alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Trabzon’da vaka sayıları artıyor! “Nisan ayından sonra…”

Trabzon’da vaka sayıları Nisan ayından sonra en yüksek dönemde.

Trabzon 15.07.2020, 12:48 15.07.2020, 15:29
Trabzon’da vaka sayıları artıyor! “Nisan ayından sonra…”

Haber61 – Haber Servisi – Trabzon Kaşüstü Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Süleyman Türedi, Trabzon’da koronavirüs vaka sayılarının arttığını belirterek, hastalığın en yoğun yaşandığı Nisan ayından sonra en fazla aktif hasta sayısına ulaştığımız bir zamanı yaşıyoruz” dedi.

“BİR HAFTA ON GÜNDÜR ARTAN VAKA SAYILARI”

Prof. Dr. Türedi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Değerli Trabzonlular, kıymetli arkadaşlarım, dostlarım. Uzun zamandır normalleşme süreci ismini verdiğimiz yeni ve hiç alışık olmadığımız bir süreçten geçmekteyiz. Kısmen iyi, kısmen kötü sayılabilecek küçük dalgalanmalar olsa da tamamını yönetebilecek ve üstesinden gelebilecek gücümüz olduğundan ve sizlerin de bizler gibi normal hayatınızı ne kadar özlediğinizi bildiğimden, bu ortamın tadını kaçırmamak için covid hastalığı hakkında yazı yazmadım. Ancak, özellikle son bir hafta on gündür artan vaka sayıları bu uyarıyı yapma ihtiyacını ortaya çıkardı” dedi.

“NİSAN AYINDAN SONRA EN FAZLA AKTİF HASTA SAYISINA ULAŞTIĞIMIZ BİR ZAMANI YAŞIYORUZ”

Trabzon’da vaka sayılarının arttığına dikkat çeken Prof. Dr. Türedi, “Maalesef vaka sayılarımız artıyor ve hastalığın en yoğun yaşandığı Nisan ayından sonra en fazla aktif hasta sayısına ulaştığımız bir zamanı yaşıyoruz. Bunun sebebi uyarıları yeterince titizlikle uygulamamamız, sosyal mesafeye dikkat etmememiz, İstanbul başta olmak üzere başka vilayetlere seyahatler yapmamız ve memleketimize gelince tedbirleri bir tarafa bırakıp birçok kişiyle gerekli veya gereksiz temas etmemiz. Bu süreci bir yerde kırmazsak ve bu artışa engel olmazsak zor ve sıkıntılı bir süreç bizleri bekliyor. Ertelediğimiz sağlık sorunlarımızla uğraşmamız, ertelediğimiz ameliyatları, kontrolleri yapmamız gerekirken yeniden enerjimizin çoğunu bu illet hastalığa ayırmak durumunda kalabiliriz. Lütfen tekrar herkes titizlikle uyarıları dikkate alsın. Kendimiz, evladımız, anne babamız ve yakınlarımızın başına gelmeden işin ciddiyetini anlayamıyoruz ama kimse bu hastalığın kendisinden çok uzak olduğunu sanmasın.” şeklinde konuştu.

“HASTALARIMIZIN ÇOĞUNUN GENEL DURUMU İYİ”

Başhekim Türedi, “Hastaların genel durumunun iyi olduğunu sözlerine ekleyerek, “Şükürler olsun ki hastalarımızın çoğunun genel durumu iyi, yoğun bakım gerektiren hasta sayımız çok az ve o hastamızın da sağlık durumu iyiye doğru gidiyor, inşallah daha iyi olur. Ancak, hastalığın dünyadaki genel seyri dikkate alındığında hepimiz için en öncelikli konu kendimizi ve sevdiklerimizi bu hastalıktan korumak olmalı. İnşallah yazdıklarımız faydalı olur, Allaha emanet olun” ifadelerini kullandı.
 


Yorumlar (6)
Hasan 1 yıl önce
Bakan 3 gündur trabzonda yeni vaka yok dedi hangisine inanalım
derman 1 yıl önce
Bu millet okuduğunu anlasa adam olurdu zaten. Bakan pnömoni yok dedi, vaka yok demedi.
Hayrettin 1 yıl önce
Söylesene kaç kişi
Zelis 1 yıl önce
Sayimiz artiyo diyosunuz sayiyi vermiyosunuz bazi seyleri net aciklasaniz belki insanlar durumun ciddiyetine varacak ve daha dikkatli olacak ama yok biz hala bilmiyoruz trabzonda toplam kac vaka var
Zaferyıldız 1 yıl önce
Başınıza gelmediği sürece çoğunluk umursamıyor.hastaneye yatınca da herkes hastasını umursar oluyor.
ERAY ARSLAN 1 yıl önce
Vakalara anında müdale edin de, bu sıkıcı günleri atlatalım

Gelişmelerden Haberdar Olun

@