7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Trabzonlu vatandaşın Avrupa'daki plaka zaferi

Avusturya'da aldığı plaka iptal edilen Trabzonlu vatandaş yargıda zafer kazandı.

Trabzon 28.12.2018, 12:00
Trabzonlu vatandaşın Avrupa'daki plaka zaferi

Avusturya'da yaşayan Trabzonlu Mustafa Kantarcı (66), satın aldığı cipine AK Parti'yi simgeleyen harfler ile memleketinin plaka kodunun yazılı olduğu 'KI AKP 61'yazılı özel plaka aldı. Avusturya makamları, 6 ay sonra siyasi olduğu gerekçesiyle plakayı iptal etti. Aracına başka bir plaka verilen Kantarcı, olayı yargıya taşıdı. Avusturya yargısı, Mustafa Kantarcı'yı haklı buldu ve sökülen özel plakasının iade edilmesine karar verdi. Kantarcı, geri aldığı plakasını yeniden otomobiline taktı. 

Trabzon'un Akçaabat ilçesinde Mustafa Kantarcı,1973 yılında çalışmak için gittiği Avusturya'ya yerleşti. Özel sektörde çalışan ve bir süre önce emekli olan Kantarcı, 2016 yılında satın aldığı cipine, AK Parti'yi simgeleyen harfler ile memleketinin plaka kodunun yazılı olduğu 'KI AKP 61'yazılı özel plaka aldı. Avusturya makamları, 6 ay sonra Kantarcı'ya gönderdiği yazıda siyasi olduğu gerekçesiyle plakanın iptal edildiğini bildirdi. İtirazlarından sonuç alamayan Kantarcı, plakayı sökmek zorunda kaldı. Aracına başka bir plaka verilen Kantarcı, olayı yargıya taşıdı. Avusturya yargısı, Mustafa Kantarcı'yı haklı buldu ve sökülen özel plakasının iade edilmesine karar verdi. Kantarcı, geri aldığı plakasını yeniden otomobiline taktı. Memleketi Trabzon'a gelen Kantarcı, bir süre sonra yeniden Avusturya'ya dönecek. 


'PLAKAMI GERİ ALDIM'

Avusturya'da satın aldığı cipine özel plaka taktırdığını ancak plakasının siyasi olduğu gerekçesiyle söktürüldüğünü anlatan Mustafa Kantarcı, "AK Parti'ye sempatim olduğundan dolayı parti ve memleketimi simgeleyen özel plaka aldım. Plaka siyasi olduğu gerekçesiyle geri alındı. Dava açtım, sonunda plakamı geri aldım. Bazı baskılar görüyorum. Akrabalarım bana 'plakayı geri ver, başını bir şey gelir' dediler. Ama ben kararlıyım, vermeyeceğim" dedi. 


Yorumlar (8)
emrah 4 yıl önce
BENDE DE CHP 61 VAR WİEN DE YAŞIYORUM SIKINTI YOK.
İLKER TÜRK 4 yıl önce
cehape Türkiye düşmanlarıyla işbirliği yaptığı için chp ve pkk lılara bişey demiyorlar Avrupa da
Yucel 4 yıl önce
Bu nasıl bi mantık akp ve onun gibi partıler yüzünden binlerce insan yurt dışına kaçıyo o gittiği yerde hala o zihnıyeti savunuyor
Muammer 4 yıl önce
Bravo, Hemşerim . Geri adım yok. Yola devam inşAllah..
Horyanlı kazim 4 yıl önce
Sayın cumhur başkanım sen ne büyük insansın adamlar Parti'nin harflerinden bile korkuyorlar sayın hemşerimizi tebrik ediyorum bu cesaretinden dolay,
bu mu haber 4 yıl önce
admin iş mi yok ?
Yusuf 4 yıl önce
Millet içinde chp geçen ses ve yazıya artık dur diyor. 90 senedir chp gördük duyduk artık yeter!!!!!!!!!!!!!!
Senpeer 4 yıl önce
Siyasi görüşlerlimizi tartışmak için onca site veya diğer unsurlar varken, plakaya yansıtılması yanlış bi davranış.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@