7m

7m

hyundai

Trabzon’da Şehit Gençcelep’in adı Millet Kıraathanesinde yaşayacak

Trabzon’da Şehit Pilot Yzb. Burak Gençcelep Millet Kıraathanesi açıldı.

Trabzon 07.04.2022, 15:57 07.04.2022, 16:09

Trabzon’da Şehit Pilot Yzb. Burak Gençcelep Millet Kıraathanesi yapılan açılışla hizmete başladı.

Avni Aker Millet Bahçesi içerisinde hizmete başlayan Millet Kıraathanesi’nin açılışına, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Şehit Pilot Yzb. Burak Gençcelep’in eşi Nurcan Gençcelep, çocukları, şehit yakınları, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Hamdullah Çuvalcı, Trabzon Barosu Başkanı Duygu Keleş Aydın, AK Parti Trabzon İl Başkanı Zengin Mumcu ve vatandaşlar katıldı. 

Kıraathane içerisinde Şehit Pilot Yzb. Burak Gençcelep adına özel bölüm oluşturuldu. Bu bölümde şehidin uçak kullanırken kullandığı tulumu, kaskı, resmi törenlerde kullandığı kılıçları ve bir fotoğrafı ile özgeçmizi yer aldı. 

Trabzon’da Şehit Gençcelep’in adı Millet Kıraathanesinde yaşayacak

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu yaptığı açıklamada “Bugün çok anlamlı bir açılışa ev sahipliği yapıyoruz. Tüm hazirunla birlikte böyle anlamlı bir günde ki bugün şehidimizin sene-i devriyesi aynı zamanda, böyle anlamlı bir açılışı da burada yapıyoruz. Şehitlerimiz için ne yapsak azdır. Onlar bu vatan için, bu millet için, bu bayrak için, ezanlarımızın susmaması adına canlarını feda ettiler. Onlar için, onların bize emaneti olan aileleri için ne yapsak azdır diyoruz. Trabzon için çok kıymetli ve anlamlı olan böyle bir mekan içerisinde kıraathanenin şehidimizin ismiyle hizmet vermesi daha da anlamlı oldu. Gençlerimiz buraya her geldiğinde, burada okudukları her satırda her cümlede, bir yandan şehitlerimizi yad edecekler bir yandan da geleceğimiz için güzel işlerin altına imza atacaklar.” dedi.

Trabzon’da Şehit Gençcelep’in adı Millet Kıraathanesinde yaşayacak

Şehit Pilot Yzb. Burak Gençcelep’in eşi Nurcan Gençcelep “Yaşarken de eşimin kıymetini çok bilen bir insandım. Şimdi de kıymetini çok iyi biliyorum. İnşallah ismi sonsuza kadar yaşar. Oğlum da babasına çok düşkün bir evlattı. Zor ama gururluyuz.” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Burada çok özel bir nedenle bir araya geldik. Eskide Trabzonspor’un şampiyonluklarının kutlandığı bir stadyum vardı. Zamanla şehir içinde kaldı, kapasitesi yetmedi, bina eskidi ve çok daha iyisini Akyazı’da hükümetimiz inşa etti ve burası atıl kaldı. Daha sonra buranın şehrin menfaatine nasıl kullanılabileceği konuşuldu ve bir millet bahçesine döndürülmesi fikri benimsendi. Bizim dönemimizde, TOKİ Başkanlığı, Çevre Bakanlığı Valiliğimizin çalışmasıyla gerçekten burada çok güzel bir alan ortaya çıktı. Türkiye’nin spor temalı ilk ve tek Millet Bahçesi Trabzon’da. Buranın tarihine yakışır bir şekilde. Geçen yaz güzel yararlandık ve bu sene de çok güzel etkinlikler yapacağız. Bu millet bahçesinin tamamını kültürel ve sanatsal etkinliklerimizde etkin bir şekilde kullanacağız. Şimdi ikinci etabın projesi yapılıyor. Orman teşkilatının lojmanlarını yıktık.  Şimdi TOKİ Başkanlığımız Millet Bahçesinin ikinci etabını projelendiriyor. İnşallah kısa zamanda burası da faaliyete geçecek. Burada iki tane millet kıraathanesi olarak kullanılacak bir yapı inşa edildi. Bu yapıyı çok özel dokunuşlarla cazip bir çalışma mekanına dönüştürdük. Burayı çok daha anlamlı kılan bir başka husus var. Şehidimizin eşi Nurcan ile bir gün konuştuğumuzda kendisi teklif etti. Bizde hemen talimatını verdik. Gerekli hazırlıklar yapıldı. Şehidimiz için güzel bir köşe yaptık. Burak şehidimizin de ismi diğer şehitlerimizin de olduğu gibi yaşatılacak.  Bu kıraathaneye de şehidimizin ismini vermekten de Büyükşehir Belediyesi olarak gurur duyuyoruz” dedi.

Trabzon’da Şehit Gençcelep’in adı Millet Kıraathanesinde yaşayacak

Trabzon’da Şehit Gençcelep’in adı Millet Kıraathanesinde yaşayacak

Trabzon’da Şehit Gençcelep’in adı Millet Kıraathanesinde yaşayacak

Trabzon’da Şehit Gençcelep’in adı Millet Kıraathanesinde yaşayacak


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@