Trabzon’da ücretsiz maske dağıtımı ne zaman başlayacak? İşte tarih!

Trabzon’da merakla beklenen “Ücretsiz maske dağıtımı” ne zaman başlayacak?

Trabzon 15.04.2020, 13:10 15.04.2020, 15:04
Trabzon’da ücretsiz maske dağıtımı ne zaman başlayacak? İşte tarih!

Haber61 - Haber Servisi - Okan Çıtlak

Dünya genelinde etkili olan ve Türkiye’de de etkisini sürdüren Koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında vatandaşların sokaklara çıkarken maske takmaları önerilirken, bu durum kapalı alanlarda zorunlu hale getirildi.

Daha önceden eczanelerde ve çeşitli platformlarda gerçekleşen maske satışı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın maske satışını yasaklandığını ve ücretsiz dağıtılacağını açıklamasının ardından durdurulmuştu.

Önce PTT aracılığı ile dağıtılacağı belirtilen ve daha sonra cep telefonuna gelen kod ile eczaneler aracılığı ile vatandaşın temin edileceğini söylenmesinin ardından, Trabzon’da da bekleyiş başladı.

Trabzon Eczacı Odası’nın Sağlık Bakanlığı’ndan aldığı bilgilere göre maskeler 17 Nisan Cuma günü Trabzon’a gönderilecek ve ecza depoları aracılığı ile tüm eczanelere dağıtılacak. Dağıtım işleminin tamamlanmasının ardından Sağlık Bakanlığı’na bilgi verilecek ve Trabzon’da yaşayan vatandaşların cep telefonlarına mesaj gönderilmesi sağlanacak. Bu işlemin hızlı bir biçimde gerçekleştirmek için çalışmaların sürdüğünü belirten yetkililer, cep telefonuna kod gelmeden kimsenin eczanelere gitmemesi konusunda uyarılarda bulundular.

Yorumlar (20)
ibraam 7 ay önce
virüs geleli 1.5 ay oldu hala bedava maske dağıtılacak. Bu ne hız bu ne iş tutuş. maşşalahhh. maşAllah. ha reyiz bide kolonya sözü verdiydi, çay kek gibi oldu herhalde..
Mustafa Akaydın 7 ay önce
Kardeşim masken geliyor mu? geliyor.Hükümetimiz canla başla çalışıyor.Elestiriyi bırak.Destek ol.Bixbize yeteceksek dayanışma içinde olacaz.Kolonyanda gelecek merak etme.
Vatandaş 7 ay önce
PTT den ilk başvurumu 5 Nisan da yapmıştım. Malum hala gelmedi. Şimdi 17 Nisan başlayacak dağıtım deniyor inşAllah elimize tez zamanda ulaşır. Dış ülkelere tıbbi yardım yapılırken elime hala maske ulaşmamış olması üzüntü verici sayın yetkililer bilginiz olsun istedim
Ismail 7 ay önce
Şu en basit işi bile yüzünüze gözünüze bulaştırdınız....Bu kadar zor muydu?
Uğur yalçın 7 ay önce
Ya kardeşim satışı yasak ettiniz paramızla canımızı ailemizi korumaya çalışıyoruz kapalı alanlara maskesiz ğirmek yasak maske nerde yok bekle ğelecek seçim zamanında ev ev broşür şeker çiçek dağıtmayı bildiniz yahu bir maske ya madke onu bile daha dağıtamadınız bir ay oldu size dünya ğüzel kapımızı çalan yok Allah sizi bildiği ğibi yapsın kolonya cumhuriyeti sizi o bile sizden iyi ğeçti muz u patağonyayı
yakun 7 ay önce
Maske dağıtım işi o kadar hızlı devam ediyor ki; on gün oldu dık yok. Virüs yayılmasının ikinci dalgasına yetişirler.
Okan 7 ay önce
Bişe yaptıkları yok hepsi hikaye hersey lafta kalıyor Allahtan baskası yalan Allah yardımcımız olsun bıhafta oldu maske gelecek pttden bıay ıcınden bakım gelirmi????
halim erdogan 7 ay önce
gecmez ayin basinda .
Kalkınma zamanı 7 ay önce
Virüs çıktıktan sonra dağıtılsın. Masraf olmasın. Ülkemi seviyorum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@