banner556

Trabzon'da o et kombinası ihalesi için tarih belli oldu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi yapılacak et kombinası ihalesi için tarih verdi.

Trabzon 29.03.2020, 09:37 29.03.2020, 09:48
Trabzon'da o et kombinası ihalesi için tarih belli oldu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, seçim vaatlerinden birini daha yerine getiriyor. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun seçim sürecinde söz verdiği mezbahane projesi, kapsamı genişletilerek et kombinası olarak hayata geçiriliyor. Trabzon Et Kombinası ihalesi, 21 Nisan’da yapılacak. 

Arsası Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen, Et ve Süt Kurumu tarafından Akçaabat ilçesinde hayata geçirilecek olan Trabzon Et Kombinası ile şehrin önemli bir eksiği ortadan kaldırılıyor. 70 büyükbaş ve 200 küçükbaş kapasitesine sahip olması planlanan tesisin ihtiyaç olması durumunda kapasitesi artırılacak. 410 ton depolama alanı bulunacak Trabzon Et Kombinası, 2 yılda tamamlanacak. Tesisin hizmete girmesiyle 60 kişiye istihdam sağlanacak.

TRABZON ET KOMBİNASI İHALEYE ÇIKIYOR
Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, seçim vaatlerinden birini daha yerine getirme noktasında son aşamaya geldiklerini belirterek, Trabzon’a hizmet için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi. Mezbahane olarak vadettikleri projenin kapsamını genişlettiklerini dile getiren Başkan Zorluoğlu, “Mezbahane projemizi daha da büyüterek et kombinası olarak hayata geçiriyoruz. Arsası Büyükşehir Belediyemiz tarafından tahsis edilen Trabzon Et Kombinası’nın yapım işini Et ve Süt Kurumu gerçekleştirecek. Tesisin yapımı tamamlandığında Trabzon’un bu noktada önemli bir eksiği giderilmiş olacak.  İhalesi 21 Nisan’da Et ve Süt Kurumu tarafından gerçekleştirilecek olan Trabzon Et Kombinası’nın yapımının 2 yılda tamamlanması hedefleniyor. Bu süreçte bizlerden desteklerini esirgemeyen Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye, Et ve Süt Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Osman Uzun’a ve Trabzon Milletvekillerimize müteşekkirim” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (4)
ts61 11 ay önce
bu akçaabat da ne var hep o tarafa doğru gidiyoruz??
Zeki Doğan 11 ay önce
Kaşüstü mahallesindeki et kombinasına ne oldu yetersizmiydi yada çok mu eskiydi!!!!!
Bu milletin verdiği vergileri boşa harcamaktan başka bir icraatınız yok.
Abdullah Abduloğlu 11 ay önce
Dere kenarına yapıp, akarsuları katletmeyin.Sel ve heyalanları gözönünde bulundurun. Birileri birşey yaptı demek için ; beldemizi yok etmeyin.
Hasa kurt 11 ay önce
Abi bişeyede yorum yapmayın.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@