vardallar

Trabzonlu şehide müdahale yapan başhekim herkesi ağlattı

Yaralı askerleri ziyaret etti, "Ağla Trabzon..." dedi...

Trabzon 22.06.2018, 16:13 22.06.2018, 16:54
Trabzonlu şehide müdahale yapan başhekim herkesi ağlattı

Siirt'in Eruh İlçesi’nde yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu kaldırıldığı hastanede şehit düşen Trabzonlu Jandarma Uzman Çavuş Bahattin Baştan’ın hemşerisi Siirt Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Şeyda Kayhan’ın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım yürekleri dağladı. Siirt’in ilk kadın Başhakemi olan ve yaptığı yardımlarla gündeme gelen Dr.Şeyda Kayhan, yaralı askerleri dinledi, fotoğraflarını ise sosyal medya hesabından paylaştı.

PAYLAŞIMI YÜREKLERİ DAĞLADI

Instagram sayfasında yaralı askerlerin ziyareti sırasında çekilmiş fotoğrafları paylaşan Dr. Şeyda Kayhan, şehidimizin fotoğrafının altına ise, “Ağla Türkiye, ağla Trabzon şehidimiz var. Gece gelen her telefon yüreğime iner benim. Memleketimden ailemden acı haber var diye. Daha büyük acı varmış meğer. Mayına basmış aslan parçası, dağ gibi vücudu dayanamamış. Yine de uğraştık, yine de Azrail’e ‘bekle’ dedik. Olmadı. Elimizden kayıp gitti, tutamadık. Komutanı anlattı az önce, arazide herkes dinlenirken yorulmadan kaya kaldırmaya devam edermiş, Bahattin kardeşim. Sonra hocası, hocam aradı ağlayarak ‘yapma dedim, gitme dedim, dinlemedi. Aşkla yaptı bu görevi’ diye. ‘Allah var, gam yok’ yazan kompozit başlığına, gülüşüne, duruşuna, heybetine kurban olunası çocuk kurban oldu vatan için, bayrak için, bizim için. Sardık al bayrağa, memlekete bir kahraman gönderiyoruz. Selam dur Türkiye, Selam dur” şeklinde bir paylaşımda bulundu.

Trabzonlu şehide müdahale yapan başhekim herkesi ağlattı

YARALI ASKERLERİ ZİYARET ETTİ

Siirt Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Şeyda Kayhan operasyonda yaralanan askerleri de ziyaret etti, fotoğraflarını paylaştı. Dr. Kayhan o fotoğrafların altına ise unları yazdı: “Her karış toprağına canımızı veririz, yine gereksin yine gideriz’ diyordu aslan parçası bizim için ‘toprak’ ne demek onu anlatıyordu. Gözlerimiz dolu dolu, gururla onurla, hayranlıkla dinledik. Daha 2 gün önce mayına basmış, ölümden dönmüş, arkadaşını şehit vermiş bir Türk askerinin duruşudur” maneviyatı, vatan sevdasıdır bu. Başka da hiçbir yerde duyamaz, göremezsiniz bu duruşu. Çok şükür”. 

