7m


7m

hyundai

Trabzonspor'un şampiyonluk ışığı, turizmi parlattı

Trabzonspor'un şampiyonluğu şehirde turizm anlamında çığır açması bekleniyor.

Trabzon 11.05.2022, 11:58
Trabzonspor'un şampiyonluk ışığı, turizmi parlattı

Trabzonspor’un şampiyonluk kutlamaları sırasında kayda alınan, sosyal medyada 2 milyar görüntülemeyi geçerek viral olan, telefon ışıklı 'tekno şov' sonrası Trabzon’a ilgi arttı. Hafta sonu kupa teslim töreni öncesi de yoğunluk yaşanan kentte 'şampiyonluk göçü' ile turizm merkezleri doluyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Trabzon için artık ‘şampiyonluk turizmi’ diye bir kavram var. Şampiyonluğun, turizm anlamında kentte çığır açacağına inanıyoruz” dedi.

Trabzonspor'un şampiyonluk ışığı, turizmi parlattı

Süper Lig’de Trabzonspor’un şampiyonluk maçı ve kutlamalarına tanıklık etmek isteyenlerin hem yurt dışından hem de Türkiye'nin dört bir yanından hava ve kara yolu ile geldiği kentte tarihi günler yaşanıyor. Şampiyonluk kutlamaları sırasında 100 bini aşan kişinin katılımı ile meydan alanında kayda alınan, sosyal medyada 2 milyar görüntülemeyi geçerek viral olan, telefon ışıklı 'tekno şov' sonrası Trabzon’a ilgi arttı. Hafta sonu kupa teslim töreni öncesi de yoğunluk yaşanan kentte 'şampiyonluk göçü' ile turizm merkezleri ise dolup taşıyor

‘TRABZON’DA ÇIĞIR AÇACAK’

Trabzon’un tüm dünyada ilgi uyandırdığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “'Şampiyonluk turizmi' diye bir kavram var; artık Trabzon için de kullanılmaya başlandı. Biz de bu şampiyonluğu şehrimize en fazla katkı yapacak şekilde kullanmak ve faydalanmak için çabalıyoruz. Önümüzdeki aylar içinde Trabzonspor’un Şampiyonlar Ligi macerası da başlayacak ve dünya çapında çok büyük kulüpler de şehrimize gelecek. Bununla birlikte turizm sezonunda Trabzon’a ilgi çok arttı. Bu şampiyonluk kutlamalarının yapıldığı meydanı, Trabzonspor’un stadyumunu ve Trabzon’un tarihi- turistik mekanlarını çok sayıda kişinin ziyaret edeceğine inanıyorum. Bu şampiyonluğun turizm anlamında da Trabzon’da yeni bir çığır aşacağına şehir olarak inanıyoruz” dedi.

Trabzonspor'un şampiyonluk ışığı, turizmi parlattı

‘GÖRÜNTÜLERİ DÜNYAYA SERVİS ETTİK, GURUR DUYUYORUZ’

Şampiyonluk kutlama videolarının sosyal medyada gördüğü ilgiye ve şehre katkısına da değinen Başkan Zorluoğlu, “Burada Türkiye ve dünya gündemine oturan görüntüler işin finali. Bunun arkasında çok büyük bir emek var. Aylardır devam eden hazırlıklar var. Şehrimizi şampiyonluğa en iyi şekilde hazırlama noktasında Büyükşehir Belediyesi olarak çok büyük bir gayret gösterdik. Şehrimizin her bir meydanını caddesini sokağını süsledik. Şampiyonluk kutlamaları muhteşem oldu. 10 binlerce ve hatta meydan alanımızda 100 binin üzerinde insan vardı o gece. Hep bir şekilde senkronize olarak eğlendiler ve o muhteşem görüntüleri ortaya çıkardılar. Biz de o görüntüleri bütün dünyaya servis etmiş olduk. Bundan gurur duyuyoruz. Bu kadar büyük bir kitle bir araya gelmesine rağmen hiçbir olumsuzluk bir tartışma yaşanmadı. Silah sesleri duyulmadan böyle bir coşku ile şampiyonluğun kutlanması Trabzon’un imajı anlamında da gerçekten çok önemliydi. Bu manada da taraftarlarımızı gönülden kutluyorum” diye konuştu.

