banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Trabzonlular 'gök taşı' aradı

Trabzon'da paniğe neden olan göktaşını vatandaşlar aradı.

Trabzon 28.05.2020, 17:06 28.05.2020, 17:10
Trabzonlular 'gök taşı' aradı

Trabzon’da dün akşam gökyüzünü birkaç saniyeliğine aydınlatan ve meteor (gök taşı) düşmesi olduğu öne sürülen ışık hüzmesi, heyecanlandırdı. Düzköy ilçesindeki Şahinkaya Dağı eteklerine gelenler, düştüğü iddia edilen gök taşı ya da parçalarını aramaya başladı. 

Türkiye’de, dün saat 20.30 sıralarında Ağrı, Erzincan, Erzurum, Van, Trabzon, Artvin dahil bazı kentlerde cep telefonu kameralarıyla çekilen görüntüler heyecanlandırdı. Gök taşı (meteor) düşmesi olduğu iddia edilen görüntülerin ardından bazı kişiler, Düzköy ilçesindeki Şahinkaya Dağı eteklerine gelerek, düştüğü iddia edilen gök taşı ya da parçalarını aramaya başladı. Arazi ve ormanlık alanlarda arama yapanlar, çukurla karşılaştı. Bir an heyecanlanan kişiler, yaptığı inceleme sonucu çukurun, kopan ağaç köküne ait olduğunu belirledi. Ellerinde sopalarla ormanlık alanda arama yapan 15 kişilik grup, herhangi bir ize rastlayamadı.

Trabzonlular 'gök taşı' aradı

‘GÖK TAŞINI BULURSAK DEVLETE VERECEĞİZ’

Bölgede arama yapan Ahmet Yılmaz, dün akşam ışık hüzmesini gördüğünü belirterek, “Bir baktım, ateş gibi gökyüzünde ışık yayıldı. Şaşırdık, kaldık. Ben bu yaşıma kadar böyle bir şey görmedim. Nereye düştüğünü bilmiyoruz, merak ediyoruz” dedi.  

Ömer Sürür de “Gerçekten çok şaşırdık. Ben böyle bir şey daha önce görmedim. Daha önce bu tür şeyleri televizyonlardan görüyorduk. Düşen şeyin bir zararı var mı, yok mu, diye araziye bakıyoruz. Olumsuz bir durumla karşılaşmadık, bunun için mutluyuz. Işığı gördüğümüz yerlere gündüz baktık. Aradık ama bir şey bulamadık” diye konuştu.  

Muhittin Civelek ise ışığın görüldüğü yerlerde gündüz gözüyle arama yaptıklarını belirterek, “Böyle bir ışık süzülmesini ilk defa gördüm. Çok korktuk. Gök taşını bulursak devletimize teslim edeceğiz” dedi. 

Trabzonlular 'gök taşı' aradı

Trabzonlular 'gök taşı' aradı

Trabzonlular 'gök taşı' aradı

Trabzonlular 'gök taşı' aradı


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
yorumcu 4 ay önce
Devlete verecekmis! Size, para eder demeseler kalkip aramaya cikarmisiniz acaba.
Aristo 4 ay önce
Astroloji ye ne kadar düşkünüz hep bunlar bilim için bu zahmet dünyaya ay çarpsa haberi olmaz meteor arıyor of ki offff düşeli çok oldu emmi çooook
Trd 4 ay önce
Kafayı yemişler, bende ayder yaylasından artvine doğru düştüğünü gördüm düzköyde ne alaka la havle akıl ver yarabbi.
orkun 4 ay önce
haberlerde okudum ,tas ermenistan sinirlarina dusmus , bizimkiler daha cok arar :))

Gelişmelerden Haberdar Olun

@