banner556

Trabzonlu şehidin ismi Üstgeçitten kaldırıldı mı? Açıklama geldi

Trabzon’da üstgeçitten Şehit Astsubay Samet Çakır’ın isminin kaldırıldığı iddialarına yanıt geldi.

Trabzon 27.11.2020, 13:23
Trabzonlu şehidin ismi Üstgeçitten kaldırıldı mı? Açıklama geldi

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde bulunan 24 Şubat ilköğretim okulu önünde bulunan üstgeçitte yapılan çalışma sonrası Şehit Astsubay Samet Çakır’ın isminin kaldırılması tepkilere neden oldu. Trabzon Büyükşehir belediyesi ise yaptığı açıklamada “Tanjant yolu üzerindeki 24 Şubat İlköğretim Okulu’nun önünde bulunan üst geçitte yapılan tadilat ve aydınlatma çalışmaları ile ilgili, bazı çevrelerce kamuoyunun yanıltılmak istendiğine üzülerek şahit olmaktayız.” İfadelerine yer verildi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin konu ile ilgili yapmış olduğu açıklama şu şekilde;

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, üst geçitleri daha güzel bir görünüme kavuşturmak için tadilat ve aydınlatma çalışması gerçekleştiriyor. Bu kapsamda 24 Şubat İlköğretim Okulu önünde bulunan üst geçitte yapılan çalışma ile ilgili bazı çevrelerce ‘Şehit Astsubay Samet Çakır’ın isminin yazılı olduğu tabelanın kaldırıldığı yönündeki algı, gerçeği yansıtmamaktadır.

GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Trabzon Büyükşehir Belediyesinden konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi olarak daha estetik bir Trabzon için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürmekteyiz. Tanjant yolu üzerindeki 24 Şubat İlköğretim Okulu’nun önünde bulunan üst geçitte yapılan tadilat ve aydınlatma çalışmaları ile ilgili, bazı çevrelerce kamuoyunun yanıltılmak istendiğine üzülerek şahit olmaktayız. Üst geçitte bulunan Şehit Astsubay Samet Çakır’ın isminin yazılı olduğu tabelanın kaldırıldığı yönündeki algı gerçeği yansıtmamaktadır. Belediyemizi arayan duyarlı vatandaşlarımıza gerekli bilgilendirme detaylıca yapılmakta olup, şehidimizin isminin yazılı olduğu tabelayı kaldırmak gibi bir düşüncenin söz konusu bile olmayacağını belirtmek isteriz” ifadeleri kullanıldı.

ŞEHİDİMİZİN AİLESİNE BİLGİ VERİLDİ

Açıklamada ayrıca “Üst geçitte tadilata başlamadan önce Büyükşehir Belediyesi olarak şehidimizin ailesi ile görüşülerek, kendilerine bilgi verilmiştir. Aydınlatma çalışması tamamlandığında şehidimizin isminin bulunduğu tabela en kısa sürede ve daha güzel bir şekilde yerine asılacaktır. Şehidimizin ismini indirmek ve yerine asmamak gibi bir düşüncemiz asla olamaz. Vatan uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehitlerimizin ve kıymetli ailelerinin her zaman başımızın üstünde yeri vardır” denildi.

Haber61 - Haber Servisi

Yorumlar (5)
Erdinç 2 ay önce
Vay be PKK ya laf söyleyemeyen HDP kileri pkk ya destek olan HDP kileri pkk terör örgütüne yardım ve yataklık yapan demirtasi savunanlari ki biri Trabzonlu Ekrem İmamoğlu diğeri CHP genel başkanı kk hiç yazmayan san ki Trabzon'da şehitlerin isimlerini ortadan kaldıran bir büyükşehir belediyesi varmış gibi algı yapiyor
OFLU TÜRK 2 ay önce
ARKADAŞLAR AZİZ ŞEHİTLERİMİZİN İSMİ ÜST GEÇİTLERE DEĞİL DAHA ÖNEMLİ YERLERE VERİLMELİ HAVAALANI OKUL HASTANE BÜYÜK CADDE VE PARKLAR MAHALLELER ÜNİVERSİTELER GİBİ
YORGUN 2 ay önce
MİNARE YORGAN MESELESİ. DİLE GETİRİRSENİZ AALGI YARATIRSINIZ. DİLE GETİRMEZSENİZ UNUTTURULUR!
Deli Dumrul 2 ay önce
Özrü kabahatinden büyük, YERSEN
Hadi ordan 2 ay önce
Yersen

Gelişmelerden Haberdar Olun

@