alexa metrics

banner536

Trabzon’daki dolgu alanı için flaş öneri: Tarım alanı yapalım

Trabzon’daki dolgu alanı için tarım alanı yapalım önerisi geldi.

Trabzon 01.12.2021, 16:36
Trabzon’daki dolgu alanı için flaş öneri: Tarım alanı yapalım

Haber61 - Haber Servisi / Trabzon’un Ortahisar ilçesi belediye meclis toplantıları başladı.

CHP grup başkanvekili Turgay Şahin söz alıp ilgi,nç bir öneri ortaya attı. Ayrıca Şahin Zağnos Vadisi’nde de neden eskisi gibi etkinlik düzenlenmediğini sordu.

Şahin “Geçenlerde mecliste tarım araştırma komisyonu kuruldu çalışma yaptı sonuçları bize anlattılar. Sizin tarıma verdiğiniz önem öne çıkarken Beiirli’de dolgu alanı var. Döküm alanı Faroz’a kadar yapılıp tamamlanacak. KTÜ’den iki profesör bir sohbetimizde tarım toprağının oluşması için 40 yıl lazım dediler. Buraya dökülen alan tarım olarak değerlendirildi denildi. Benim de aklıma yattı. Ben de orada lale ekilir mı acaba diyorum. Oradaki toprak tarım toprağı diyorlar. Atatürk orman Çiftliği’nde hobi bahçeleri var belki biz de aynısını yapıp belediyemize gelir sağlarız. Bu fikir iki bilim adamı hocamızın fikriydi. Değerlendirin diyorum.” İfadelerini kullandı.

Şahin ayrıca Zağnos Vadisi’nde önceden etkinlik yapıldığını, şu anda neden yapılmadığını sordu.

Şahin’in sorularına cevap veren Ortahisar Belediye başkanı Ahmet Metin Genç “Zağnos vadisi ile alakalı tünel akvaryum sonrası bir istekte bulunuruz büyük şehir belediyesinden.

Tarım ile alakalı ise dolgu alanının tamamı ayırın diyorsanız katılmıyorum. Ancak belirli bir alanda olabilir. O alanda parklar bahçeler ve eğlence yerleri yapılması daha uygun olur.” İfadelerini kullandı.


Yorumlar (3)
cemil 2 ay önce
kundupoğlu konağı ne olacak başkan onarıldı...açılmıyor hizmete neden...
SAMET 2 ay önce
FIAT - RENO İÇİN YAN SANAYİİ TÜM PARÇALARINI ÜRETECEK FABRİKALAR KURULSUN.
Samet 2 ay önce
Çok şaşırdım her yerde söylüyorum orada tarım yapılsın Trabzon'un ihtiyacını karşılar . Yıllarca tarım toprağı taşıyıp döküldü bu alana bari bir işe yarasın Mevsimlik tarım yapılsın..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@