Trabzon’da PKK sığınağı bulundu - Nasıl saklandıkları ortaya çıktı

Trabzon’da PKK’ya ait olduğu düşünülen bir sığınak ve bir depo ele geçirildi.

Trabzon’da PKK sığınağı bulundu - Nasıl saklandıkları ortaya çıktı

Haber61 –Haber Servisi – Trabzon’da PKK’lı teröristler tarafından kullanıldığı tahmin edilen sığınak ve depo ele geçirildi.

Trabzon’un Tonya ilçesinde Trabzon İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı JÖPER ve JÖH timleri Skorsy helikopter destekli arama tarama faaliyeti gerçekleştirdi. Yapılan arama tarama çalışmalarında Tonya ilçesi Budamışkiye yaylası Aksar mevkiinde PKK Terör örgütü üyesi teröristlerce daha önce kullanıldığı tespit edilen sığınak ve 100 metre ilerisinde bir depo ele geçirildi.

BANYO BİLE VAR

12 metrekare genişliğinde ve 2 metre yüksekliğinde olan sığınakta banyo ve lavabo bölümlerinin olmasının yanısıra kar suyunu eritip borularla sığınak içine su temini sağladıkları düzenek dikkat çekti.

Sığınak içerisinde battaniyeden yiyecek malzemelerine, mutfak malzemelerinden sobaya kadar değişik ihtiyaç ve yaşam malzemelerinin bulunduğu tespit edildi.

Sığınağın bulunduğu yerin çok sıkı komar ve ormangülü denilen bitki örtüsü ve yüksek ağaçlarla kaplı alan içerisinde olması ayrıca dikkat çeken bir nokta oldu.

Sığınakta ele geçirilen dökümanlar uzmanlar tarafından incelemeye alındı. Bölgede operasyonlar sürüyor.

Trabzon’da PKK sığınağı bulundu - Nasıl saklandıkları ortaya çıktı

Trabzon’da PKK sığınağı bulundu - Nasıl saklandıkları ortaya çıktı

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 23:16


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferşad
Ferşad - 2 hafta Önce

O soba ve tüp oraya nasıl geldi getirildi merkezden gelmedi ya yataklik yapan haini yakında aramak tüp bittiğinde alo tüp getir değil ya birileri alıp getiriyor bunlara

Vakfikebirli
Vakfikebirli - 2 hafta Önce

Koylerde herkes kendi arabasina tup alip getiriyor zaten yabancilar bellidir orda oo alan yabancilari takip etmek lazim yani sizmaya calistiklari yer manidar ben acim diye silah cekseler aninda dunyanin silahi cekilir nasil is anlamadim..

banner426

banner432

banner454

banner443

banner441

banner393