Trabzonlu Prof. Dr. Turan Erdoğan’dan acı haber

Trabzonlu Prof. Dr. Turan Erdoğan yaşam savaşını kaybetti.

Trabzon 12.08.2020, 23:46 13.08.2020, 00:01
Trabzonlu Prof. Dr. Turan Erdoğan’dan acı haber

Haber61 – Haber Servisi – İstanbul’da geçirdiği beyin kanaması nedeniyle hastanede yaşam mücadelesi veren Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turan Erdoğan’ın beyin ölümü gerçekleştiği öğrenildi.

Trabzon Çaykaralı olan Prof. Dr. Turan Erdoğan için Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi mesaj yayınladı.

Yayınlanan mesajda “Geçirmiş olduğu beyin kanaması sonucu yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Tıp Fakültemiz Kardioloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turan Erdoğan'ın beyin ölümü gerçekleşmiştir. Üniversitemiz camiası olarak Öğretim Üyemize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz.” ifadelerine yer verildi.

45 yaşında ve 3 çocuk babası olduğu öğrenilen Prof. Dr. Turan Erdoğan’ın Rize’de hastasına müdahale ettiği sırada koronavirüse yakalandığı ve 2 hafta tedavi görerek sağlığına kavuştuğu öğrenildi.

Trabzonlu Prof. Dr. Turan Erdoğan’dan acı haber

PROF. DR. TURAN ERDOĞAN KİMDİR?

Trabzon'un Çaykara İlçesi Taşkıran Mahallesinden Halit Erdoğan’ın oğlu olan Prof. Dr Turan Erdoğan 1975 Yılında Kıbrıs’ta doğdu. Babası Halit Erdoğan 1970 Yılında Taşkıran Mahallesinden Kıbrıs’a göç etti.

Prof.Dr. Turan Erdoğan ilkokul, ortaokul ve  liseyi Kıbrıs’ta okuduktan sonra KTÜ Tıp Fakültesi Bölümünü kazandı. Buradan Mezun olduktan sonra yine KTÜ’de  Kardiyoloji Bölümünde Yüksek lisansını tamamlayan Prof.Dr. Turan Erdoğan bir müddet Giresun’da öel bir hastanede görev yaptı.

Daha sonra Gümüşhane Devlet Hastanesinde Uzman Doktor olarak görev yapan Prof.Dr. Turan Erdoğan, Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin açılmasının ardından Kardiyoloji Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaya başladı.

Yorumlar (15)
Fazıl Orhan 6 ay önce
Bir kurumsal mesaj olarak yakışıksız ifadeler içeriyor. "Beyin ölümü gerçekleşmiştir" diye mesaj mı olur? Vefat, tıbbi olarak doğrulandığında ancak bir başsağlığı mesajı yayınlanabilirdi. Bir yüksek öğrenim kurumuna hiç yakıştıramadım.
Kemal 6 ay önce
Acımız büyük. Dünya iyisi bir insandı. Allah rahmet eylesin. Çok üzücü çok
HALİM ÖNEY 6 ay önce
MEKANIN CENNET OLSUN İNSANOĞLU KARDEŞİM
Hanedan 6 ay önce
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun cok kral bir adam idi acımız ve hüznümüz cok büyük
Hanedan 6 ay önce
çok sevdiğim iyi bir hoca idi Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşAllah
iskender 6 ay önce
Allah rahmet eylesin.
Hezber 6 ay önce
Öğrencilik zamanlarında bizim mahallede otururdu çok iyi bir insandı Allah rahmet eylesin
K Karaman 6 ay önce
Asistanlıkta kıdemlimdi kısa bir süre. Allah rahmet eylesin. Hoş sohbet bir insandı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@