7m


7m

hyundai

Trabzon’da su sayacı problemi meclis gündeminde

Ortahisar Belediye Meclisi 2020 yılı ilk toplantısı yapıldı.

Trabzon 06.01.2020, 16:18 06.01.2020, 16:22
Trabzon’da su sayacı problemi meclis gündeminde

Ortahisar Belediyesi 2020 yılı ocak ayı ilk toplantısında, köylere verilen içme suyu ve sayaç takmayanlara yönelik cezai müeyyideler konuşuldu.

CHP Grup Başkan vekili Turgay Şahin, sayaç olmayan yerlerde uygulanan ceza miktarları ile alakalı konuyu gündeme getirerek “Karakaya İçme Suyu 29 köye hizmet veriyordu. Büyükşehir yasasıyla TİSKİ’ye bağlandı. TİSKİ burada bir uygulama başlattı ve burada ki vatandaşlara sayaç takma mecburiyeti getirdi. Bize bu konuda çok şikayetler geliyor. Sayacını takmayanlara astronomik rakamlarda cezai müeyyide uyguluyor. 1000 liranın üzerinde rakamlar. Bu vatandaşları mağdur ediyor ve sıkıntıya sokuyor. Bunlara sayaç takılıyordu, bunu mecbur hale getirmişler” dedi.

Bunun üzerine Başkan Ahmet Metin Genç, “Bedeli sormamız lazım. TİSKİ Genel Müdürümüzle konuşalım. 1000 lira çok ciddi bir rakam. Bu müeyyidenin mutlaka dayanağı vardır ama fazla meblağ oluyor.” İfadelerini kullandı.

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Davut Çakıroğlu da Turgay Şahin’in sözlerine destek verince Başkan Ahmet Metin Genç, konuyu Büyükşehir meclisinde gündeme getirmeyi teklif etti.


Yorumlar (4)
Birol TUĞCU 2 yıl önce
Ben Yeşilyurt ta koy suyunu kullanıyorum. Kendı cabalarımla getırdıgım su. Bana bır saat verdıler dıye şimdi para ıstıyolar. Hızmetı ver parayı ıste. Hiç bırsey yapmadan para olmaz alt yapının yap al paranı
yorumcu 2 yıl önce
Koylere su sayaci takmayanlara agir cezalardan soz eden YUCE DEVLETIMIZ VE ONUN YETKILILERINE Sesleniyorum. Dogu ve guneydogudaki KACAK elektrik kullanimi icinde ayni Hassasiyet ve kararliligi sizden bekliyoruz.
Yusuf 2 yıl önce
Alt yapısı olmayan mahalle (köyler)var .Gelişi guzel su güzergahlari , bakimsiz su depoları ıslah edilmeyen ırmaklar ....Saat tak dayatmasından önce bunlar yapılmalı...
Yorum 2 yıl önce
Köylüler karar alması lazım koyun alt yapi yan olmadan köyler e tiski yi cikartmayacaksin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@