Trabzon’da Spor camiasından Millet Bahçesi Önerisi

Trabzon’da spor camiasından Millet Bahçesi görüşmeleri için öneri.

Trabzon’da Spor camiasından Millet Bahçesi Önerisi

Haber61 – Spor Servisi - Trabzon’da Spor Bileşenleri Avni Aker’in yerine yapılması planlanan Millet Bahçesi’nin Belediye Meclisinde yapılacak görüşmeleri ile ilgili öneride bulundu.

ASKF, TÜFAD, Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği, Saha Komiserleri Derneği, Spor Kulüpleri ve Spor Paydaşları yaptıkları ortak açıklamada mecliste yapılacak görüşmelerde avan projeye veya öneri karara, “eski Avni Aker tribünlerinin önüne; Trabzon’da futbolun doğduğu ve tarihinin yazıldığı bir futbol sahası konulması bütün Trabzon’un ortak kararıdır” ibaresinin eklenmesini istediklerini belirttiler.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Yavuz Selim Sahası ve Avni Aker’in bulunduğu alan ile ilgili plan değişikliği önümüzdeki hafta Büyükşehir Belediye Meclisinin gündemine gelecektir. Planda spor alanının Millet Bahçesine dönüştürülmesi görüşülürken, plan lejantında belirtildiği üzere, avan projeye göre uygulama yapılacağından, avan projeye veya öneri karara, eski Avni Aker tribünlerinin önüne; Trabzon’da futbolun doğduğu ve tarihinin yazıldığı bir futbol sahası konulması bütün Trabzon’un ortak kararıdır ibaresinin eklenmesi spor bileşenleri olarak ortak kararımızdır. Konuyu yakından takip eden belediye başkanlarımız ve büyükşehir meclis üyelerimiz vardır. Karar verecek konumda olan her yetkili bu konuda bilgilendirilmiştir. Katkı sunan bütün kişi ve kuruluşları yerel ve ulusal yazılı ve görsel medyada açıklayacağımızı belirtir saygı ve sevgilerimizi sunarız.”
 

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 12:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
nuray uzun
nuray uzun - 9 ay Önce

olay soğusun akp buraya toki avm yapacak

AHMET BOZKURT
AHMET BOZKURT - 9 ay Önce

OLSUN ÇAY BAHÇELERİ DE OLSUN AMA LÜTFEN İŞLETMEYİ ŞAHISLARA VERMEYİN BELEDİYE İŞLETSİN ŞAHIS İŞLETSE NE GEÇİRİRSEM KARDIR DİYE DÜŞÜNÜYOR MEYDAN PARKI ÖRNEĞİ BELEDİYE OLSUN HERKES OTURSUN

mehmet
mehmet @AHMET BOZKURT - 9 ay Önce

millet bahcesi olacak kek bedeva cay bedeva,
yan yat oyu akp ye ver.

mehmet
mehmet - 9 ay Önce

Ne bahcesi Trabzonun senbolu olan Avni Akeri ve Yazuz Selimi yikmislar bahceden tarfladan bahsediyorlar.

Ömer Çelik
Ömer Çelik - 9 ay Önce

Trabzonda futbolun doğduğu yer olan yavuz Selim futbol sahası o projede olmalı. Trabzonun nefes aldığı yer olan kavak meydan eski coşkusuna kavuşmalı.

Ali Aydın
Ali Aydın - 9 ay Önce

Trabzonda futbolun doğduğu yer olan yavuz Selim futbol sahası aynı yerine koyulmalı

Murat
Murat - 9 ay Önce

Nesiller büyüdü orda tarihtir. Dünya ülkeleri restore edip koruyup tekrar hizmete sokuyorlar nesilden nesile devam ediyorlar. Biz yıkıp ahlaksız şeyler yapıyoruz. Yavuz Selim yerine gelsin lütfen. Ve bunun için imza toplansın

Tsli
Tsli - 9 ay Önce

Ben bahçe olsun istiyorum. Ama esnaf ve halk çok şikayetçi. İlla yavuz Selim diyorlar.

Osman Yıldız
Osman Yıldız - 9 ay Önce

Cumhurbaşkanı ve içişleri bakanın sözü var yavuz Selim futbol sahası yerinde yapılacak.


SIRADAKİ HABER

banner513