banner539

banner526

banner533

banner513

Trabzon'da polis bastı 14 kadın nerede çalıştığını öyle anladı

Haber61 – Haber Servisi -  Trabzon’un Ortahisar İlçesi Kalkınma Mahallesinde Cumartesi günü polis ekiplerinin baskın düzenleyerek ortaya çıkardığı telefon dolandırıcılığı şebekesinin ayrıntıları ortaya çıktı. Haber61.Net’in edindiği bilgiye göre; Kalkınma

Trabzon 30.11.2015, 12:40
Trabzon'da polis bastı 14 kadın nerede çalıştığını öyle anladı

Haber61 – Haber Servisi -  Trabzon’un Ortahisar İlçesi Kalkınma Mahallesinde Cumartesi günü polis ekiplerinin baskın düzenleyerek ortaya çıkardığı telefon dolandırıcılığı şebekesinin ayrıntıları ortaya çıktı. Haber61.Net’in edindiği bilgiye göre; Kalkınma Mahallesinde bir iş yerinin zemin katını kiralayarak burada telefon yöntemi ile dolandırıcılık yapan şebeke, bir süre önce gazetelere ilan vererek 14 kişiyi işe aldığı ortaya çıktı.

İşe alınan kişilerin tamamının kadın olduğu öğrenilirken, İstanbul alan kodu ile yapılan aramalarda Bin kişiye ulaşan dolandırıcılar, Sigorta policesi satarak insanları dolandırmaya çalıştığı tespit edildi. Telefon görüşmelerinde bin kişinin 200’nün ise, bu yöntem ile dolandırıldığı ve şebekenin 60 bin TL parayı zimmetine geçirdiği öğrenildi. Polis ekiplerinin iş yerine yapmış oldukları baskın sırasında 16 kişi göz altına alınarak Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi.

Çalışanların burada alınan ifadelerinde ise, dolandırıcılık firmasında çalıştıklarının farkında olmadıkları  ortaya çıktı. Emniyette verilen ifadelerinde 14 bayan, “ Telefon ile police bildirisi yaptığımız insanlar bize hakaret ettiğini fark edinCe işin resmi olmadığını anlamıştık.” Kelimelerine yer verdi. Olayla alakalı soruşturma devam ediyor.

192108.jpg

Yorumlar (1)
K. Bbcn 5 yıl önce
Calisanlarin bile sonradan farkettigi bu sistemi yillardir yetkililer uyariyor, kamu sporlariyla, emniyet ve jandarma mesajlariyla. Bu dolandiricilara prim vererek haksiz kazanc saglamalarina bir son veremiyoruz. Sizden ricam yakinlariniza ozellikle yaslilarimiza anlatalim bu soyguncular aradiginda herhangi bir bilgi paylasmasinlar, saglik sigortasi adi altinda veya telefon numaranizin hesap numaranizin terorle baglantisi var deyip arananlari panik halinde bir yerlere para gonderme telasina sokuyorlar. Aman dikkat...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@