banner518

Trabzon’dan THY’e tepki büyüyor - "Tek çözüm..."

THY’nin Trabzon uçuşlarına fiyatların fahiş olmasına rağmen yer bulunamaması tepki çekiyor.

Trabzon 06.08.2019, 21:01 07.08.2019, 11:25
Trabzon’dan THY’e tepki büyüyor - "Tek çözüm..."

Haber61 – Haber Servisi – Türk Hava Yolları’nın Trabzon Havalimanına gerçekleştirdiği uçuşların fiyatlarının çok yüksel olması gündemdeki yerini korurken artık fiyatların yüksek olmasına rağmen yer bulunamıyor.

Kurban Bayramı’nın yaklaştığı şu günlerde Türkiye’nin çeşitli illerinden Trabzon’a gelmek isteyen vatandaşlar uçak biletlerinin pahalılığı karşısında adeta şok yaşıyor. Özellikle THY tarafından Trabzon hattında Türkiye’nin en pahalı biletleri satılırken seferlerin az olması nedeniyle de bilet bulmak imkansız hale geliyor. Bilet fiyatlarının bu kadar yüksek olmasına rağmen bazı seferlerde doluluk yüzde 100’e ulaşıyor.

GENİŞ GÖVDELİ UÇAK İSTEĞİ

Trabzon’a gelmek yada Trabzon’dan diğer illere gitmek isteyen ancak biletlerin çok pahalı olması nedeniyle isyan eden vatandaşlar bu tepkilerini sosyal medyada dile getiriyor. Sefer sayılarının artırılmasını ve geniş gövdeli uçakların Trabzon hattında hizmet vermesini isteyen vatandaşlar bu isteklerini yazdıkları mesajlara THY’yi etiketleyerek iletiyor. Vatandaşlar yetkililerin bu duruma çözüm bulmasını istiyor.

TURİZMİ ETKİLİYOR

Fahiş bilet fiyatları Türkiye’nin önemli turizm destinasyonları arasında yeralan ve her yıl özellikle turizm sezonunda milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan Trabzon’a darbe vuruyor. Fiyatların yüksek olması ve doluluk nedeniyle turistler Trabzon’a seyahat etmekten büyük oranda vazgeçiyor. Bu durum Trabzon’un turizmini de etkiliyor.

MİLLETVEKİLİ ÖRS MECLİSE TAŞIMIŞTI

Örs, pahalı uçak bileti konusunu daha öncede Meclis gündemine taşıdığını belirterek, çözümün Türk Hava Yollarının sefer sayısını artırması, Türk Hava Yollarının daha yüksek yolcu taşıma kapasitesine sahip uçaklarını bu hatta çalıştırması olduğunu söyledi.

Trabzon’dan THY’e tepki büyüyor


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (19)
ferhat 11 ay önce
Trabzon'un 4 bakanı var ulaştırma bakanı da Trabzonlu..onlarda bizim gibi bakıyor iyte.Trabzon'da bu durumlara çaresizce bakan çooook
OFLU 11 ay önce
Hala anlamadınızmı 80 km öteye hava limanı yapılıyor onun alt yapısı hazır lanıyor
X 11 ay önce
Katılıyorum.Doğru tespit.
Alp TÜRK 11 ay önce
Binmeyin THY ye boykot edin..
hasan koç 11 ay önce
diğerleri çok mu uygun.
Almanya/Hamburg 11 ay önce
Bayrami Trabzonda gecirmek istedim Hamburg Trabzon 1.000 EURO bende vaz gectim.
hasan 11 ay önce
bizde bisikletle yolculuk yabarız
Metin 11 ay önce
Zenginlestikce fakirlesen bi hava yollari,nedense iyi yönetilemiyor.Ancak insanlarin üçkurusunu cebe indiriyorlar,muhtaçliga hizmet maalesef sinifta kaldi.
Çook yazil....
Emre aydın 11 ay önce
Askeri ücret 2023 TL ise uçak bilet 220 TL geçmemeli sen dondurmayı göster yalatma böyle birşey bu
EA 11 ay önce
Hemen her gün büyük gövdeli uçak geliyor. Bu yorumu yapanların biraz programa bakması gerekmiyor mu? İlave sefer isteyen sadece Trabzon değil. hemen her yer ilave sefer peşinde. Uçmasına izin verilmeyen ve yerde yatan B 737 Max seferlerinin hesap edilerek taleplerin yapılmasını rica ediyoruz.
ferhat 11 ay önce
bir ara geldi...şimdi geliyor mu. günde kaçtane büyük gövdeli uçak geliyor e.a..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@