Trabzonlu şehide müdahale yapan başhekim herkesi ağlattı

Günebakış


Yorumlar (16)
abdi abi 3 yıl önce
seloya selam göndersin inceyle akşener...hapisten kurtarsınlarkii daha çok nasıl mayın döşenir öğretsinler onlara...yazık...
Adem 3 yıl önce
Derman senin dediğin açılım tarih oldu. Savunduğun zihniyet şimdi söylğyor bunları. Açılım bir hataydı. Herkes hatayı gördü fakat muhalefet hala göremiyor, aynı kafada devam ediyor.
derman 3 yıl önce
abdi o iş öyle olmuyor. Şöyle oluyor; açılım saçmalığıyla teröristlere müdahale etmeyip haburdan içeri alıyorsun çadır mahkemesinde affedip serbest bırakıyorsun. Sonra valilere ve emniyet müdürlerine dokunmayın talimatı verip, teröristlerin şehirlerin altına mayın döşemesine göz yumuyorsun. Peşine de kandırıldık diyorsun. Senin bahsettiğin böyle oluyor dostum.
Fuad 3 yıl önce
Derman, abdi abi her ikinizde haklısınız.Kim bu vatan evlatlarının canı, kanı üzerinden siyaset yapıyorsa her iki cihanda ellerim yakalarında olacak.Açılıma kadar dönmeye gerek yok.Bu sene başında başbakan " 14.000 adet pkk destekçisi öğretmen var" açıklamasından sonra bir tane pkk lı memur öğretmen gözaltına alındığını duyan gören oldumu. Gelelim diğer tarafa chp-iyi parti oy devşireceğiz diye demirtaşa baba diyecek nerdeyse.Terör konusunda iktiadır muhalefeti sınıfta kalmıştır.Kimse bu gencecik şehitlerimizin hesabını veremeyecek.Allah şehitlerimize rahmet eylesin
ŞEHZADE 3 yıl önce
Kalbinin nuru yüzüne vurmuş.
Sen ne güzel askersin.
Ey güzel şehid.
Seni ancak inancı ,
Olanlar anlar.
Sen bizim kalbimizde ,
Ölmeyenlerdensin.
Bu ülke sizlere, ne yapsa azdır.
Minnettar olmak, yetmiyor yetmez.
Her gün dualarla ,anmak yadetmek.
Ne yapsak az gelir.
Ey güzel Şehid.
Cennetin en güzel ,makamı sizin.
Yattığın yer .
Nurlarla dolsun şehidim.

Adil TÜRK.
bordomavi 3 yıl önce
@derman o iş öyle olmuyor. Şöyle oluyor; 40 senedir Türkiyenin başına bela olmuş halkım dediği kürde hakkını savunuyorum diye en büyük haksızlığı yapmış bir örgütün arkasından gitmesinler diye daha çok analar ağamasın ağıtlar yakılmasın diye barış süreci başlatılmış, fakat başarısız olsun diye dört gözle bekleyen tek amacı mevcut yönetimi düşürmek olan ve bu amaç ugruna her yolu kendine mübah gören ve bu kalleşlere sırtını dayamış zihniyetle sırt sırta veren yürüyüşlerde kolkola giren, doğuda miting yapmak için izin isteyen malum zihinyetin şehitler için söyelecek tek bir kelimesi olamaz. Zaten size en güzel cevabı şehit anneleri veriyor.
Kızılelma 3 yıl önce
Bu hikayeye sende mi bir Trabzonlu olarak inandın. Peki Barzani ile olan dostluğu da açıkla o zaman. Bunların derdi oy. Yoksa kimin umurunda sevgili hemşehrim uyan artık.
Turgay 3 yıl önce
Derman'a devamla, Demirtaş için temiz kağıdını İçişleri bakanlığı imzalıyor,HDP'ye hazine yardımını da Maliye bakanlığı imzalıyor. Tabi bu bakanlıklar İYİ Parti'de olduğundan suçlu Akşener oluyor.
Kızılelma 3 yıl önce
Derman bunu da cevapla bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Bunların bütün derdi bir kez daha milleti kandırmak ve iktidara gelmek. Öyle olmasaydı benim çocuğum da askere gitsin gerekirse şehit olsun derlerdi.
ALİ 3 yıl önce
Herkes okusun diye paylaşıyorum. Allah razı olsun her ikinizden de
Fatih 3 yıl önce
Yuzsuz abdi acilim diye diye herseye goz yumup bunlari simartan aksenermiydi ince mi yoksa muhalefet bas bas bagirirken fetoyle kol kola giren ne istedikde vermedik diyenler kimdi ne utanmaz arlanmaz insanlarsiniz milleti aptal mi saniyorsunuz herseyin ne oldugunu kimin ne oldugunu biliyor bu millet sana tavsiyem az ye azicik makarnayida beynin calissin
ÖMER YÜKSEL 3 yıl önce
:(((
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@