Trabzonlu Bakan Varank'tan yerli otomobil sürprizi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 27 Aralık'ta ön gösterimi yapılması planlanan yerli otomobilin brandalı fotoğrafını paylaştı.

Trabzon 20.12.2019, 15:50 20.12.2019, 15:56
Trabzonlu Bakan Varank'tan yerli otomobil sürprizi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerli otomobilin öngörülen tanıtım tarihini açıklamasının ardından, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da otomobilin brandalı fotoğrafını paylaştı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malezya'da gazetecilere yaptığı açıklamada, yerli otomobilin ön gösteriminin 27 Aralık Cuma günü Gebze'de yapılmasının planlandığını ifade etti.

Bu açıklamanın ardından Bakan Varank da sosyal medya hesabından ön gösterim araçlarının brandalı fotoğrafını paylaştı.

Paylaşımında yerli otomobilin prototipinin tanıtılmasının planlandığı tarih ile "TOGG", "Bilişim Vadisi" ve "Milli Teknoloji Hamlesi" etiketlerine yer veren Varank, iki fotoğraf kullandı.

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) logosuyla paylaşılan fotoğraflarda Bakan Varank'ın yanı sıra TOGG Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOGG Yönetim Kurulu başkan yardımcıları Taha Yasin Öztürk ile Tuncay Özilhan, TOGG Yönetim Kurulu üyeleri Ahmet Nazif Zorlu, Ahmet Akça ile BMC Yönetim Kurulu Üyesi Talip Öztürk yer aldı.

Trabzonlu Bakan Varank'tan yerli otomobil sürprizi

Trabzonlu Bakan Varank'tan yerli otomobil sürpriziTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (8)
Recep Ayar 2 yıl önce
Çok bilmişim birisi yerli kaporta diyor...Önemli olan otomobil patentine sahip olabilmektir. Hiçbir Ülke yüzdeyüz yerli araba üretmez. Örneğin bütün Alman otomobil markaları arabaların elektronik donanımını Japonya'dan alırlar. 2011'de Kaponyada büyük deprem olunca Almanya'daki tüm araba fabrikalarında üretim aylarca durdu.
sadettin 2 yıl önce
recepciğim sen kaponya da mı çalışıyorsun ?
Davut 2 yıl önce
Bisiklet patenti alacaz inşAllah bay az bilmiş tirivela
sadettin 2 yıl önce
yerli kaportamız hayırlı uğurlu olsun... bütün parçalar dışardan montaj bizden...
SALİH 2 yıl önce
NE ZAMAN SATIŞA ÇIKACAK. TAKSİT MİKTARI NE OLACAK. ONA GÖRE ARABA ALACAĞIZ.
Alp 2 yıl önce
Bu kadar muhalif yorumlar ya!
Biraz sabır edin bakalım ne olacak
oguz 2 yıl önce
inansaydim cok hosuma giderdi ama inanamiyorum işte
Hasip ile Nasip 2 yıl önce
Anlaşıldı 2020 de seçim var. 10 senede anca prototip yaptılar. onu jet fadıl'da yapıyodu. neyse 100 sene içinde de seri üretime geçecek bi enayi bulabilirlerse Almanlar bizi kıskanabilir artık.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@