banner556

Trabzon'un dört bir yanı dezenfekte ediliyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Trabzon'un merkezi ve ilçelerinde dezenfekte işlemleri devam ediyor.

Trabzon 24.03.2020, 11:13 24.03.2020, 12:14
Trabzon'un dört bir yanı dezenfekte ediliyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi koronavirüsle mücadele kapsamında şehrin dört bir yanında dezenfeksiyon çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. İlk günden itibaren adeta seferberlik ilan eden Büyükşehir Belediyesi, halkın sağlığını korumak adına neredeyse el değmemiş yer bırakmıyor.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığının organizasyonu ve desteği ile ilçe belediyelerinde de dezenfeksiyon ekibi oluşturuldu. Büyükşehir ve tüm ilçe belediyeleri, iş birliği içerisinde dezenfeksiyon çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sokak, cadde ve kalabalığın yoğun olduğu bölgelerle birlikte kamu kurum ve kuruluşları, aile sağlığı merkezleri, muhtarlıklar, vatandaşların uğrak yeri olan kamu bankalarının şubeleri ile bankamatikler,  hastaneler ve öğrenci yurtlarında dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirdi. Büyükşehir’in adeta dört koldan yürüttüğü dezenfeksiyon çalışmaları, Trabzon halkından da tam not alıyor. 

Öte yandan günlerdir mesai mefhumu gözetmeden çalışan Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı ilaçlama ekipleri, “Biz sizin için buradayız. Lütfen siz de bizim için evde kalın” dövizleri açarak koronavirüs salgınına karşı evde kalmanın önemine dikkat çekti.

İLÇE BELEDİYELERİMİZLE İŞ BİRLİĞİ İÇERİSİNDEYİZ

Yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu “Koronavirüs sürecinin başladığı ilk günden itibaren aynı sorumluluk bilinci ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ekiplerimiz şehrin dört bir yanında gün boyu aralıksız şekilde dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirmektedir. Yaptığımız çalışma sonucu ilçe belediyelerimizde de dezenfeksiyon ekipleri oluşturduk ve gerekli tüm desteği kendilerine verdik. Daha hızlı ve etkin bir mücadele için ilçelerimizle iş birliği içerisinde çalışmalarımıza devam ediyoruz.  Tüm mesai arkadaşlarım toplum sağlığını korumak adına büyük bir özveri ile çalışmaktadır. Alınan tüm tedbirlerle, devlet millet el ele vererek inşallah bu süreci birlikte atlatacağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (5)
İsimsiz 11 ay önce
Büyükşehirin ilaçlama.birimine bakarmisiniz Allah aşkına. Personel bı kac kişi kullanılan cihazlar aletler aşırı eski. Kurtuluş mah muhtarlığıni ilaclayan amcam ne alaka. Yaşlıları evden çıkma.diyosunuz yaşlı insanları calistiriyosunuz idari izin verin amcama evinde dursun. Böyle ilaclama.olmaz su gibi ilaç sıkılıyor ki ilaç ne ilacı belli değil sivri sineklere sıktıklari gibi sulu mazot mu sıkıyorlar .s
İsimsiz 11 ay önce
Büyükşehir ilaçlama biriminde 12 kişi vardi birim.dilekce vermişti personel yetersiz diye geçtiğimiz aylarda. O zaman bu yapılsaydı şuan daha rahat bir ortamda olabilirdik. Ki böyle ilaçlama olmaz. 1 gün sokağa çıkma yasağı ilan edip havadan ilaclayip ertesi gün yerden köpüklü su ile yikamak lazım.
Murat 11 ay önce
Tabi canimy dört bir yani. Havaalaninda goremedik böyle bişey biz. Başka şehre bağlı bura sanırım
RUSTEM AĞA 11 ay önce
BİZ NİYE BÖYLEYİZ ANLAMADIM GİTTİ. HER İŞİ GÖSTERMELİK YAPIYORUZ. BA KIN BEYLER BU İŞİN ŞAKASI YOK DÜNYA KAVRULUYOR. 11-12 KİŞİYLE ALLAH AŞKINA KOCA BİR TRABZON İLAÇLANIRMI BUNU MANTIĞIM ALMIYOR. SAYIN BELEDİ YE BAŞKANIMIZ VALİLİK YAPMIŞ AKIL VER MEK HATTİMİZ DEĞİL YA KONUDAN HABE Rİ YOK YA KENDİSİNE YANLIŞ BİLGİ VERİ LİYOR. YADA BU İŞE BAKAN YETKİLİ İŞİN EMNİYET VE ÖNEMİNİ KAVRAYAMADI.
BU HASTALIĞA TÜM ÜLKE KURULUŞLARI HAZIRLIKLI OLMALIDIR. ELAMAN YOKLU ĞU ASKERİYEDEN BİLE KARŞILABİLİNİR. BU İŞİ TAM BİR SEFERBELİK ALTINDA YÜRÜTMELİYİZ. BU İNSANLIĞIN İMTİHA NIDIR.
AKLIMIZLA, RUHUMUZLA CAMİDEKİ HO CAMIZLA. OKULDAKİ ÖĞRETMENİMİZLE. MECLİSDEKİ VEKİLİMİZLE VE BUİ İŞİN ÇİLESİNİ ÇEKEN*SAĞLIKÇILARIMIZLA* DİK DURUP DOĞRU OLANI YAPMALIYIZ
RUSTEM AĞA 11 ay önce
SAYIN DEVLET BÜYÜKLERİM.
HİÇ VAKİT GEÇİRMEDEN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI ALINSA İYİ OLACAĞINI SANIYO RUM. TAM BİR SAĞLIK SEFERBERLİĞİ UYGULAMAMIZ LAZIM. KIZILAY DEVREYE SOKULMALI ARTIK İŞİN BEKLEYEÇEK HALİ KALMADI

Gelişmelerden Haberdar Olun

@