alexa metrics

banner536

Trabzonspor'da kritik seçim öncesi açıklama! "Desteğinizi bekliyoruz"

Trabzonspor'da çift liste ile yapılacak Arşiv ve Müze Kurulu seçimi öncesinde Başkan Mehmet Salih Uzun'dan açıklama geldi.

Trabzon 03.12.2021, 10:42
Trabzonspor'da kritik seçim öncesi açıklama! "Desteğinizi bekliyoruz"

Trabzonspor'da 4-5 Aralık tarihlerinde yapılacak Genel Kurul'da çift liste olarak seçime gidecek olan Arşiv ve Müze Kurulu mevcut Başkanı ve Başkan Adayı Mehmet Salih Uzun, genel kurula katılacak üyelerin deteğini beklediğini söyledi.

Uzun açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Kıymetli Trabzonspor Ailesi,

Aralık 2016 seçimli olağan genel kurulunda almış olduğumuz kulübümüz Arşiv ve Müze Kurulu yetkimiz 4-5 Aralık 2021 tarihinde tamamlanmaktadır.

Beş yıllık görev sürecimiz boyunca kurulumuzun tanınırlığı, işlevselliği ve kulübümüz marka değerinin artırılması amacıyla yetkimiz dahilinde yoğun çaba ve mesai harcadık.

Bu süreçte işe ilk olarak sosyal bir deney yaparak, 15 dakikalık bir sokak röportajı ile başladık. Kentin en yoğun yerleri olan Maraş Caddesi, Uzun Sokak ve Gazipaşa Caddesinde “Trabzonspor Kulübü Mustafa Şamil Ekinci Müzesi nerede?” diye sorduğumuz vatandaşlarımızdan maalesef tek bir doğru cevap alamadık. Bunun üzerine kentin kalbinde yaşayan müzemizi sosyal hayatın içine katabilmek için eksikleri tek tek belirledik. Bu kapsamda ilk olarak müze dış cephesine Şampiyon Başkan, Şampiyon Hoca, Kurucularımızın Künyesi ve oluşuma destek veren dört güzide Amatör Kulübümüzün logolarının yer aldığı rölyef çalışmalarıyla başladık. Ziraat Bankasına entegre olan yapının kapı girişine Kulübümüzün armalı bayrağını asarak bağımsız olmasını sağladık.

Sonrası “Trabzonspor’umuz arşivlensin, güçlensin, destek sensin” kampanyasını başlatarak, tüm dünya üzerinde Kulübümüze gönül vermiş profesyonel ve amatör koleksiyonerleri organizasyonun içine çekmeyi hedefledik. Muhteşem geri dönüşler elde ederek yakaladığımız onlarca belge, doküman, forma vb. arşiv değeri olan tüm doneleri müzemize kazandırarak sergilemeyi ve müzemizi zenginleştirmeyi başardık.

Devam eden yolculuğumuzun içinde müzemize kupa üzerine kupa koyan başkanlarımız, yöneticilerimiz, teknik heyetimiz, sporcu ve emekçilerimize kulübümüz adına ahde vefa ziyaretlerinde bulunurken, bir yandan da organize bir şekilde kentimizin ve kulüp spor tarihimizin en kıymetli belgesinin araştırmasına odaklandık. O kadar heyecanlıydık ki altı ay süren bir araştırmanın sonucunda rahmetli Başkanımız Sayın Özkan Sümer’in rakiplerimize atfen söylediği gibi “Onlar Osmanlı çocuğu, biz Cumhuriyet çocuğuyuz” sözünü doğrulayan belgeye ulaştık. 13 Haziran 1923 tarihli ikbal gazetesinin ön sayfasında yayımlanan telgraftaki yazı, Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal Paşanın “Fahri Başkanınız olmayı kabul ediyorum” yazısı ile kulüp tarihini zirveye ulaştırmayı başardık.

Arşiv ve müzemizle ilgili yeni projelerimizi uygulayabilmek amacıyla adaylığımızı açıkladığımız 5 Aralık 2021 Pazar günü seçimli genel kurulda çift liste olarak yarışacağız. Genel kurula katılacak tüm delegelerin desteğini bekler, şampiyonluk yolunda Başkan, Yönetim Kurulu, Teknik Heyet, Sporcularımız ve görünmez kahramanlarımız kulüp çalışanlarımıza başarılar dileriz."


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@