7m

7m

hyundai

Trabzon’da su fiyatlarına KDV düzenlemesi

Trabzon’da su kullanım bedelindeki yüzde 8’lik KDV yüzde 1’e indirildi.

Trabzon 15.02.2022, 22:52 16.02.2022, 10:13
Trabzon’da su fiyatlarına KDV düzenlemesi

Gıda fiyatlarındaki KDV düzenlemesi sonrasında Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nden bir adım geldi.

Büyükşehir Belediyesi, yapılan düzenleme ile su kullanım bedelindeki yüzde 8’lik KDV’nin yüzde 1’e indirildiğini açıkladı.

Yapılan açıklamada "Enflasyona karşı, hemşehrilerimizin yanındayız. Su kullanım bedelindeki %8 olan KDV oranını %1'e indirdik.” İfadelerine yer verildi.

Başkan Murat Zorluoğlu ise “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı karar ile enflasyonla mücadele kapsamında gerekeni yapıyoruz” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nden de açıklama geldi

Yapılan açıklamada "Trabzon Büyükşehir Belediyesi, 14 Şubat tarihinden itibaren geçerli olmak üzere su fiyatlarında Katma Değer Vergisi’ni (KDV) yüzde 1’e indirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı, “Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı” Resmi Gazetede yayımlandı. Enflasyonla mücadele kapsamında alınan karar ile birlikte; temel gıda ürünlerinde Katma Değer Vergisi (KDV) yüzde 8’den yüzde 1’e indirildi.

14 ŞUBAT’TAN İTİBAREN GEÇERLİ
Bu karar doğrultusunda harekete geçen Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü, su fiyatlarında KDV oranını yüzde 1’e indirdi. 14 Şubat Pazartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere mesken, işyeri, sanayi, inşaat başta olmak üzere bütün abone türlerinde yeni fiyat uygulanacak. Yeni fiyat düzenlemesi TİSKİ Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi olan www.tiski.gov.tr adresinde güncelleme yapılarak kamuoyunun bilgisine sunuldu." ifadelerine yer verildi.

Haber61 - Haber Servisi - 

Trabzon’da su fiyatlarına KDV düzenlemesi

Trabzon’da su fiyatlarına KDV düzenlemesi


Yorumlar (2)
İsmail AKSOY 3 ay önce
Yav arkadaş delikanlılığa da bir şeyler oluyor. Maaşla çalışanların medya ile bir şeyler yapmaya çalışması doğru olabilir mi? İstifa edecek yürek varsa dilekçen işleme konur, ondan sonra açıklamalarını da yaparsın.
ömer 3 ay önce
ilçe belediyesi adına ve büyükşehir belediyesi adına almış olduğunuz 18 kdv li çöp bedelleri ne olacak

Gelişmelerden Haberdar Olun

@