Trabzon’un adaylarını raporlar belirleyecek

Trabzon’da AK Parti Adayları raporlar sonucunda belirlenecek.

Trabzon’un adaylarını raporlar belirleyecek

Advertisement Advertisement

Haber61 - Haber Servisi - AK Parti’de yerel seçimler öncesinde genel merkezin nasıl adayları belirleyeceği konuşulurken mevcut başkanların devam edip etmeyeceğine Sayıştay raporlarından gelen sonuçlar ile karar verilecek.

Edinilen bilgiye göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Belediyelere gönderttiği Sayıştay Müfettişlerinin getirmiş olduğu raporlara göre mevcut adayların tekrar aday olup olmayacağı belli olacak. Bu kapsamda Ülke genelinde Ak Parti elinde bulunan Büyükşehir Belediyelerinde yapılan araştırmalar sonrasında da birçok belediye başkanını israf içerisinde bulunduğu tespit edildi. Aşırı harcamalar nedeniyle Erdoğan, bu belediye başkanlarını partiden de uzaklaştıracağı konuşuluyor.

Öte yandan bazı ilçe belediye başkanlarının da bu raporlar neticesinde partiden ilişkileri kesilebileceği söz konusu.

Diğer Büyükşehir Belediyelerinde olduğu gibi Trabzon’da da büyükşehir belediyesi ve bir kaç ilçe belediyesine Sayıştay Müfettişleri gelerek rapor hazırlamıştı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Ünver
Hasan Ünver - 6 ay Önce

trabzon'da belediyeler daha iyi incelenmeli

Osman Aydın
Osman Aydın - 6 ay Önce

Eğer vicadanen araştırma yapmışsa gelen müfettişler tüm belediyelere kayyum atardı . Ben bir vatandaş olarak hiç bir şeyin değişmeyeceği inancındayım . Dün gördük bunu yarin yine yaşayacağız . belediye personelleri işletmelere ortak olmaya devam eder

banner426

banner204