Trabzon’daki projelerde son durum

Günnar'dan Trabzon gündemine dair önemli açıklamalar

Trabzon’daki projelerde son durum

Trabzon Milletvekili Dr. Adnan Günnar son günlerdeki Trabzon gündemiyle ilgili açıklamalarda bulundu.


Adnan Günnar; "TBMM'nin 1 haftalık ara vermesinden sonra il merkezi ve ilçelerde halkla buluşmalarımız devam ederken Avni Aker, Cephanelik, Çöp Meselesi, Şehir hastanesi, Yatırım adası, Kaşüstü ve Akçaabat kavşaklarının yapımı gibi konuların vatandaşlarımızın gündeminde olduğunu gözlemledik." dedi.

Günnar bu konularla ilgili olarak, halkın sesi olduklarını ve başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Milletvekilleri birlikte Trabzon için üstün çaba sarfettiklerini ifade etti.

AVNİ AKER BÖLGESİ YEŞİL ALANI CUMHURBAŞKANIMIZIN HİMAYELERİNDEDİR

Avni Aker konusuna değinen Günnar "İnönü Mahallesi, Trabzon'un köklü ve en kalabalık mahallelerinden birisidir. Çocukluğum ve gençliğimin geçtiği bu mahalle Avni Aker, Yavuz Selim, 19 Mayıs Kapalı Spor Salonu ve Atış Poligonuyla Trabzon'un spor tarihinde önemli bir yer tutmuştur. Akyazı Şenol Güneş Spor Kompleksi Cumhurbaşkanımızın iradesiyle Trabzon için büyük bir kazanım olmuştur. AK Parti Trabzon İl Başkanlığı yaptığım dönemde Avni Aker ve çevresinin bir park haline getirilmesi talebimi Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a Başbakanlığı döneminde bizatihi iletmiştim. Yanımızda dönemin Trabzon Belediye Başkanı Sn. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da vardı. Sn. Başbakanımız, TOKİ'nin yatırımlarından her zaman Trabzon'un kazançlı çıktığını ve bu talebi değerlendireceğini ifade etmişti. Aradan kısa bir süre geçtikten sonra Cumhurbaşkanı olarak Trabzon'a ziyaretinde bir kesimin Avni Aker bölgesinde Şehir Hastanesi isteklerini uygun görmediklerini ifade etmişlerdi ve Avni Aker'i İnönü Mahallesi'nde bir yeşil alan (şehir parkı)olarak değerlendirilmesi gerektiği talimatlarını vermişlerdi. TOKİ Başkanı Sn. Ergün Turan ile yaptığım görüşmede de bu bölgenin yeşil alan olarak Sn. Cumhurbaşkanımızın himayelerinde olduğunu da ayrıca teyit ettiğimi sevinerek ifade etmek isterim." dedi. Bakanımız Sn. Süleyman Soylu ile birlikte bu bölgenin Trabzon halkına park ve yeşil alan olarak kazandırılması için çalıştığımızı halkımıza müjdeyle iletirim. 6 dönümlük Meydan parkından başka halkımızın daha fazla yeşil alanlara ve büyük parklara ihtiyacı olduğunu ve şehircilikteki yatırım anlayışının yeşil alanlara yatırım olması gerektiği anlayışımı kamuoyuyla paylaşmak isterim" dedi.

