banner556

>

Trabzon’da Sokağa çıkma yasağında market ve bakkallar açık olacak mı?

Trabzon Valiliği, sokağa çıkma yasağında market ve bakkallarla ilgili açıklama yaptı.

Trabzon 04.12.2020, 13:55
Trabzon’da Sokağa çıkma yasağında market ve bakkallar açık olacak mı?

Tüm Türkiye’de Cumartesi ve Pazar günleri uygulanacak sokağa çıkma yasağında Market, bakkal, manav, kasap ve kuru yemişçilerin faaliyetleri ile ilgili Trabzon Valiliği’nden açıklama geldi.

Valilikten yapılan açıklamada “Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı cumartesi ve pazar günleri;

Market, bakkal, manav, kasap ve kuru yemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, söz konusu iş yerleri ve online sipariş firmaları, aynı zaman diliminde evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecektir. Vatandaşlarımız, (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı hariç) zorunlu ihtiyaçların karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız bu durumda araçlarını kullanabilecektir) ikametlere en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuru yemişçilere gidip gelebilecektir.

Ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri de yalnızca ekmek ve unlu mamul satışı yapmak üzere açık olacaktır. Vatandaşlarımız, (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı hariç) ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız bu durumda araçlarını kullanabilecektir) ikametlere yürüme mesafesindeki fırınlara gidebilecektir. Söz konusu iş yerlerine ait ekmek dağıtım araçlarıyla sadece market ve bakkallara ekmek servisi yapılabilecek, sokak aralarında kesinlikle satış yapılmayacaktır.” İfadelerine yer verildi.

Yorumlar (2)
Vatandaş 2 ay önce
Kardeşim bırakın bizi hava iyi haftasonu çıkak dağlara
ALİ 2 ay önce
evet marketlerimiz açık olmalı yoksa bu millet açlıktan ölür bir günlük yada 2 günlük yemekleri yoktur evde maazAllah ama bu marketleri kapatamayan bir yönetim var neden çünkü büyük kelleler sorun yaşatırlar ama küçük esnaf dışkı yesin sorun değil kapatın gitsin sormazlar bu esnaflar ne yapsın AMA ALLAH'IN ADALETİ VAR VE BU ER YADA GEÇ TECELLİ EDECEKTİR. DÜNYANIN NERESİNDE VAR BÖYLE BİR UYGULAMA ANLAMIŞ DEĞİLİM SANKİ VİRÜSÜ KÜÇÜK İŞLETMELER CAFELER LOKANTALAR VS BAŞLATTI BU İŞLETMELER TAŞ'MI YİYECEK YA MARKETLER AĞZINA KADAR İNSAN DOLU 20 SENELİK SATIŞ YAPTILAR VE 3 KAT ZAM TARİFESİ İLE BU İŞİN SORUMLUSU KİM NEDEN KİMSENİN SESİ ÇIKMIYOR NASIL BİR İŞ BU ANLAYAN VAR'MI BU KADAR KADERLERİNE BIRAKILMIŞ İŞLETMELER NE YAPTI ! CEZAMI KESİYORSUNUZ ANLATIN BU MİLLETE BİZ VERGİ KİRA SİGORTA ELEKTRİK DOĞAL GAZ SU İŞÇİ GİDERİ VS BİR ALLAH'IN KULU DEMİYOR'MU BİZ BU İŞLETMELERİ SOKAĞA DÖKTÜN NE YİYECEKLER AİLELERİNİ NASIL GEÇİNDİRECEKLER DÜŞÜNMEZLER Mİ ZATEN ESNAF BORÇ İÇİNDE HİÇMİ ALLAH cc KORKUSU YOK İÇİNİZDE YAZIKLAR OLSUN BU ZİHNİYETE BİR ADIM ÖTEYE GİDEMEZSİNİZ BUNU BİLİN BU ŞEKİLDE

Gelişmelerden Haberdar Olun

@