alexa metrics

banner536

Trabzon’da yine aynı yöntem! 317 Bin TL…

Trabzon’da telefon dolandırıcıları yine iş başında.

Trabzon 26.08.2021, 23:02
Trabzon’da yine aynı yöntem! 317 Bin TL…

Trabzon’da kendisini telefonla arayan şahısların hesabına para yatıran şahıs dolandırılmaktan son anda kurtuldu.

Edinilen bilgiye göre bugün (26.08.2021 Perşembe) öğlen saatlerinde A.M. isimli şahsı telefonla arayan dolandırıcılar, kendilerini emniyet mensubu olarak tanıtarak “bankandaki hesap ve kimlik bilgilerini kopyalayıp hesabındaki paraları almaya çalışıyorlar, onları yakalamak için vereceğimiz iban hesabına bankada bulanan paranı yatır diyerek” dediler. 

Paniğe kapılan A.M., bankada bulunan 317 Bin TL parasını verilen hesaba yatırdı. Daha sonra dolandırıldığını anlayan A.M. polise başvurdu. Polis ekipleri gönderilen paraya bloke konulmasını sağlayarak çekilmesini engelledi. 

Polis ekipleri dolandırıcıların yakalanması için çalışma başlattı.

Trabzon İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan uyarıda ise “Vatandaşlarımızı; kendisini, hakim, savcı, polis olarak tanıtıp, para isteyenlere itibar etmemeleri konusunda tekrar bilgilendirmek istiyoruz… Lütfen birikimlerinizi, çalışmak, üretmek yerine, anlık dalgınlığınızdan yararlanarak almak isteyenlere göndermeyin, bunlara ASLA inanmayın… Bu tür aramalarda, telefonunuzu derhal kapatın ve en yakın birimimize gelerek ihbar ediniz…” ifadelerine yer verildi.

Haber61 - Haber Servisi - 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@