7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Trabzon'da meclis üyesinden Büyükşehir'e otopark tepkisi: Yaşanan bu zararın hesabını kim verecek?

CHP’li Ortahisar Meclis üyesi Cüneyt Zorlu’dan Trabzon Büyükşehir Belediye başkanı Murat Zorluoğlu’nun açıklamalarına tepki.

Trabzon 09.09.2021, 21:48 09.09.2021, 22:05
Trabzon'da meclis üyesinden Büyükşehir'e otopark tepkisi: Yaşanan bu zararın hesabını kim verecek?

Haber61 - Haber Servisi / Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nde eylül ayı meclis toplantıları devam ediyor.

Toplantıların ilk gününde Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu tamamlanan ve devam eden projelerle ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Tanjtan'ta yapılan katlı otopark projesi ile ilgili de bilgi veren Zorluoğlu "Tam otomatik katlı otoparkı için meclisimizin kararı ile tek tek ve toplu olarak satış izni almıştık. Geçen günlerde tek olarak satış için ihale düzenledik katılan olmadı. 15 günlük süre sonunda da yine katılan olmadı ve otopark bölümünü büyükşehir olarak biz işleteceğiz. Dükkânlar için de ilerleyen zamanlarda tek tek ihale yapacağız." ifadelerini kullanmıştı.

Bu açıklamaların ardından Ortahisar belediyesi meclis üyesi Cüneyt Zorlu’dan tepki geldi.

Zorlu “Yanlış proje ve zarar” başlığı altında Zorluoğlu’nun açıklamalarını eleştirdi. 750 araçlık otoparkın 350 araca düşürülmesinin yanlış olduğunu belirten Zorlu”750 araçlık kalsaydı kirası belediyeyi ihya ederdi.” İfadelerini kullandı.

Zorlu ayrıca “Cumhuriyetin bütün ürettiklerini bir çırpıda satanlar. Kendi borçlanarak yaptıklarını satmayı da beceremiyorlar.” İfadelerini kullandı.

Zorlu “ Trabzon büyükşehir belediyesi sayın Gümrükçüoğlu zamanında büyük bir reklam ile Hacıkasım’da kamulaştırmalar sonucu 750 araçlık otopark yapımını bizlere duyurmuştu. Daha sonra 310 araç alabilecek şekilde otopark küçüldü ve bir kısmı dükkân ve kafe şekline dönüştürüldü.

Yaklaşık kamulaştırma ve yapım bedeli olarak 150 milyon gibi bir harcama yapıldığı kendi açıklamaları ve iller bankasından alınan kredilerin bugünkü faiz hesabıyla çıkıyor.

Oysa bu gün 2. kez yapılan ihale sonucunda kimsenin 121 milyonluk ihaleye girmediği belli oldu. Yani iş tamamen yanlış yapıldı amacından uzaklaştı ve zarar etti.” Şeklinde konuştu.

“Yaşanan bu zararın hesabını kim verecek?” Diyen Zorlu “Bariz şekilde görülen bu zararı hangi vekil ya da başkan üstlenecek. Hesabını kim verecek. Buna sahip çıkan vekiller, il yada ilçe başkanları, belediye başkanları ne diyecekler.???

Eleştirmekten bıktık. Vatandaşlarımız doğrularını da söyleyin diyor. Söylüyoruz ama inanın yok denecek kadar az.

Aylardır biten yatırım ne satılıyor ne işletiliyor.

Cumhuriyetin bütün ürettiklerini, bir çırpıda satanlar. Kendi borçlanarak yaptıklarını satmayı da beceremiyorlar.

710 araç olarak kalsaydı kirası belediyeyi ihya ederdi. Bizi dinleyin diyoruz.” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (7)
trabzonlu 12 ay önce
birileri para yiyecek diye koskoca otopark alanınını 3 te bir oranında düşürenlere yazıklar olsun. Arabamızla meydana giremiyoruz vAllahi.
Trabzonlu 12 ay önce
Trabzon kentine üstten talimatla gelen bu kent halkına yalan yanlış sözler vererek iki kez başkanlık tapan Ofg nin yapmış olduğu talan zihniyetinin acısını bu kent halkı çekmeye mecbur. Belli çevrelerde burada baş tacı yapılan ofg nerede Trabzona uğruyorumu yaptığı yanlışlarla İlgi bir müfettiş geldimi? Tabiki hayır. Bu ülkede yapanın yanına kar kalıyor. O ofg Boztepe futbol sahasının yerini kimlere nasıl verdiğini bu kent unutmadı Çukurçayır Sp 450 alt yapı sporcusu olduğu halde kapısına kilit vuruldu Boztepe Sp kapanmak üzere orayı imza atıp satan insanların 850 genç sporcunun elleri yakasında hep kalacak. Varsa hakkımız haram olsun..
Sek 12 ay önce
Doğru söylüyor.
Ahmet 12 ay önce
Şehrin kalbi gibi olan bir mevki bu alan öyle ihtiyaç varki eksikliğini görmemek mümkün değil. Ancak bu yapılan binadaki kapasitede düşük olduğu aşikar. Başka bir mesele acilen gülbaharhatun kavşağı için bir çözüm bulunması gerektiğini söylemeden edemiyecem. Zaten trafiğe yeterince cevap veremeyen kavşak okulların açılmasıyla daha da sıkışık hale geldi. Şehrin güneyinden kuzeyine karşılıklı giden araçlarla doğuşundan batısına giden araçların olmazsa olmaz kesişme noktası. Bence bir an önce farklı projelerle bu alana bir el atılması şehre büyük bir artı kazandırır.
Kazım Tiryaki 12 ay önce
Trabzon için bırak 40-50 yılı, 10 yıl sonrasına ait plan yapamayanlar,şehirçilikten ne anlar?
Muhittin 12 ay önce
Bu halk nasıl yönetilmeyi hak ediyorsa öyle yönetiliyor.
samet61 12 ay önce
belediye açsın işletsin bir müşterisi oluşsun. sonra gelip yatırım yaparlar 1 yıldır boş yatacağına en azından hem vatandaşın otopark sorunu gider hemde belediye para kazanır. boş haliyle kime ne faydası var acaba ?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@