Trabzon'da oteli olmayan ilçeden "5 yıldızlı" tatil merkezine: Bir otel daha geliyor!

13 yıl önce tek bir otelin dahi bulunmadığı 8 bin nüfuslu Trabzon'un Yomra ilçesi, yapılan yatırımlarla hem nüfusunu 40 bine çıkardı hem de açılan 5 yıldızlı oteller sayesinde Körfez ülkelerinden gelen turistlerin konaklamadaki ilk tercihi oldu.

Trabzon'da oteli olmayan ilçeden "5 yıldızlı" tatil merkezine: Bir otel daha geliyor!
banner432

Trabzon'un sahil şeridindeki 40 bin nüfuslu Yomra ilçesi, son dönemde 5 yıldızlı otelleri ile adından söz ettiriyor.

13 yıl önce tek otelin dahi bulunmadığı 8 bin nüfuslu Yomra, yapılan yatırımlarla nüfusunu 5'e katlamasının yanı sıra açılan 5 yıldızlı oteller sayesinde Körfez ülkelerinden gelen turistlerin konaklamadaki ilk tercihi olmayı başardı.

İl merkezine 17, Trabzon Havalimanı'na ise 7 kilometre mesafedeki Yomra, doğal güzellikleri, kültürel değerleri ve yöresel mutfağının yanı sıra alışveriş merkezi, spor tesisleri sayesinde turistlerin ilgi gösterdiği yerler arasında yer alıyor.

Kredi Yurtlar Kurumuna ait 4 bin kişilik öğrenci yurdu ile Türkiye'nin en büyük cimnastik salonuna sahip ilçede, ayrıca vakıf üniversitesi de bulunuyor.

Trabzon'da yabancılara en çok konut satılan ilçe olan Yomra'ya, kış mevsiminde de turist çekebilmek amacıyla çeşitli çalışmalar yapılıyor.

Trabzon'da oteli olmayan ilçeden "5 yıldızlı" tatil merkezine: Bir otel aha geliyor!

"YOMRA, MARKA OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR" 
 
Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, ilçenin kültürel değerleri ve doğasının yanı sıra 5 yıldızlı oteller sayesinde bölgenin en önemli turizm merkezleri arasında yer aldığını söyledi. 

Yomra'nın geride kalan 13 yıllık süreçte önemli değişimler yaşadığını anlatan Sağıroğlu, ilçenin en önemli turizm potansiyelinin konaklama tesisleri olduğunu belirtti.

İbrahim Sağıroğlu, ilçeyi en çok Körfez ülkelerinden gelen turistlerin ziyaret ettiğine dikkati çekerek, şöyle konuştu:

"Bölgede Arap turizmi çok canlı. Bu canlılığın baş aktörü Yomra olarak kabul ediliyor. O nedenle ilçemize gelen turistlerin bölgede daha fazla kalmasını sağlamak için yapılan her çalışmayı önemsiyoruz. Amacımız, bölgemizde yazın 3 aylık dönemdeki konaklama süresini kış dönemine de yayabilmek. Turizmden daha fazla pay almak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz."

İlçe nüfusunun 13 yıl önce 8 bin olduğunu anımsatan Belediye Başkanı Sağıroğlu, yapılan yatırımlar sayesinde nüfusun 40 bine çıktığını söyledi.

Sağıroğlu, yatırımcıları ilçeye çekebilmek için altyapı sorunlarını hızla gidermeye çalıştıklarını ifade ederek, "İlçemiz her açıdan marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. İş adamlarımızı, yatırım yapmak için ilçemize bekliyoruz." dedi.

Trabzon'da oteli olmayan ilçeden "5 yıldızlı" tatil merkezine: Bir otel aha geliyor!

“ADIMIZI DÜNYAYA DUYURMAYI HEDEFLİYORUZ"

Yomra'da 13 yıl önce tek bir konaklama tesisi dahi bulunmadığını belirten İbrahim Sağıroğlu, "İlçemizde mevcut 5 yıldızlı 4 otelimiz var. Bugün geldiğimiz durum ortada, marka otellerin çoğu ilçemizde." diye konuştu.

Sağıroğlu, yaklaşık 1 ay önce 5'inci otelin inşası için Dubai merkezli firma ile anlaşma yaptıkları bilgisini paylaşarak, "Otel 550 odalı ve bin yatak kapasitesine sahip olacak. 7,5 dönüm faaliyet alanı, 3 bin kişilik konferans salonuna sahip çok özel bir yatırım. 2 firmayla daha otel inşasına ilişkin görüşmelerimiz devam ediyor." değerlendirmesinde bulundu.

Otellerdeki doluluk oranının yazın yüzde 100, kışın ise yüzde 40 civarında olduğuna işaret eden Belediye Başkanı Sağıroğlu, "Bu oranlar çok güzel ve inşallah böyle devam eder. Antalya'ya, Bodrum'a alternatif olma yolunda gittiğimizi düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

İbrahim Sağıroğlu, ilçeden konut alan yabancılar arasında Körfez ülkelerinden gelenlerin ilk sırada olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Arap turistler, özellikle yayla ve dağlara çok düşkün. Bizden, yaşlılar için tatil köyü kurmamızı istiyorlar. Ayrıca doğal yaşam sürdürebilecekleri tarzda tatil köyü talep ediyorlar. Bu tür tesisleri inşa edecek yatırımcılar için gerekli altyapı çalışmalarını yapıyoruz. Yeni yatırımlarla adımızı dünyaya duyurmayı ve turizmde marka ilçe olmayı hedefliyoruz. İlçemize her alanda yatırım yapacak iş adamlarımıza destek olmaya hazırız."

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2016, 15:33

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Ataman
Mustafa Ataman - 3 yıl Önce

O deniz kenarinda dere yatağına yapılan 25 katlı konutlar gerçekten marka yapmış yomrayı. maşAllah.

Oguz
Oguz - 3 yıl Önce

Marka mi olacak hayatimda gordugum en cirkin yer yol yok carpik yapilasma trafik bes para etmez

Babanız
Babanız - 3 yıl Önce

Başkan kaşüstü alt geçidinden ne haber.Sesin çıkmıyor daha.Hani bitiyordu sene sonuna.Başladn mı?Saddce kuru laf

ŞEHZADE
ŞEHZADE - 3 yıl Önce

başkan rüzgarıda arkasına almış gidiyor.:) helal olsun.

yesil kaldı mi
yesil kaldı mi - 3 yıl Önce

tas beton yığınlarınin bir tanesinde yeşil alan yok , binalar yan yana otopark yetersiz. neyle övünüyoruz ???

İsmet
İsmet - 3 yıl Önce

Başkan kaşüstü trafiğini çöz kaşüstü trafiğini bırak oteli

Akpartili
Akpartili - 3 yıl Önce

Yomrada ve özellikle Şanada Büyükşehir olmadan önce verilen inşaat ruhsatlarına Büyükşehir Başkan'ı Orhan Fevzi Bey bile isyan ediyor.
Yarın bu bölgede temeli sağlam olmayan bölgelerde yaşanacak olumsuz bir hadisede sorumlular hem hukuki hem vicdani hesap verecekler.

Kocaeli
Kocaeli - 3 yıl Önce

Trabzon içinde yaşarken gelişmeyi göremeyebilirsiniz memlekete gelince fark ediliyor nüfusun artması bunun en güzel cevabı


banner421