerine , mali kaynakları kesildi. Bugün Türkiye'de ki bütün fakülteler borç batağında. Siz fakülte kurdukmu dediniz. Hayırlı olsun mu dediniz. Allah razı olsun sizden. Sayenizde bütün ameliyat ve tedavi malzemelerini vatandaş cebinden alıyor. Ne diyelim yeni fakültemiz de hayırlı olsun.
Ahmet Rıza Güner 5 gün önce
İkinci Tıp Fakültesi? Direkt sağlık Bakanlığına bağlı olacak. Hocalarımız da orada atanacak. Ne güzel.
Davut kazancı 5 gün önce
5 kere Cumhurbaşkanı Erdoğan birde Abdulhamit reklamı,güya birşey dedi
Kul 5 gün önce
Ne bu bukadar degisiklik olurmu.Beynim uyustu.Onu al baska bir yere diger yerdekini al getir baska yere insanlar bitti simdi esyalara sira geldi.Kukla olduk.Farabi tıp fakultesi hastalardan pecete vs. dileniyor battı deniliyor 2.tıp fakultesi.Tam bir komedi.
Samil 5 gün önce
Mesele şu ne öğrenci yetiştirmek ne tıp fakültesi kurmak amaç Trabzon üniversitesinde tıp fakültesi olmadığı için Trabzon üniversitesi rektörü ilahatci emin aşık kutlu ellerini ovusturuyor döner sermaye alamıyorum diye.
Amaç ortada adamlarına kazanç sağlamak için fakülte üniversite ve arpaliklar oluşturuluyor.
Mesela sağlık üniversitesi kurulduktan sonra sağlık üniversitelerine bağlanan eğitim araştırma hastanelerinin kalitesinden gibi değişiklikler oldu
Vahara 5 gün önce
Habu hastanenin yeri nerdedur. Söyleyinda hayırlı olsuna gidelim
Canan turan 5 gün önce
Yeri nerde acaba
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@