Trabzon’da yeni dolmuş sistemi tartışması alevlendi! "Şehre ihanet etmeyin"

Mevcut başkan Usta, eski başkan Altuntaş’ın iddialarını yalanladı.

Trabzon’da yeni dolmuş sistemi tartışması alevlendi! "Şehre ihanet etmeyin"

Trabzon’da yeni dolmuş sistemi için düğmeye basıldı. Lakin daha 17+1 sistemine geçilmeden tartışması sürüyor.

Trabzon Şoförler Odası Başkanı Ömer Hakan Usta, eski Başkan Turan Altuntaş’ın kendisi için, ‘17+1 sistemiyle açığa çıkacak 230 plakayı el altından satmaya çalışıyor’ iddiasına cevap verdi. 

Şunları söyledi; 

KAMUOYU SAHİP ÇIKSIN

“Eski Başkan ‘230 plaka satmayı düşünüyor’ diyor. 230 plakayı alıp satalım gibi bir ifademiz de düşüncemiz de olmadı. Sırf bizim çabamızı engellemek için yalan yanlış ifadelerle, meselenin içine fitne fesat sokup bu işi engellemek adına mücadele veriliyor. Gerçekleri çarpıtmanın bir anlamı yok. 230 plakayı nereye satacağız, kime satacağız? Böyle bir saçmalık olur mu? Bunlar gerçek dışı beyanlardır. Şehir adına yapılan olumlu mücadeleye kamuoyunun sahip çıkması, bize destek vermesi gerekir” 

MİLLETİN KAFASINI KARIŞTIRMAYIN 

“Şehre ihanet etmemek lazım. Bu esnaf para kazanmıyor araba alacak gücü yok. Sistem değişikliğine gidilmesi lazım. Şoförlerin yolculara davranışlarına kriter getirilmesi lazım. Biz her türlü şeyi inceleyip düzen altına sokmaya çalışıyoruz. Ben yalan söyleyecek insan değilim. Açık ve net biriyim. Eski başkanın bu ifadeleri milletin kafasını karıştırmaktan başka bir anlam taşımıyor. Biz şoför esnafı arasında yüzde 100 konsensüs sağlayabilir miyiz? İlla ki birileri çıkıp itiraz edecek. 100 kişi çıktı Meydan’a yürüdü yani biz de 1000 kişi mi çıkıp yürüyelim. Biz bu tür anlayışa sahip insanlar değiliz. Evet alt duraklardan istemeyenler var. Ama sonuçta konu müzakere ediliyor. Netleşen bir şey yok. Yapacaksak esnafımız ve şehrimiz adına güzel bir şeyler yapalım istiyoruz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
serdar
serdar - 3 gün Önce

ey zorluoglu bi tramvay yapip bizi bunlardab kurtarmadin ya sana helal olsun

Kenan
Kenan - 3 gün Önce

Dolmuşlarla beraber bazı insanlıktan çıkmış şöförleride değişin.

Sabri Üçüncü
Sabri Üçüncü - 3 gün Önce

vatandaşa soralım.
şehrin belirli yerlerine dilek istek temenni kutuları koyalım.buna millet karar versin.
yada valilik veya belediye kendi sitelerinden anket düzenlesin bir kişi tc kimlik numarasını kullanarak tek oy kullanma ve görüş bildirme hakkı verilsin o karara uyulsun.

Yılmaz yılmaz
Yılmaz yılmaz @Sabri Üçüncü - 2 gün Önce

Hak sahipleri değilde milletmi karar vercek nedir bu dolmuşlarla alıp veremediginiz

hakkı
hakkı - 3 gün Önce

sizi destekliyoruz dolmuşları kaldırın belediye toplu taşıma yapsın...

perspektif
perspektif - 3 gün Önce

Dolmuş sürücülerininde kaliteli insanlardan oluşmasını, saygıyı ön planda tutan, psikopat değil insan olan, ekmeğine saygı duyan kişilerden olmasını istiyoruz.

Tscan
Tscan - 3 gün Önce

Toplu taşıma raylı sistem ve nedir bu kadar büyük araçları şehrin dar sokaklarina sokmak bunlar çözüm değil bu şehre fabrika iş alanları temiz düzenli modern sokaklar ve tabikide raylı sistem ve bisiklet yolları bu şehir kahve kültürünü bitirtilmeli ıssız okadar cokki derdimiz minibüs değil

murat
murat - 3 gün Önce

aynı güzergahta bir çok dolmuş durağı var. ilk yapılacak iş ismi farklı ama güzergahları aynı olan bu dolmuşları birleştirmek. ktü-moloz-tıp fak mesela ,

Kemal yilmaz
Kemal yilmaz - 3 gün Önce

Baskanim sonuna kadar yaninizdayiz ve degisimden yanayiz


SIRADAKİ HABER

banner513