CEPHANELİK EK BİNA İNŞAATI KAMUOYUNU RAHATSIZ ETMİŞTİR

Sözlerine Cephanelik tartışmalarıyla ilgili açıklamalarıyla devam eden Günnar, "Trabzon'un önemli tarihi eserlerinden biri olan Cephanelik'le ilgili tartışmaların Trabzon'un gündeminde olduğu aşikârdır. Bu güzide eserin bitişiğinde yapılmakta olan yeni/ek yapının şehir halkını incittiğinin farkındayım. Cephanelik gibi eserlerin geleceğe kazandırılması anlayışı yerine, varolan kimlikli bir tarihi eserin yanıbaşına Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu'nun neyi korumak maksadıyla bu projeyi onayladığını anlayabilmiş değilim. Gelecek nesillere, kimlikli yeni mimari eserleri miras olarak kazandırmak için çabalamak varken ve şehrin kültür mirasının doğru koruma anlayışı ile geleceğimize aktarmak gerekirken, mevcut tarihi eserlerin yanıbaşındaki ek bina inşaat çalışmaları, benim de içimi sızlatmaktadır. Konuyla ilgili sorumluların ve yetkililerin yeniden değerlendirme yapmaları için meseleyi tekrar masaya yatırmaları gerektiği düşüncelerimi, kamuoyuyla benzer görüşte olarak ifade etmek isterim"  dedi.

KATI ATIK VE ÇÖP MESELESİ

Gündeme dair açıklamalarında Trabzon'un çöp sorununa da değinen Günnar, "Trabzon'un çöp meselesinde yeni kati atik alanlarına ihtiyacımız olduğu açıktır. Öyle ya da böyle bu çöp bizim çöpümüzdür. Depolama alanlarının yerinin tartışılması her zaman olacaktır. Ancak yer netleştikten sonra aslolan, depolama teknikleri ve modernizasyonu açısından, uygun şartlarda yapılıp yapılanmadığının kamuoyu baskısıyla daimi kontrolüdür. Konuyla ilgili yetkililerin kurallara uygun çalışıp çalışmadıklarının denetimini, ilgili mercilerden başka gönüllü, çevreci kuruluşlarında daimi olarak değerlendirmesi gerekir. Yönetici veya siyasetçi kamuoyunu asla es geçemez. Toplumsal menfaatler öncelikli olmak üzere bağımsız, samimi STK'ların başarılı çalışmalarda katkısının yadsınamaz gerçekliğini hatırlatmak isterim" dedi.

ZEYTİN DALI OPERASYONU VE TERÖR SEVİCİ STK'LAR

Türkiye gündeminin en önemli konusu olan Zeytin Dalı Operasyonu ile ilgili konuşan Günnar, "Kahraman Türk Ordusu Türkiye'nin ve mazlumların geleceği için başarılı ve önemli bir harekât gerçekleştirmektedir. Milletimiz topyekün birlik olmuş, her yaş ve kesimden insanlar askerlik şubelerinin önüne giderek bu harekâta katılmak istemektedir. Türk milletinin bu yüce ruhu birçok millette takdire şayandır. Hal böyleyken ihanet içinde olanların ekmeğine yağ süren ifadeleri çekinmeden açıklayan Türk Tabipler Birliği ve TMMOB'un söylemlerini kınıyor, milletimizin vicdanında boğulduklarını ifade etmek istiyorum. Vatansever tabiplerimizin, mimar ve mühendislerimizin pervasız, hain, terör sevici zihniyete gereken dersi vereceklerinden hiçbir şüphem yoktur" dedi.

YATIRIMLARIN TAKİBİ

Trabzon Milletvekili Dr. Adnan Günnar "Kaşüstü ve Akcaabat'taki kavşaklarla ilgili çalışmaların devam ettiğini;  Ulaştırma Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü nezdinde konuyu yakından takip ettiklerini ve en kısa sürede bu iki bölge kavşaklarıyla ilgili çalışmaların tamamlanacağını" belirtti.

Trabzon'la ilgili Şehir hastanesinin YPK aşamasında olduğunu ve Yatırım Adasının dünyaya örnek bir proje çalışmasının devam ettiğini ve İkinci Devlet Üniversitesi konusunun TBMM'de komisyonda bulunduğunu belirterek, diğer önemli yatırımları da yakinen takip ettiklerini ifade etti.

Dr. Adnan Günnar, milletvekillerimiz ve Sayın Bakanımız ile birlikte, çalışmalarının uyum içinde yoğunlukla devam ettiğini belirtti.
YORUM EKLE
YORUMLAR
serdar
serdar - 2 yıl Önce

Kardeşim, bütün siyasetçiler, halk, ankara birleşti, Belediye başkanından Trabzonu korumaya çalışıyor. bu nasıl iş? adam bu kadar yanlış yani!