Trabzonspor'un şampiyonluk ışığı, turizmi parlattı

TURİZM HAREKETLİLİĞİ

Şampiyonluk görüntülerinin sosyal medyada paylaşılması ile Trabzon’a ilginin arttığını belirten Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Bölge Temsil Kurulu Başkanı Volkan Kantarcı da “Turizm çeşitlerinden bir tanesi de spor turizmi ve çok daha büyük kitlelere çok daha hızlı bir şekilde ulaşılması ve tanıtım anlamında da ciddi katkıları oluyor. Geçtiğimiz yıllarda olimpiyatlara ev sahipliği yapmış olan bir şehiriz biz. O dönemde de tanıtım anlamında olumlu katkılar sağlanmıştı. Özellikle şampiyonluk kutlandığı o muhteşem eğlence görüntülerinin de sosyal medyaya düşmesi ile birlikte kente ilgi arttı. Kent meydanında yapılan eğlencenin görüntülenme sayısı milyarın üzerinde gidiyor ve her geçen gün buna milyonlar eklenerek sayı artıyor.  Bu dünyanın farklı yerlerinde bulunan ve daha önceden Doğu Karadeniz’e gelmiş ya da gelmeyi düşünmüş, Trabzon’u planları içine koymuş bir yabancı kitleye de hatırlatmada vesile oldu. Turizmde bu yıl canlılık bekliyorduk zaten. Üzerine Trabzonspor’un şampiyonluğu da gelince ciddi turizm hareketlenmesi oldu. Bu şampiyonluk hem Trabzon’a hem de Doğu Karadeniz'e ilgiyi artırdı. Trabzon’a gelen, konaklıyor. Gelmişken bölgedeki diğer illere diğer destinasyonlara da gidiyor. Araç kiralıyor. Bütün esnafa çok olumlu katkıları oluyor. Beklentimiz turizm sezonunun hızlı başlamasıydı ama şampiyonlukla beraber beklentimizin çok daha üzerine çıktık” dedi.

Trabzonspor'un şampiyonluk ışığı, turizmi parlattı

Trabzonspor'un şampiyonluk ışığı, turizmi parlattı

Trabzonspor'un şampiyonluk ışığı, turizmi parlattı


Yorumlar (4)
veli ali 2 hafta önce
Şampiyon olsak ta bazı futbolcular Trabzonspor'da oynamak için çok yetersiz, kadroda revizyon yapılmazsa, seneye kötü durumlara düşeriz. Şu Poach'ı, Yusuf Erdoğan kim getirdi ise bir daha kulüpten içeri sokulmasın ve yönetime de yazıklar olsun, şu Yusuf Erdoğan'ı yeniden bu takıma nasıl getirirler adam PTT topçusu resmen, çok yetersiz ve hiç bir takımdan alamayacağı parayı aldı birileri sayesinde. Kulübün hiç bir sorumlusu bu kadar sorumsuz davranıp kulübün parasını böyle çar çur edemez, etmemeli. Taraftar 100-200-300 TL bilet parasını zor bulurken böyle sorumsuzluk olmaz olamaz. Kadro da kesinlikle temizlik yapılmalı. Gelelim kardeş kulüp olayına, kimse kimsenin kardeşi değil, bunu kafamıza sokalım, vurup geçeceksin kardeşim. Yok sahaya yabancı madde atanlar, fenerliymiş başka takımlıymış o bizi bağlamaz, sonuçta kayserinin stadında atıldı. Gerektiği zaman gereken cevap en güzel şekilde kendilerine verilmeli vesselam.
ferşad 2 hafta önce
Bu gidişle bu oyunla bu hoca ile bence bir 10 sene daha bekleriz gibi geldi bana
No nono 2 hafta önce
Bu kadro kalırsa eğer şampiyonlar liginde SIFIR çeker. Sol ve sağ açığı(Wakeme Wiska) geri gelemeyen defansa yardımı olmayan, orta sahası(Hamsik Bakasetas) yırtıcı ve agresif olmayan press yapmayan solbeki hiç olmayan, sağbeki yedeksiz olan rakiplerine her maçın uzun sürelerinde ezilen baskı yiyen bir takım.. Kanatlara atletik koşan (ileri geri) ortasahaya ısıran va doğru düzgün adam geçebilen amma yaşı 30 a varmamış topçular lazım ve.....
ŞAHİN 2 hafta önce
Abdullah Avcı rüyasında göremeyeceği bir şampiyonluk yaşadı TS'da. Bu ilk ve son şampiyonluk olmuştur Avcı için. Ligin en iyi kadrosuna bu kadar kötü futbol oynatmak her babayiğitin harcı değil. Avcı bunu başardı ve kötü futbola rağmen şampiyon oldu. Rakipler toparlanınca sermayeyi tüketmeye başlamıştı ki lig bitti. Antalyaspor, Beşiktaş 41000 taraftar önünde TS'u ceza sahasına hapsetmişti. Aynı senaryo Kayseri'de tekrarlandı. Avcı benim gibi sadece seyretti. Bu kadroya bu kadar kötü futbol oynatmak için teknik direktöre ihtiyaç var mı?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@