Trabzon’da muhtardan örnek davranış! Mahallenin suyunu komşuları ile paylaştı

Beşikdüzü Mahalle Muhtarı Yusuf Keleş’ten takdirlik hareket.

Trabzon 13.10.2020, 12:42 13.10.2020, 12:48
Trabzon’da muhtardan örnek davranış! Mahallenin suyunu komşuları ile paylaştı

Türkiye'nin en çok yağış alan bölgesi olan Karadeniz’de seller yaşansa da son 5 aydır yağış miktarları büyük oranda azaldı. Barajlarda su seviyelerinin düştüğü, dere yataklarının kurumaya başladığı bölgede, bilinçsiz ve kaçak kullanımın yanında tarımsal sulama yapılmasının da etkisiyle pek çok mahallede su kesintileri yaşanıyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri tankerlerle mahallelere su ulaştırsa da yine de mahallelerde su sıkıntısı görülebiliyor.   

Trabzon’da muhtardan örnek davranış! Mahallenin suyunu komşuları ile paylaştı

SUSUZLUĞU ÇOK İYİ BİLİYORUZ

Tam da bu noktada Beşikdüzü ilçesinin Denizli Mahallesi Muhtarlığı örnek bir karara imza attı. Denizli Mahallesi Muhtarı Yusuf Keleş, kuraklığa bağlı olarak Büyükliman Havzası’nda yer alan diğer mahallelerin su alamaması gerekçesiyle sorun çözülene kadar yeni şebeke suyu olan Karadağ İçme suyunu kullanmama kararı aldı. Mahallelinin ortak düşüncesi ile alınan karar çevre mahallelerde memnuniyetle karşılandı. Muhtar Keleş, “Susuzluğun ne demek olduğunu çok çeken bir mahalle olarak iyi biliriz” dedi.  

Trabzon’da muhtardan örnek davranış! Mahallenin suyunu komşuları ile paylaştı

SUYU KOMŞULARIMIZLA PAYLAŞACAĞIZ

Havaların kurak gitmesine bağlı olarak su kesintilerinin yaşandığının altını çizen Denizli Muhtarı Yusuf Keleş, “Bu sorun Büyükliman Havzası’nda da pek çok mahallemizde mevcut. Biz de komşu mahallelerimizin bu süreçten daha az etkilenmesi adına TİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz aylarda mahallemize yeni kazandırılan şebeke suyumuzu kullanmama kararı aldık. Denizli mahallesi olarak, Karadağ içme suyunu komşularımızla paylaşıp bu süreçte kendi kaynak sularımızla idare edeceğiz” diye konuştu. 

Trabzon’da muhtardan örnek davranış! Mahallenin suyunu komşuları ile paylaştı

DEVLETTEN ALDIK MİLLETE VERİYORUZ

“Devletimize, kamu kurum ve kuruluşlarımıza millet adına yardımcı olmak her şeyden önce vatandaşlık ve milli görevimizdir” diyen Keleş, “Gerek Büyükşehir Belediyemiz gerekse de TİSKİ Genel Müdürlüğümüz mahallemizin asırlık su sorununu gidermişti. Devlet her zaman 18 yaşındadır. Devletten aldık devletimize ve milletimize veriyoruz. Bizler de bu süreçte öncelikle devletimizin, Büyükşehir Belediyemiz ve TİSKİ’nin ve en önemli komşu mahalleli kardeşlerimizin yanındayız” ifadelerini kullandı.

Trabzon’da muhtardan örnek davranış! Mahallenin suyunu komşuları ile paylaştıTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
Misafir 12 ay önce
Muhrar insanligin geregini yapti.Öyle bir zamandayizki her dogru yapilana sasiriyoruz..
son misafir 12 ay önce
ama bu insanlığın gereğini her nedense başka kimse yapmıyor. Komşusu açken tok yatan değildir diyen bir Peygamberin ümmeti komşusu susuzken sabaha kadar kaçak suyla tarla ıslatabiliyor. Doğru yapana sarıldığımız gibi yanlış yapana da saydırmalıyız
helal muhtara 12 ay önce
helal olsun muhtara. yapmayan yapmıyor. Muhtaç olduğun şeyi paylaşmak oldukça değerlidir. Bu muhtarımız da bunu yapmış. Devlet, büyükşehir veya TİSKİ hizmet götürmüş ona teşekkürünü bu hizmeti paylaşarak yapmış. Valla helal olsun. Nankörlük bu kadar had safhadayken böyle insanları alkışlarım
cubukcu 12 ay önce
Sanki cok acayip birsey yaptilar. su vermemesi anormal olurdu
onur alemdar 12 ay önce
10 gundur suyumuz yok yagmursuyunu bıze parayla satıyosunuz camurlu suyu hızmete gelınce hıç bişey yok dolaylı köyündeyım 10 gundur su yok tıskıyı aramakdan gına geldı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@