Trabzon’dan THY’e tepki büyüyor - "Tek çözüm..."

THY’nin Trabzon uçuşlarına fiyatların fahiş olmasına rağmen yer bulunamaması tepki çekiyor.

Trabzon’dan THY’e tepki büyüyor - "Tek çözüm..."
banner432

Haber61 – Haber Servisi – Türk Hava Yolları’nın Trabzon Havalimanına gerçekleştirdiği uçuşların fiyatlarının çok yüksel olması gündemdeki yerini korurken artık fiyatların yüksek olmasına rağmen yer bulunamıyor.

Kurban Bayramı’nın yaklaştığı şu günlerde Türkiye’nin çeşitli illerinden Trabzon’a gelmek isteyen vatandaşlar uçak biletlerinin pahalılığı karşısında adeta şok yaşıyor. Özellikle THY tarafından Trabzon hattında Türkiye’nin en pahalı biletleri satılırken seferlerin az olması nedeniyle de bilet bulmak imkansız hale geliyor. Bilet fiyatlarının bu kadar yüksek olmasına rağmen bazı seferlerde doluluk yüzde 100’e ulaşıyor.

GENİŞ GÖVDELİ UÇAK İSTEĞİ

Trabzon’a gelmek yada Trabzon’dan diğer illere gitmek isteyen ancak biletlerin çok pahalı olması nedeniyle isyan eden vatandaşlar bu tepkilerini sosyal medyada dile getiriyor. Sefer sayılarının artırılmasını ve geniş gövdeli uçakların Trabzon hattında hizmet vermesini isteyen vatandaşlar bu isteklerini yazdıkları mesajlara THY’yi etiketleyerek iletiyor. Vatandaşlar yetkililerin bu duruma çözüm bulmasını istiyor.

TURİZMİ ETKİLİYOR

Fahiş bilet fiyatları Türkiye’nin önemli turizm destinasyonları arasında yeralan ve her yıl özellikle turizm sezonunda milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan Trabzon’a darbe vuruyor. Fiyatların yüksek olması ve doluluk nedeniyle turistler Trabzon’a seyahat etmekten büyük oranda vazgeçiyor. Bu durum Trabzon’un turizmini de etkiliyor.

MİLLETVEKİLİ ÖRS MECLİSE TAŞIMIŞTI

Örs, pahalı uçak bileti konusunu daha öncede Meclis gündemine taşıdığını belirterek, çözümün Türk Hava Yollarının sefer sayısını artırması, Türk Hava Yollarının daha yüksek yolcu taşıma kapasitesine sahip uçaklarını bu hatta çalıştırması olduğunu söyledi.

Trabzon’dan THY’e tepki büyüyor

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2019, 11:25

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ferhat
ferhat - 2 ay Önce

Trabzon'un 4 bakanı var ulaştırma bakanı da Trabzonlu..onlarda bizim gibi bakıyor iyte.Trabzon'da bu durumlara çaresizce bakan çooook

OFLU
OFLU - 2 ay Önce

Hala anlamadınızmı 80 km öteye hava limanı yapılıyor onun alt yapısı hazır lanıyor

X
X @OFLU - 2 ay Önce

Katılıyorum.Doğru tespit.

Alp TÜRK
Alp TÜRK - 2 ay Önce

Binmeyin THY ye boykot edin..

hasan koç
hasan koç @Alp TÜRK - 2 ay Önce

diğerleri çok mu uygun.

Almanya/Hamburg
Almanya/Hamburg - 2 ay Önce

Bayrami Trabzonda gecirmek istedim Hamburg Trabzon 1.000 EURO bende vaz gectim.

hasan
hasan - 2 ay Önce

bizde bisikletle yolculuk yabarız

Metin
Metin - 2 ay Önce

Zenginlestikce fakirlesen bi hava yollari,nedense iyi yönetilemiyor.Ancak insanlarin üçkurusunu cebe indiriyorlar,muhtaçliga hizmet maalesef sinifta kaldi.
Çook yazil....

Emre aydın
Emre aydın - 2 ay Önce

Askeri ücret 2023 TL ise uçak bilet 220 TL geçmemeli sen dondurmayı göster yalatma böyle birşey bu

EA
EA - 2 ay Önce

Hemen her gün büyük gövdeli uçak geliyor. Bu yorumu yapanların biraz programa bakması gerekmiyor mu? İlave sefer isteyen sadece Trabzon değil. hemen her yer ilave sefer peşinde. Uçmasına izin verilmeyen ve yerde yatan B 737 Max seferlerinin hesap edilerek taleplerin yapılmasını rica ediyoruz.

ferhat
ferhat @EA - 2 ay Önce

bir ara geldi...şimdi geliyor mu. günde kaçtane büyük gövdeli uçak geliyor e.a..