MALESEF
MALESEF - 2 yıl Önce

Sayın vekilim halkı yine oylamak için yağlamışsın boyalamışşın güzel laflarınla ama maalesef büyükşehir belediye başkanı ve 4 milletvekilimiz Trabzon için hiç bişey yapmıyorsunuz ancak trabzonu ilereye götüreceğnize 10 yıl daha geri gitti.Büyükşehir belediyesi zaten felaket trabzonu mavetti.Süleyman Soylu bakanımız adam gibi adam bir tek çalışan Türkiye çin çalışan o.Ben AKPARTİYE yıllarca oy verdik ailece.AMA şunuda soyleyeyim 1- 2 oyda değil.EN az 20 oyumuz vardır ailece hepsinide Akpartiye verdik.Ama kusura bakmayın. Şimdiden söylüyorum milletvekilliğinde AKPARTİYE OYUMUZU VERMECEĞİZ.BAŞKANLIK SECİMLERİNDE SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA VERECEĞİZ BUNU BÖYLE BİLİN.Çünkü sosyal medyada bakıyorum cok eğlenerek resimler paylaşıyorsunuz..Resim paylaşmaktan başka yaptığınız bişey yok.Ayşe Sulaköseoğlu hanım efendide aynı şekilde sahillerde resimler cekerek gezerek maçlara giderek keyif yaparak Trabzon milletvekilliği böyle olunmuyor.Resimler paylaşarak hizmet yapılmıyor.

ercan
ercan - 2 yıl Önce

Sn Günnar. O ucube inşaatı lütfen durdurun, yapanlara yıktırın ve molozunu da yapanlara ve onaylayanlara yollayın bahçelerine döksünler.

AZ ÖNCE GÖNDERDİĞİM YAZIMIN YORUMUN DEVAMINIDIR.
AZ ÖNCE GÖNDERDİĞİM YAZIMIN YORUMUN DEVAMINIDIR. - 2 yıl Önce

AMA BURDAN Bİ KERE DAHA SÖYLÜYORUM AKPARTİYE OYUMUZ BİTMİŞTİR.MALESEF SECİMLERDEN ÖNCE VERDİĞİNİZ GÜVENİ MAALESEF YANSITAMADINIZ.Trabzonda halkıda milletvekillerini sokakda gördüğünde BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN ŞİKAYET ETSİN.ben başkandan şikâyetçiyim Ben anlamadığım ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BASKANI O KADAR HİZMET YAPTIĞINA RAĞMEN GÖREVDEN ALINIYOR.TRABZONU HİZMET BAKIMINDAN MAFEDEN BELEDİYE BAŞKANI GÖREVDEN ALINMIYOR…SAYGILARIMLA

REZİL BELEDİYE
REZİL BELEDİYE - 2 yıl Önce

TRABZON HALKI MEVCUT BELEDİYE BAŞKANINDAN KURTULMALIDIR. BU ZATIN TRABZONA TEK BİR KATKISI OLMAMIŞTIR, AKSİNE TRABZONU YAŞANMAZ BİR ŞEHİR HALİNE GETİRMİŞTİR.

Hayati güven
Hayati güven - 2 yıl Önce

Boş boş sıkmış yine.yerse.Koskoca Trabzon Şehrini Beton köye cevirdiler.hiç bir güzellik ve özellik kalmamış.hiçbir çağdaş yatırım yok.

Taka61
Taka61 - 2 yıl Önce

Kendimizi kandırmayın şehir hastenesi için en iyi yer avni akerdir yanında numune var büyük hastane olur Trabzon'un ihtiyacını karşılar 2senedede biter rantın önüne gecilir

Mustafa KİBAR
Mustafa KİBAR - 2 yıl Önce

Bir konuştun pir konuştun teşekkürler Değerli Vekilim halkımız bunu istiyordu sizden


SIRADAKİ HABER

banner513